Budućnost poglobila krizo Cedevite Olimpije

Košarka 30. Jan 202220:50 > 21:22 2 komentarja
košarka

Cedevita Olimpija je v 18. krogu košarkarske lige Aba v gosteh izgubila proti Budućnosti z 91:93 in vknjižila še četrti zaporedni poraz. Že v soboto so poraz vknjižili tudi košarkarji Krke. Od Novomeščanov je bil s 63:79 boljši Partizan.

Košarkarji ljubljanske zasedbe so doživeli še en boleč tesen poraz proti ekipi z vrha regionalnega tekmovanja. Potem ko so v začetku tedna v domači dvorani z 82:83 klonili proti Crveni zvezdi, so danes na gostovanju v Podgorici po tesni in napeti končnici morali priznati premoč še Budućnosti, razlika pa je bila dve točki.

Po izenačenem prvem delu tekme so si domači v drugi četrtini prvič priigrali nekaj več točk naskoka. A je ta skopnel do konca tretje četrtine, ko je Jacob Pullen s trojko izenačil na 70:70.

Odločitev je tako padla v zadnjem delu. Budućnost je sicer vseskozi vodila, a prednost ni bila tolikšna, da je gostje ne bi mogli izničiti. V igri sta jih držala Zoran Dragič in Pullen s trojkama v pravih trenutkih, slednji je tako znižal na 83:84 dve minuti pred koncem. Toda tudi Budućnost je imela v teh trenutkih igralce z mirno roko in odgovorila s trojko. Spet pa je bil Pullen tisti, ki je goste približal. Manj kot minuto pred koncem je s košem izenačil na 87:87, toda končnica se ni odvila po željah Ljubljančanov.

Zack Auguste je pet sekund pred koncem še znižal na 91:92, na drugi strani je nato Dennis Seeley sicer zadel le en prosti met, toda po zgrešenem drugem so domači prišli do žoge in končali tekmo.

Pri Ljubljančanih sta se najbolj izkazala Dragić z 20 točkami in Pullen s 17, eno manj je dosegel Jaka Blažič. Pri domačih je 17 točk dosegel Justin Cobbs.

Naslednjo tekmo v ligi Aba bodo Ljubljančani igrali v sredo, ko bodo gostili Igokeo.

Krka brez pravih možnosti za presenečenje

Novomeščani so doživeli nov poraz, v boju z ekipo z vrha lestvice niso imeli pravih možnosti za presenečenje, saj so Beograjčani potrdili status favorita in na koncu zanesljivo zmagali z 79:63 ter začasno spet prevzeli prvo mesto.

Prva četrtina je bila še kolikor toliko izenačena, Krka pa je zaostajala samo za štiri točke. Tudi do polovice tekme so bili domači še blizu, razlika pa je bila ob polčasu -9.

A Partizan je v tretji četrtini prišel do prednosti 15 točk in kazalo je, da je dvoboj odločen. Vendar so Novomeščani v zadnji četrtini še enkrat zapretili. Po zaostanku 49:65 so domači posegli po minuti odmora, nato pa poskušali predvsem s trojkami še ujeti Beograjčane. To jim je delno uspelo, saj sta po dve zadela Luka Lapornik in Rok Stipčević, tako da je bil izid dve minuti pred koncem le še 60:69, 65 sekund pred koncem pa 63:71.

Toda gostje niso dovolili preobrata, spet so strnili svoje vrste in v končnici tekme zadržali prednost ter jo pred koncem spet povečali na več kot deset točk.

Stipčević je bil s 15 točkami najboljši strelec domačih, dve manj je dosegel Adonis Thomas. Pri Partizanu pa je bil najbolj učinkovit s 15 Balša Koprivica. Krka bo naslednjo tekmo igrala 4. februarja, ko bo gostovala pri ekipi Studentski centar.