Murska Sobota, 17. 09. 2022 22.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
STA, A.V.
6

V domačem nogometnem državnem prvenstvu sta se v derbiju 10. kroga na Fazeneriji pomerili trenutno vodilno moštvo Prve lige Telemach ljubljanska Olimpija in domača Mura. Po začetnem zaostanku z 0:2 so zeleno-beli v nadaljevanju tekme strnili svoje vrste in s tremi zadetki prišli do težko prigarane, a zaslužene zmage s 3:2. V primorskem obračunu pa so Koprčani v Sežani slavili z 2:0.

Živahen obračun v Murski Soboti se je končal z zmago izbrancev Alberta Riere. Mura je z goloma Mirlinda Dakuja vodila že z 2:0, a se je Olimpija, ki je v prejšnjem krogu prekinila niz osmih zmag, vrnila in deset minut pred koncem prišla do preobrata ter do devete in glede na prikazano zaslužene zmage v prvenstvu. Po njej še vedno zelo zanesljivo vodi, pred Koprom ima devet točk prednosti, pred Celjem, ki ima še tekmo v dobrem, pa enajst. Mura po tretjem porazu ostaja četrta, zaostaja pa 14 točk.

Tekma v Fazaneriji se je začela precej dinamično, že v četrti minuti je gostujoči igralec Rui Pedro nevarno meril z levega roba kazenskega prostora, izkazal pa se je domači vratar Matko Obradović. Dve minuti pozneje pa so gostitelji povedli. Mirlind Daku je dosegel svoj peti gol sezone, potem ko je iz bližine z desne strani žogo poslal v prečko, od nje pa se je žoga odbila v mrežo. Šest minut pozneje je ljubljanski vratar Denis Pintol moral posredovati po poskusu Tia Cipota z velike razdalje. Na veselje domačih navijačev, ki so lepo zapolnili tribune v Fazaneriji, je v 19. minuti Daku podvojil prednost črno-belih, potem ko je stekel v kazenski prostor, bil za trenutek pred Pintolom pri žogi, ga preigral in nato z leve strani žogo poslal v prazno mrežo.

To je bil Dakujev šesti gol, s čimer se je na vrhu lestvice strelcev pridružil Koprčanu Andreju Kotniku. V 23. minuti bi lahko Luka Bobičanec dosegel svoj prvi gol na tekmi, ko je Mura znova izigrala dotlej precej prepišno ljubljansko obrambo, a je njegov nizek strel Pintol ukrotil. V 28. minuti pa so tudi tokrat v črno odeti Ljubljančani prišli do prvega zadetka, ko je po visoki podaji v kazenski prostor pred vrata vtekel Svit Sešlar in žogo iz prve poslal pod prečko za svoj četrti gol sezone. V nadaljevanju so Ljubljančani še naprej pritiskali, imeli nekaj obetavnih akcij, tudi nekaj strelov, a so bili ti preslabi za novo spremembo izida. Uvod drugega polčasa je bil nekoliko mirnejši kot v prvem delu, pobudo pa je pričakovano imela ljubljanska zasedba, v 67. minuti pa tudi izenačila. Tudi Mustafa Nukić je prišel do svojega šestega gola, potem ko je Timi Max Elšnik podal z desne strani, Obradović pa je žogo odbil točno v Nukićeve noge.

V 75. minuti je pred vrati po podaji z leve strani celo žogo zgrešil Rui Pedro, pet minut pozneje pa so po lepi akciji Ljubljančani povedli, po Nukićevi podaji je z roba kazenskega prostora zadel Timi Max Elšnik. V 87. minuti je moral spet na delo Obradović, ki je obranil Nukićev strel iz bližine, v 89. pa je imel na drugi strani Mihael Klepač po napaki Marcela Ratnika izjemno priložnost za izenačenje, a je iz bližine zgrešil cilj. V sodniškem dodatku pa je Olimpija po igranju z roko prišla do najstrožje kazni, streljal je Almedin Ziljkić, vendar je Murin vratar prebral njegovo namero.

Koper s polnim izplenom iz Sežane
Trener Kopra Zoran Zeljković je pred tekmo dejal, da ekipa po dveh zaporednih porazih ni v najboljšem stanju, a prevzel vlogo favorita v Sežani. To je Koper tudi upravičil in prišel do šeste zmage in se znova vsaj začasno povzpel na drugo mesto. Tabor, ki ni zmagal od 4. kroga, pa po petem porazu ostaja na zadnjem mestu.

Ekipi sta v prvi polovici prvega polčasa prikazali kar dinamično predstavo z nekaj priložnostmi na obeh straneh. Pri domačih velja omeniti akcijo iz druge minute, ko je Coba da Costa prišel pred vratarja Adnana Golubovića in z roba kazenskega prostora žogo poslal malo mimo gola. V šesti minuti je na drugi strani povsem neoviran iz bližine z glavo zgrešil Bede Osuji, nenatančen pa je bil na drugi strani tudi Denis Kouao v 12. minuti. Koprčani so bili nevarni tudi v 21. minuti, ko je Anis Jašaragić prišel po levi strani pred gol, na koncu pa mu je strel blokiral Mihael Briški. Pet minut pozneje je Luka Vešner Tičić s strelom od daleč namučil Jana Koprivca v domačih vratih, malce zatem pa je Danilo Šipovac malce z desne strani v kazenskem prostoru žogo poslal mimo vrat.

Sežanci so v 37. minuti ostali brez Kouaa, ki je dobil rdeči karton po naletu s hrbta na Jašaragića, pet minut potem pa se znašli v rezultatskem zaostanku. Vešner Tičić je iz kota z leve strani žogo poslal v osrčje kazenskega prostora, tam pa je bil najvišji Omar Correia, ki je z glavo zadel za 1:0. V sodniškem dodatku prvega dela je pri Kopru poskusil še enkrat Osuji, vendar je bil Koprivec pripravljen. V 47. minuti pa so tudi Koprčani na igrišču ostali z deseterico, potem ko je rdeči karton dobil Correia zaradi starta s podplatom v gleženj Zacharieja Iscaya. V 54. minuti je pri domačih Milan Kocić poskusil s 35 metrov, Golubović pa je žogo odbil v kot, koprski vratar pa je posredoval tudi po Iscayevem strelu v 62. minuti.

V 68. minuti je Golubović ujel žogo po preslabem strelu Alena Korošca, dve minuti pozneje pa so Koprčani podvojili prednost, ko je po kotu z desne strani in rahli zmedi v kazenskem prostoru do strela prišel Žan Benedičič in z nizkim strelom matiral Koprivca. Tega je v 85. minuti premagal tudi Dario Kolobarić, a je bil v prepovedanem položaju. Sežanci so bili dotlej najbližje zadetku v 88. minuti, ko je Boucif El Afghani s strelom z glavo zadel zgornji del prečke, globoko v sodniškem dodatku pa je Tabor prišel do najstrožje kazni, vendar je Briški slabo izvedel kazenski udarec, tako da je Golubović žogo ujel.