Celjani so letos v državnem prvenstvu dobili oba derbija z Gorenjem: v Velenju s 33:28 in doma z 28:22, zdaj pa so bili po podaljšku boljši še v pokalu. Velenjčanom v uteho ostaja zgolj superpokalna lovorika iz začetka sezone, ko so slavili po izvajanju sedemmetrovk. Foto: www.alesfevzer.com

Velenjčani so 50 minut derbija imeli vse v svojih rokah, sredi 2. polčasa so vodili še za pet golov (21:16), a v končnici so se Celjani prebudili in vrnili v igro za napredovanje v polfinale.

Ose so ves čas vodile, v zadnjih minutah le za gol, a v zadnjih sekundah rednega dela so pivovarji celo imeli priložnost za zmago po 60 minutah, a je obstalo pri 28:28. V podaljšku je pobuda dokončno prešla v roke Celja Pivovarne Laško in na koncu je ključni gol za 32:31 zadel prvi zvezdnik gostiteljev Aleks Vlah.

A vloga prvega junaka je pripadla vratarju Nebojši Bojiću, ki je zbral deset obramb, od tega nekaj ključnih v podaljšku.

Pri osmoljencih pokalnega derbija je Timotej Grmšek prav tako kot Vlah dosegel po šest golov.

Pivovarji po drami prek os v polfinale pokala

Podaljšek usoden tudi za Trimo

V Ormožu je bilo napeto in izenačeno, gledalci pa so videli 10-minutni podaljšek, v katerem je Jeruzalem strl favorizirani Trimo, ki je imel pobudo v končnici rednega dela tekme. Pri Prlekih je odločilne gole prispeval Nik Čirović, skupaj s Tilnom Kosijem sta dosegla po devet zadetkov. Pri Dolenjcih je bil najučinkovitejši Filip Glavaš s sedmimi zadetki.

Novomeščani so z rutinsko predstavo opravili z Mariborčani in zmagali s 30:23. Zadnjo polfinalno vstopnico so si priigrali Koprčani po zmagi nad tekmeci iz Kočevja s 33:23.