V finale se je sprehodila, tam pa bo treba premagati bolečino

Maruša Mišmaš Zrimšek
Maruša Mišmaš Zrimšek. FOTO: Peter Kastelic/AZS.

Maruša Mišmaš Zrimšek se je brez težav uvrstila v veliki finale teka na 3000 metrov z zaprekami. Slovenska rekorderka je bila po uvodnem nastopu na svetovnem prvenstvu v Budimpešti seveda zadovoljna.

Maruša Mišmaš Zrimšek je tekla v drugi od treh kvalifikacijskih skupin in dobro sledila tempu vodilne skupinice tekmovalk, ki je v cilj prišla precej počasneje od njenega državnega rekorda, ta ji je uspel letos (9:10,07).

V cilj je 28-letna slovenska atletinja prišla v času 9:21,79, prve štiri tekmovalke pa so imele pred preostalimi kar nekaj prednosti. Mišmaš Zrimšek je bila od mest, ki so pomenila izpad, hitrejša za skoraj osem sekund.

“Upala sem na tak nastop. Vesela sem, da se je tako razpletlo. Kvalifikacije so kar živčne, nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi, a sem ostala zbrana. Sedaj se lahko osredotočim na finale, v katerem bo treba teči veliko hitreje. Ne bom tekla več v udobnem ritmu kot danes, treba se bo boriti in premagovati bolečino. Mislim, da bo šla zmagovalka po 9:01 ali pa celo hitreje,” je napovedala slovenska rekorderka, ki je zlahka prišla do nove uvrstitve v finale svetovnega prvenstva, v katerem se je znašla tudi lani v Eugenu v ZDA, kjer je bila 14., in leta 2019 v Dohi, kjer je v cilj prišla kot 12.

V finale, ki bo na sporedu zadnji dan prvenstva tik ob koncu tekmovanj – v nedeljo ob 21.05 -, se je uvrstilo 15 tekmovalk, Mišmaš Zrimšek pa ima med finalistkami osmi najboljši letošnji rezultat.