Bravo se je z drugo zmago vsaj začasno otresel zadnjega mesta na lestvici in je zdaj sedmi, Tabor pa je doživel tretji poraz in je osmi. Oba imata po šest točk.

Bravo je povedel že v 6. minuti, ko je Loren Maružin z desne strani podal v kazenski prostor, Almin Kurtović pa je žogo z glavo od prečke poslal v mrežo. Izbranci Dejana Grabića so bili precej konkretnejši v akcijah, a posebej velikih priložnosti niso imeli. V 42. minuti so po dolgem času malce zagrozili tudi Kraševci, a Stanković ni bil natančen.

V drugem polčasu je prvi nevarneje poskusil Luka Štor, ki je streljal malce zunaj kazenskega prostora in žogo poslal malo mimo vrat. V 56. minuti so Ljubljančani podvojili prednost. Kurtović je z 20 metrov poslal žogo za sežansko obrambo, kamor je stekel Martin Kramarič in nato z volejem spretno ukanil Jana Koprivca.

Trener gostiteljev Dušan Kosić je takoj v igro poslal novinca Diega Živulića in Aleksandra Vukotića, kar je nekoliko poživilo domačo igro, a Kraševcem nikakor ni uspelo izpeljati obetavne akcije. Precej učinkovitejši je bil Bravo, ki je v 69. minuti povišal na 0:3, potem ko je Simon Nsana sprožil s slabih 20 metrov malce z desne strani in žogo z diagonalnim strelom poslal v malo mrežico.

Štiri minute zatem je končni izid postavil Štor, ko je unovčil Kramaričevo podajo v globino na desno stran sežanskega kazenskega prostora. V 77. minuti je Nemanja Jakšić blokiral strel Gomesa Da Coste, malce zatem pa je Adrian Zeljković za malenkost zgrešil s prostega strela. V sodnikovem dodatku je rdeči karton pri domačih dobil Žiga Ovsenek zaradi igre z roko.

Zadetki s tekme Tabor Sežana – Bravo

Rezervist Janjičić odločil v 95. minuti
Celjani so v obračun z Gorico vstopili v vlogi favorita, imeli so precej več strelov (10:2, 5:1 v okvir vrat), zadetek pa so dosegli šele v 95. minuti.

Gostitelji so odločneje začeli tekmo, v 9. minuti je od daleč sprožil Matic Vrbanec, Uroš Likar pa se je izkazal z obrambo. V 31. minuti so bili blizu zadetku tudi Novogoričani, ko je Matjaž Rozman izvrstno posredoval po poskusu Nejca Mevlje z glavo po kotu z desne strani.

Gbamle stresel okvir vrat
Po novem zatišju je v 68. minuti znova malce zunaj kazenskega prostora streljal Charles Ikwuemesi, toda zgrešil cilj. Takoj zatem je Nene Gbamble sprožil z roba kazenskega prostora malce z leve strani, žoga pa se je od prečke in vratnice odbila v polje, nato pa jo je Aljoša Matko poslal mimo vrat.

V sodnikovem dodatku so Celjani pritisnili in v 95. minuti je sodnik Božo Kondić pokazal na belo točko. Matija Širok je podrl Tina Matića v kazenskem prostoru. Rezervist Vasilije Janjičić (vstopil je v 76. minuti namesto Vrbanca) je bil zanesljiv izvajalec.