Victor Osimhen je najboljši strelec Serie A z devetimi zadetki. Foto: EPA

Na stadionu Diega Armanda Maradone je bilo znova izjemno vzdušje, navijači že sanjajo o prvemu naslovu po letu 1990, ko je bil najboljši igralec prav argentinski virtuoz.

Osimhen nerešljiva uganka za obrambo gostov
Gostitelji so povedli po četrt ure igre. Eljif Elmas je poslal natančen predložek pred vrata, Victor Osimhen pa je z glavo s petih metrov zatresel mrežo. To je bil deveti zadetek 23-letnega Nigerijca v letošnji sezoni in utrdil se je na prvem mestu lestvice strelcev. V 31. minuti je Osimhen s peto podal do Hirvinga Lozana, ki je našel Piotra Zielinskega. Poljak je z izjemnim strelom poslal žogo pod prečko za 2:0.

Eljif Elmas je bil izbran za najboljšega igralca tekme. Foto: EPA

Najboljši igralec tekme Elmas je še povišal prednost Napolija v 58. minuti, podal mu je Frank Zambo Anguissa. Napoli je odlično kombiniral, žoga je hitro krožila in prav nič ni kazalo, da bi se lahko gostje v zadnjih minutah vrnili v igro.

Udinese se je nevarno približal
Kazen za neizkoriščene priložnosti je prišla v 79. minuti, ko je zadel Ilija Nestorovski, Isaac Success mu je idealno nastavil žogo s prsmi. Tri minute zatem je branilec Min Jae Kim izgubil žogo, rezervist Lazar Samardžić pa jo je poslal v mrežo.

Neapeljčani so ohranili minimalno prednost do konca srečanja in se veselili enajste zmage zapored v Serie A, Udinese pa je že osem tekem brez zmage v vseh tekmovanjih.