Šport > Košarka
2674 ogledov

Liga NBA v šoku: ne boste verjeli, čigav rekord je izenačil Dončić

Luka Dončić Profimedia
Luka Dončić je z novo zgodovinsko predstavo popeljal Dallas do zmage nad Orlandom (114:105).

Slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić še naprej navdušuje pod obroči severnoameriške lige NBA. Sinoči je s kar 44 točkami odigral ključno vlogo pri zmagi Dallasa nad Orlandom, spotoma pa je izenačil še rekord najboljšega košarkarja vseh časov.

Dončić je namreč postal prvi igralec po Michaelu Jordanu, ki je na prvih šestih tekmah sezone dosegel 30 točk ali več. Air Jordanu je to uspelo v sezoni 1986/1987.

Michael Jordan in Luka Dončić. | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter
Slovenec je za izenačitev 36 let starega rekorda potreboval samo en polčas, saj je tridesetico proti čarovnikom dosegel že v prvem delu tekme. V drugem je dodal še 14 točk in se utrdil na prvem mestu najboljših strelcev lige s povprečjem kar 36,7 točke na srečanje.

Dončić na svojih plečih nosi več odgovornosti na napadalni polovici igrišča kot katerikoli drug zvezdnik v ligi. Trener Jason Kidd nanj računa dobrih 36 minut na tekmo, Dončić pa to zaupanje upravičuje s povprečjem 36,7 točke, 9,5 skoka in 8,7 podaje.

Ne samo, da je 23-letni Dončić najboljši strelec lige, temveč je tudi peti podajalec in 16. skakalec! Vsekakor številke, vredne kandidature za najkoristnejšega igralca v ligi (MVP).

"Na nekaterih tekmah me neprestano podvajajo," je po zmagi nad Orladom Magic dejal slovenski košarkar. "Ekipe so si različne, tudi trenerji se razlikujejo. Ne čutim pritiska, da bi moral vsak večer doseči 30 točk. Imamo odlične igralce. Ne verjamem, da bo vsakič tako," je dodal.

Luka Dončić Zanikovalci Šport Košarkarska srenja enotna: "Dončić ni najboljši na svetu"

Jordan je na sedmi tekmi sezone 1986/1987 dosegel 28 točk proti Washington Wizards, Dončić pa bi se lahko rekorda polastil na sredinem obračunu proti Utah Jazz.