Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

0 08.05.2023 20:46:42

Lovrić se ne ustavlja! Tokrat je ob zmagi Udineseja prispeval ...

profimedia
Nogometaši v italijanskem prvenstvu danes končujejo 34. krog.

V dvoboju sosedov na prvenstveni lestvici med Empolijem in Salernitano so bili uspešnejši domačini, ki so slavili z 2:1. Udinese je pred domačimi navijači ugnal Sampdorio z 2:0, slovenski reprezentant Sandi Lovrić je tokrat prispeval podajo.

Za Empoli, pri katerem je danes Petar Stojanović dobil nekaj minut za igro, je v prvem polčasu zadel Nicolo Cambiaghi. Po uri igre je prednost povišal Francesco Caputo. Salernitana je znižala pet minut pred koncem, ko je zadel Krzysztof Piatek, a jim je za preobrat zmanjkalo časa. Domen Črnigoj zaradi poškodbe za gostujočo ekipo ni igral.

Udinese je tekmo proti zadnjeuvrščeni Sampdorii odločil v prvem polčasu. V deveti minuti je za vodstvo zadel Roberto Pereyra, po predložku Lovrića pa je z glavo na 2:0 povišal Adam Masina. Pri Udineseju je celoten dvoboj na igrišču preživel osrednji branilec Jaka Bijol.

Danes ob 20.45 bo na sporedu še zadnja tekma kroga med Sassuolom in Bologno.

Napoli se je sicer že predčasno razveselil tretjega naslova državnih prvakov, toda boj za mesta, ki peljejo v ligo prvakov, je še zelo odprt. Na drugem mestu ima Juventus 66 točk, sledijo Lazio (64), Inter (63) in Milan (61). Blizu sta tudi Atalanta in Roma z 58 točkami.