Tabor v Domžalah ponižal domačine

Nogomet 12. Feb 202319:54 0 komentarjev

Nogometaši Tabora Sežane so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Domžale s 4:0 (1:0).

V Domžalah so maloštevilni gledalci videli veliko presenečenje. Domžale, ki so lovile četrto zaporedno zmago, so doživele visok poraz proti Sežancem. Ti so v zadnjih dveh krogih jesenskega dela prvenstva prejeli kar 13 golov.

Toda tekma je pokazala, da je prenovljeni Tabor zdaj drugačna ekipa, zmaga pa mu je zagotovila tudi skok na lestvici, z desetega se je prebil na želeno osmo, prehitel je namreč Gorico in Radomlje.

Zanimivo je, da je bila to nasploh prva zmaga gostujoče ekipe v zgodovini njunih medsebojnih obračunov, Domžalčani pa Sežancev niso premagali že na zadnjih osmih medsebojnih dvobojih. Primorci sicer doslej v Domžalah nikoli niso dosegli več od enega gola.

Tekma se je začela po željah gostov, ki so v šesti minuti dobili nepričakovano darilo. To jim je poklonil domači vratar Ajdin Mulalić, ki je slabo podal žogo svojim soigralcem, Alen Korošec jo je prestregel, nato vratarja preigral in jo poslal v mrežo. To je bil njegov prvi gol v sezoni, čeprav je kot edini v sežanski vrsti odigral vse tekme jesenskega dela.

Domžalčani bi lahko izenačili v 15. minuti, ko je Mark Strajnar z leve strani poslal natančen predložek, Žiga Repas pa ni najbolje reagiral. Streljal je slabo, tako da vratar Jan Koprivec ni imel težjega dela.

Še eno odlično priložnost so imeli do konca prvega polčasa tudi Sežanci. Po protinapadu se je novinec v njihovih vrstah Luka Šušnjara sam znašel pred vratarjem, vendar je žogo poslal mimo vratnice.

Prevlada tudi v drugem delu

Repasu se je v 54. minuti ponudila še ena lepa priložnost, a je v kazenskem prostoru zgrešil žogo in Sežanci so si oddahnili. Pet minut kasneje so izvedli nevaren protinapad, po katerem so si priborili kot, ki ga je izvedel Šušnjara. Pred vrati je nespretno posredoval Mirza Hasanbegović, novinec v domžalski vrsti, ki je žogo poslal za hrbet svojega vratarja, tako da se je na semaforju zasvetil izid 0:2.

A ni bilo treba dolgo čakati, da je bilo vodstvo Dušana Kosića še višje. Po strelu Šušnjare je žoga zadela prečko, padla na glavo Sachi Marasoviću, tudi on je streljal v okvir vrat, toda žoga se je spet odbila do igralca Tabora, Adrian Zelković pa jo je vendarle spravil v mrežo za 0:3.

V 72. minuti je Bartol Barišič z glavo streljal mimo gola, uspešnejši pa so bili kmalu zatem spet gosti. Andrej Đurić je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Jakoslavom Stankovičem, najstrožjo kazen je uspešno izvedel Mihael Briški in tako postavil končni izid.

Tabor bo v naslednjem krogu gostil Celje, Domžale bodo gostovale pri Bravu.

Domžale – Tabor Sežana 0:4 (0:1)

Korošec 6., Hasanbegović 58./ag, Zeljković 68., Briški 82./11-m

KONEC TEKME!

82. minuta: GOOOOL! Mihael Briški je zanesljivo izvedel enajstmetrovko za 4:0! Njegov drugi gol v letošnjem prvenstvu!

80. minuta: Enajstmetrovka! Tabor ima priložnost, da v Domžalah razbije domačine!

68. minuta: GOOOOOOL! 3:0! Adrian Zeljković je Domžalam prizadejal še en udarec. Nogometaši Tabora so kar dvakrat nastreljali okvir vrat, nato pa je Zeljković žogo z glavo poslal v prazno mrežo. 3:0!

58. minuta: GOOOOL! Tabor Sežana vodi z 2:0! Šušnjara je podal pred vrata, Mirza Hasanbegović pa je nesrečno žogo poslal v lastno mrežo!

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

Konec prvega polčasa.

31. minuta: Tabor je bil blizu podvojitve vodstva! Marasović je podal v prostor proti Šušnjari, ki je le za nekaj centimetrov zgrešil vrata Mulalića. Ostaja 1:0.

15. minuta: Priložnost tudi za Domžale. Do strela je prišel Repas, ki je ostal povsem sam v osrčju kazenskega prostora, njegov strel pa je ubranil Koprivec.

6. minuta: GOOOL! Tabor ekspresno vodi! Velika napaka vratarja Domžal Mulalića, ki je žogo podaril Alenu Korošcu. Nogometašu Sežane ni bilo težko preigrati vratarja in zabiti za vodstvo gostov. 1:0!