Crvena zvezda je polfinalno serijo dobila z 2:1 v zmagah. Na odločilni tekmi je vedela, od kod preti največja nevarnost, zato ni dopustila, da bi se razigral Jaka Blažič. Do polčasa je dosegel le dve točki, na koncu pa šest. Foto: ABA league/Dragana Stjepanović

Z delnim izidom 0:15 je Olimpija v prvem polčasu vzpostavila ravnotežje, toda Crvena zvezda je v drugem polčasu dosegla prvih osem točk in prednost ob še naprej agresivni obrambi suvereno držala do konca. Najboljša igralca sta bila Ognjen Kuzmić (10 točk in 10 skokov) in Nikola Ivanović (11 točk), ki je v 27. minuti zadel trojko za vodstvo 62:47. Pri zmajih sta bila razpoložena le Yogi Ferrell (25 točk; trojke 3/7) in Zoran Dragić (21).

Dvorana Aleksandra Nikolić (Pionir) je bila nabito polna. Foto: ABA league/Dragana Stjepanović

Slab skok in le 13 točk v uvodni četrtini
Crvena zvezda (z Nathanom Woltersom na mestu organizatorja igre) je takoj prevzela pobudo (5:0) in z agresivno obrambo odrezala Jako Blažiča in Eda Murića. Olimpija se nikakor ni mogla razigrati, v uvodni četrtini je dosegla le 13 točk in zmogla vsega štiri skoke (Zvezda 13). Nikola Kalinić je s svojo osmo točko beograjsko ekipo popeljal v lepo vodstvo z 22:10. Olimpiji se ni uspelo resneje približati, preveč je bilo izgubljenih žog in brezzobih napadov.

Vrnitev v režiji Dragića
Po protinapadu in zabijanju Luke Mitrović (ob delnem izidu 8:0) je Crvena zvezda povedla že z 32:16 in nato s 37:18. Olimpija je spoznala, da je vrag vzel šalo, s kar nekaj dobrimi akcijami in z delnim izidom 0:15 se je približala na 37:33. Za preobrat je bil najzaslužnejši Zoran Dragić, ki je do polčasa (42:37) dosegel 16 točk (12 v drugi četrtini).

Zvezda drugi polčas odprla z delnim izidom 8:0
V drugem polčasu je Crvena zvezda znova ušla in dosegla prvih osem točk. Jaka Blažič je le zadel z razdalje (53:47), toda upanja na preobrat je bilo hitro konec. Crvena zvezda, ki je bila še naprej uspešna v skoku v napadu, je s trojko Nikole Ivanovića v 27. minuti povedla z 62:47, Aaron White pa je poskrbel že za 20 točk zaloge (67:47).

Beograjski derbi v finalu
Devet minut pred koncem je uspelo Cedeviti Olimpiji zaostanek prepoloviti (69:59). Razpoloženi Yogi Ferrell je sredi 38. minute s svojo 25. točko (z uspešnim metom za tri točke) še nekako držal Olimpijo v igri (82:73). Na parketu se je vse bolj iskrilo, petelinila sta se predvsem Murić in Kalinić, oba pa dobila nešportno osebno napako. Ivanović je tik pred začetkom zadnje minute s košem za 86:76 odločil dvoboj. Crvena zvezda bo v finalu (na tri zmage) igrala s Partizanom in lovila šesti naslov prvaka v Jadranski ligi in vnovičen preboj v Evroligo. Prva tekma finala bo v petek.

Cedevita Olimpija po slabem startu na odločilni tekmi ostala brez finala Lige ABA

Golemac: Težave znova povzročal skok v napadu
"Predvidevali smo, da nam bo težave povzročal skok v napadu in tako je bilo. Na začetku prve in tretje četrtine so nam Beograjčani pobegnili, a smo se ves čas borili. Imamo tudi svojo kakovost, to je predvsem trdna obramba in ekipna igra. Mojim košarkarjem nimam česa očitati. Pred nami je še finale državnega prvenstva,” je poudaril trener Jurica Golemac.

Dragić: S takšno ekipo bomo konkurenčni tudi v prihodnji sezoni
"Začeli smo zelo slabo, nato pa dvignili energijo in se približali na pet točk zaostanka. V tretji četrtini je bil znova težaven skok v napadu, Beograjčani so dobili druge priložnosti. Obdržali smo stik, a atmosfera je bila odlična in morali bi dati nekaj več, da bi Crveno zvezdo mts lahko ogrozili. Obramba v določenih trenutkih ni bila na pravi ravni, a borili smo se in dali vse od sebe. Želeli smo si finala, mislim pa, da bomo s takšno ekipo konkurenčni tudi v prihodnji sezoni,” je dodal Zoran Dragić.