Simoene bo znova sanjal 98. minuto, Lewandowski junak Barce

Madrid, 29. 10. 2022 20.43 |

Nogometaši Atletico Madrida so v 12. krogu španskega prvenstva doživeli drugo hudo razočaranje v tem tednu. Potem ko so v sredo izpadli iz nadaljnjega tekmovanja v ligi prvakov, saj niso izkoristili enajstmetrovke v 98. minuti, so tokrat izgubili na gostovanju v Cadizu z 2:3. Odločilni zadetek so domači dosegli prav v 98. minuti. Kasneje je Barcelona prav tako v sodniškem dodatku prišla do zmage proti Valencii, edini gol na tekmi je dosegel Robert Lewandowski.

Za Diegom Simeonejem je teden, ki ga bo skušal čim prej pozabiti.
Za Diegom Simeonejem je teden, ki ga bo skušal čim prej pozabiti. FOTO: AP

Cadiz, ki je bil pred tem krogom na predzadnjem mestu La Lige z vsega eno zmago, je povedel že po 27 sekundah. Na 2:0 so domači povišali v 81. minuti, nato pa je na sceno stopil Joao Felix in z dvema zadetkoma v treh minutah poskrbel za izenačenje.

Ko je kazalo na delitev točk, je Cadiz, ki ni dobil uradne tekme proti Atleticu od 1989, izvedel zadnji napad, slabega dela obrambe Madridčanov pa ni mogel preprečiti niti Jan Oblak. Junak je postal Ruben Sobrino. Za povrh se je pri Atleticu že v deseti minuti poškodoval španski reprezentant Alvaro Morata.

Za Atletico Madrid je to tretji poraz v LaLigi. Do prekinitve zaradi svetovnega prvenstva ga čakajo še tri preizkušnje. Najprej gostovanje v Portu, nato pa še tekmi proti Espanyolu in Mallorci.

Statistika tekme Valencia - Barcelona
Statistika tekme Valencia - Barcelona FOTO: Sofascore.com

Barcelona je na Mestalli prevladovala od prve do zadnje minute, imela dve tretjini posesti, a se vse do konca rednega dela mučila z žilavo obrambo Valencie. Na koncu je – kot že tolikokrat doslej – odločil prekaljeni Robert Lewandowski, ki je v 93. minuti poskrbel za še kako pomembno zmago Kataloncev, ki tako ohranjajo stik z madridskim Realom. Ob tekmi več imajo 31 točk, kolikor jih ima tudi beli balet, ki bo jutri gostil Girono.