Robin Knoche je zagotovil veliko zmago Unionu, ki je v spomladanskem delu osvojil maksimalnih 15 točk. Mnogi strokovnjaki so dejali, da bodo Berlinčani spomladi popustili, a trenutno prav nič ne kaže na to. Konec februarja se obeta prava poslastica v Münchnu, ko se bosta srečala vodilni ekipi. Foto: EPA

Leipzig je povedel v 24. minuti po strelu Benjamina Henrichsa z desno nogo in slabem posredovanju vratarja Frederika Rönnowa.

Benjamin Henrichs je dosegel edini zadetek za Leipzig, ki je zadnji poraz pred današnjim večerom doživel 17. septembra v Mönchengladbachu. Foto: EPA

Po uri igre je Dominik Szoboszlai nespretno podaljšal žogo po podaji iz kota, Janik Haberer pa je z izjemnim volejem z roba kazenskega prostora izenačil. V 72. minuti je branilec Leipziga Mohamed Simakan v kazenskem prostoru igral z roko, Robin Knoche pa je natančno izvedel strel z bele točke za vodstvo Uniona.

V zadnjih minutah so gostitelji silovito pritisnili. Rezervist Yussuf Poulsen je v 78. minuti izenačil na 2:2, a se je hitro oglasil videosodnik, ki je opazil prepovedan položaj napadalca Tima Wernerja. Zadetek ni veljal in Union je že petič zapored premagal Leipzig.

Spretni Müller kaznoval veliko napako Janka
Bayern je po zelo slabem začetku spomladanskega dela izboljšal formo pred prvo tekmo osmine finala Lige prvakov, ki bo v torek ob 21.00 na Parku princev v Parizu. Bochum se je v prvem polčasu zelo disciplinirano branil, nekajkrat se je izkazal tudi vratar Manuel Riemann.

Ključni trenutek na Allianz Areni se je zgodil štiri minute pred odmorom, ko je branilec Saidy Janko zelo slabo podal nazaj proti Riemannu. Thomas Müller je prestregel žogo. Njegov prvi strel je vratar Bochuma z nogo še uspel odbiti, a je nato Müller z 20 metrov z levo nogo potisnil žogo v mrežo.

Kingsley Coman je 23. avgusta 2020 zagotovil Bayernu zmago v finalu Lige prvakov nad PSG-jem v Lizboni. V torek bo skušal znova prekrižati načrte rojakom na Parku princev. Foto: EPA

Coman zadel le štiri minute po vstopu v igro
Na začetku drugega polčasa je trener Julian Nagelsmann pustil Müllerja v garderobi, vstopil je Alphonso Davies. Tekma v Parizu je ključnega pomena in brez kapetana si Bavarci težko obetajo ugoden razplet. Po uri igre je vstopil Kingsley Coman, ki je le štiri minute zatem povišal na 2:0. Žogo je poslal Riemannu med nogama v mrežo po podaji Jamala Musiale.

V 73. minuti je Janko naredil še eno neumnost. V kazenskem prostoru je podrl Serga Gnabryja. Nemški reprezentant je z enajstih metrov poslal Riemanna v napačno smer za končnih 3:0.

Dortmunčani odnesli tri točke iz Bremna
V dobri formi pred nadaljevanjem Lige prvakov je tudi Borussia Dortmund, ki je v 2023 dobila vseh šest tekem. Za vodilnim Bayernom zaostaja le tri točke.

V prvem polčasu je blestel Jiri Pavlenka v vratih Bremenčanov. Velik šok za goste se je zgodil po pol ure igre, ko je najstnik Youssoufa Moukoko odšepal v garderobo.

Črno-rumeni, ki bodo v sredo na razprodanem Westfalnu gostili Chelsea, so prvi zadetek dosegli v 67. minuti. 18-letni Anglež Jamie Bynoe-Gittens, ki je v igro prišel le minuto prej, je zadel mrežo Werderja z močnim in natančnim strelom z levo nogo. Šest minut pred iztekom tekme je končni izid z desno nogo postavil Julian Brandt.