Dončić in Dragić kljub dobrima predstavama ostala brez zmag

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks v domači dvorani gostil Denver Nuggets Vlatka Čančarja, ki pa spet ni igral. Dončić je dosegel 31. trojni dvojček v severnoameriški ligi NBA, ki pa ni bil dovolj za zmago teličkov, saj so klonili s 113:117. Tudi Goran Dragić je za Miami prikazal dobro predstavo, a ostal brez zmage.

Goran Dragić in Luka Dončić Foto: STA
Goran Dragić in Luka Dončić Foto: STA

NEW YORK > Luka Dončić je bil spet prvi strelec večera in je za 31. trojni dvojček v ligi NBA in šestega to sezono v 39 minutah na parketu zbral 35 točk, 11 skokov in 16 podaj. A je imel očitno premalo pomoči pri soigralcih, tako da je Dallas zabeležil nov poraz, že devetega to sezono.

Goran Dragić pa je z Miami Heat gostoval v New Yorku pri Brooklyn Nets, ki so se na krilih dobre igre v zadnji četrtini veselili zmage z 98:85. James Harden in Kevin Durant sta vsak dosegla po 20 točk, Kyrie Irving pa je k zmagi dodal 16 točk.

Kljub temu, da se Miami po gostovanju domov vrača z le eno zmago in s tremi porazi, trener Erik Spoelstra ni slabe volje. "Vidim napredek, vidim. To je pravi pristop. V tem položaju se moramo osredotočati na našo ekipo in ne na rezultate. Vsi so razočarani nad našim izkupičkom zmag, a sam vidim izboljšanje," je dejal trener Miamija.

Za Miami je Bam Adebayo dosegel 26 točk, deset skokov in pet podaj. "Kot je dejal že trener, tudi sam vidim, da gremo v pravo smer. Ampak trenutno nam enostavno manjka preveč fantov. Zdaj gremo na šest zaporednih zmag, moramo jih osvojiti doma. Smo na dnu vzhodne konference in to ni prav. Zdaj moramo to popraviti," pa je dejal prvi strelec Miamija Adebayo.

Dragić je tekmo za oslabljeno vročico, kjer so manjkali zvezdniki Jimmy Butler, Avery Bradley (proticovidni protokoli), Tyler Herro, Meyers Leonard in Maurice Harkless (poškodbe), spet začel v prvi peterki in dosegel 21 točk, šest skokov in pet podaj.

Naslednjih šest tekem bo Miami igral doma, najprej pa bo v sredo gostil Denver. Potem ko je Vlatko Čančar v Teksasu obiskal Dončića, ga zdaj čaka še obisk Dragića na Floridi.

LeBron James se je po več kot dveh letih zmagovito vrnil v domači Ohio, saj ni pokazal nobene milosti in je popeljal Los Angeles Lakers do zmage nad Cleveland Cavaliers s 115:108.

Kralj James je dosegel 46 točk, od tega 21 v zadnji četrtini, ko je zadel devet od desetih metov iz igre, in pokazal, zakaj je prvo ime lige NBA. A po tekmi se je veselil nečesa drugega: domače kuhe. "O, domač obrok. Kako lepo je biti spet nazaj v mojih nebesih," je po tekmi dejal James, ki mu je mama Gloria pripravila obed.

Anthony Davis je dodal 17 točk za branilce naslova prvaka lige NBA, ki so še na deseti tekmi v gosteh ohranili popoln izkupiček. Zmago so jezerniki dosegli na večer pred prvo obletnico tragedije, v kateri je legenda kluba Kobe Bryant umrl v helikopterski nesreči.

Tekma Orlando Magic - Charlotte Hornets (117:108) je bila prva v zgodovini lige, ki sta jo sodili dve sodnici Natalie Sago in Jenna Schroeder skupaj z veteranom Seanom Wrightom.