Kaja Juvan četrtič zapored del najprestižnejšega turnirja na svetu

Grand Slam 29. Jun 202316:55 0 komentarjev
Kaja Juvan; FOTO: Guliverimage

Kaji Juvan se je po treh zmagah v kvalifikacijah kot edini od štirih Slovenk uspelo prebiti čez sito kvalifikacij za nastop na letošnjem Wimbledonu. Ljubljančanka je v Roehamptonu danes s 3:6, 6:4 in 6:4 premagala Avstrijko Sinjo Kraus.

Nasprotnica se je izkazala kot zelo trd oreh, pa čeprav zaseda šele 193. mesto na WTA lestvici in je proti Kaji lani v reprezentančnem tekmovanju za pokal Billie Jean King gladko izgubila (1:6, 4:6).

Juvan se je po dobre pol ure igre znašla v zaostanku. Prvi niz je odigrala pod pričakovanji, dobila le enajst točk od 30 na svoj začetni udarec ter Avstrijki dovolila, da kar štirikrat odvzame igro na njen servis.

Ko je v drugem nizu Ljubljančanka zaostajala z 1 proti 3, je delovalo, kot da bo Slovenija po slovesu Polone Hercog, Dalile Jakupović in Tamare Zidanšek ostala še brez zadnjega upanja za nastop med posameznicami na ‘sveti travi’.

Kaja je imela svoj načrt, zaigrala bolje, naredila delni izid 5:1 v igrah ter po uri in četrt tekmo izenačila.

Taktičen odmor Dunajčanke zaman

Kraus si je po izgubljenem drugem nizu vzela kar dolgo pavzo, iz slačilnice je prišla šele po dobrih desetih minutah, a Slovenke ni uspela dovolj ohladiti.

22-letna igralka iz Kosez je kmalu pobegnila z “brejkom” prednosti (2:1), po čemer je Kraus izgubila živce in eno izmed žogic na igrišču poslala v daljavo ter si prislužila ustno opozorilo glavnega sodnika.

Prednost odvzetega servisa je – kljub dvema “brejk” žogicama Avstrijke – do konca zdržala, tako da bo Kaja po letih 2019, 2021 in 2022 (leta 2020 tekmovanja ni bilo zaradi pandemije) še četrtič zapored nastopila v glavnem delu tekmovanja najprestižnejšega in najstarejšega turnirja velike četverice.

Kaja Juvan je pred tem v kvalifikacijah izločila Madžarko Timeo Babos, v drugem pa rojakinjo Zidanšek.

Igra edine slovenske predstavnice pred Wimbledonom obeta. Danes je odigrala še eno dobro partijo, storila le 13 neizsiljenih napak in zablestela s 34 “winnerji”.

V vseh treh poskusih je preskočila vsaj prvo oviro, od lani pa brani 3. krog, ko je bila za njo usodna domačinka Heather Watson. Wimbledon tudi letos lahko spremljate na televiziji Sportklub!