NK Olimpija NK Olimpija NK Tabor Sežana NK Radomlje NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo Prva liga Telemach 1. SNL

Četrtek, 23. 2. 2023, 19.28

Prva liga, 23. krog

Maribor tudi v tretje ni premagal Domžal, sedem golov v Stožicah

6

prva liga Domžale Maribor | Ob koncu prvega polčasa so zaradi prekrška Domžalčani dobili 11-metrovko. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Ob koncu prvega polčasa so zaradi prekrška Domžalčani dobili 11-metrovko.

V derbiju 23. kroga prve lige Maribor tudi v tretje to sezono ni premagal Domžal, bilo je 1:1. V prvem polčasu so bili dvakrat v ospredju sodniki, v drugem pa Žan Vipotnik, ki je zadel še na šesti tekmi zapored. Mariborčani so točko za Celjani, ki so po zaslugi 18-letnega Lucasa Mačaka v sredo premagali Bravo (2:1). Kar sedem golov je padlo v Stožicah, kjer je vodilna Olimpija zadnjo Gorico premagala s 4:3. V torek so Radomljani presenetili Koper in zmagali prvič po 207 dneh, Tabor pa je na Fazaneriji vodil že z 2:0, a je Mura izenačila na 2:2.

Albert Riera
Sportal Riera izpostavil neenakopraven položaj Olimpije: Je to le naključje?

1. SNL, 23. krog:

Torek, 21. februar:

Sreda, 22. februar:

Četrtek, 23. februar:

Na zadnji tekmi 23. kroga je bil v uvodnih minutah boljši Maribor, ki je bil sicer brez Josipa Iličića. Ta je zaradi izključitve na večnem derbiju dobil dve tekmi suspenza. Marko Božić, ki je dal to sezono že pet golov, je že v drugi minuti zatresel prečko. Deset minut pozneje pa je nevarno streljal še Ivan Brnić, a je bil domžalski čuvaj mreže Ajdin Mulalić na pravem mestu. Sredi polčasa pa nekaj razburjenja med Domžalčani, ko sodnik Alen Bubek ni pokazal na belo točko ob spornem trenutku v kazenskem prostoru Maribora. Ob strelu Benjamina Markuša je namreč Gregor Sikošek z roko, ki jo je imel za hrbtom, a ne povsem ob telesu, zaustavil žogo, ki je letela proti golu. Sodniki se niso odločili za ogled s sistemom VAR. Roka naj bi bila v naravnem položaju in zato ni bilo 11-metrovke.

Sodnik Alen Bubek | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Sodnik Alen Bubek Foto: Vid Ponikvar/Sportida Rumeni so bili v nadaljevanju vse boljši, po prostem strelu je v 35. minuti iz prve udaril Franko Kovačević, a zadel vratnico. V sodnikovem dodatku prvega polčasa pa vendarle 11-metrovka za Domžale. V skoku za žogo za kazenskem prostoru je Max Watson s komolcem rahlo po glavi udaril Kovačevića. Tokrat si je glavni sodnik le ogledal posnetek in pokazal na belo piko. Kovačević je sam vzel žogo in premagal Ažbeta Juga za vodstvo domačih z 1:0.

Ob koncu prvega polčasa drama v Domžalah (foto: Vid Ponikvar/Sportida):

Fotogalerija
1 / 30

Z asistenco nekdanjega Domžalčana Arnela Jakupovića je v 74. minuti svoj strelski šov nadaljeval Žan Vipotnik, ki je lepo stekel v prazen prostor in s svojim 13. golom v sezoni (zadel je na šesti tekmi zapored) poskrbel za izenačenje. Do konca je Vipotnik ob premoči svoje ekipe še nekajkrat zagrozil, v 82. minuti bi lahko z glavo zadel po kotu. Tako je bil 1:1 končni izid, kar pomeni, da Maribor ostaja tretji, točko za Celjem in 14 za vodilno Olimpijo.

Olimpija dobila gol v četrti minuti, a je sledil silovit odziv

Mario Kvesić za 2:1. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Mario Kvesić za 2:1. Foto: Vid Ponikvar/Sportida Jezna Olimpija po dogodkih na večnem derbiju je na tekmi 23. kroga že v četrti minuti doživela nov šok. Z neposredne bližine je Matevža Vidovška premagal Dario Kolobarić. Trener Albert Riera ni mogel verjeti, kakšna napaka se jim je pripetila v obrambi. A odgovor je bil hiter in silovit. S pravim evrogolom z roba kazenskega prostora je že osem minut pozneje izenačil Aldair. Njegov sicer šele drugi gol v sezoni. Pet minut pozneje pa so zeleno-beli že vodili z 2:1. Po podaji Mustafe Nukića je osmič v sezoni zabil Mario Kvesić. Zasluženo vodstvo Ljubljančanov, ki so prevladovali.

Olimpija je 14 točk pred Celjem. Konec tedna igra s Koprom. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Olimpija je 14 točk pred Celjem. Konec tedna igra s Koprom. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Zmagovalec je bil odločen že pol ure pred koncem tekme, ko je dvakrat zadel 19-letni Admir Bristrić, drugič po že sedmi podaji Kvesića v sezoni. Bosanski nogometaš je pozimi okrepil Olimpijo in na svoji tretji tekmi prvič začel v prvi postavi in torej dosegel prva dva gola. No, vsaj zdelo se je, da je bila tekma odločena, a se je še dobro zakuhalo. Gorica je v 70. minuti prišla do znižanja. Odbito žogo je v gol potisnil Alessandro Ahmetaj, medtem ko se je Vidovšek nesrečno zaletel s soigralcem Goranom Milovićem. Pred koncem tekme si je Olimpija dovolila še eno napako v obrambi in Vidovška je po strelu Miroslava Iličića z glavo rešila šele vratnica. V sodnikovem dodatku pa res znižanje na 3:4, ko je z bele točke zadel Ahmetaj. Olimpija je tako prišla do 17. zmage.

NK Maribor : NK Olimpija
Sportal Na derbiju zatajila tehnologija. NZS: Prišlo je do napake.
Olimpija Igor Barišić
Sportal Direktor Olimpije opozoril na nepravilnosti in naslovil prošnjo na NZS

Celje po preobratu do zmage nad Bravom

Nemanja Jakšić za 1:0. | Foto: Nik Moder/Sportida Nemanja Jakšić za 1:0. Foto: Nik Moder/Sportida Bravo ima med vsemi desetimi klubi v ligi trenutno najslabše rezultate, še sedmo tekmo zapored so ostali brez zmage. Začetek varovancev Dejana Grabiča je bil sicer dober, saj je Nemanja Jakšić zadel že v 11. minuti. Je pa le pet minut pozneje izenačil nekdanji Bravaš Aljoša Matko. Celjani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, imeli so kar 79-odstotno premoč v posesti žoge in še tri strele v okvir vrat.

Drugi polčas je bil sprva precej zaspan, z malo akcije, nato pa se je zgodila 82. minuta. Lucas Mačak je na svoji četrti tekmi v prvi ligi prvič zabil (2:1). Najmlajši na terenu, nedavno je dopolnil 18 let, je bil pravi adut s klopi pomočnika trenerja Darijana Matića, ki je tokrat vodil ekipo Celja. Tako kot tudi podajalec pri golu Tin Matić, ki je odigral eno svojih boljših tekem za Celje, potem ko je v drugem polčasu zamenjal Chukwubuikema Ikwuemesija. To je bil tudi končni izid. To je četrti zaporedni poraz Brava, Celje pa se je s tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah utrdilo na drugem mestu.

1 / 14

Tabor po Domžalah in Celju pokvaril načrte še Muri

Luka Šušnjara je v preteklosti nosil dres Mure, na prvi tekmi v dresu Tabora v Fazaneriji pa se med strelce vpisal že po 11 minutah. | Foto: Mario Horvat/Sportida Luka Šušnjara je v preteklosti nosil dres Mure, na prvi tekmi v dresu Tabora v Fazaneriji pa se med strelce vpisal že po 11 minutah. Foto: Mario Horvat/Sportida Nogometni torek je postregel kar z dvema presenečenjema. Po zadetku Luke Šušnjare, ki je v 11. minuti povedel Tabor v vodstvo na Fazaneriji in se iz spoštovanja do nekdanjega kluba ni veselil gola (pozneje se je dokazoval še pri Kopru), je zadišalo po senzaciji v Murski Soboti. Zasedba Dušana Kosića je bila le nekaj minut pozneje blizu podvojitvi vodstva, a je Fahd Ndzengue z ugodnega položaja zgrešil cilj.

Mura si je priigrala nekaj priložnosti, v uvodnih minutah je Matic Maruško zatresel okvir vrat, nato pa se je nekajkrat izkazal še Žan Koprivec, a se mreža rdeče-črnih ni zatresla. Sledila je kazen. Kosićeva četa je tik pred koncem prvega dela dosegla še drugi zadetek. Alen Korošec je z lepo globinsko podajo našel Fahda Ndzengueja, Gabonec se je znašel sam pred vratarjem Mure Klemnom Mihelakom in ga z natančnim strelom po tleh premagal. Tabor je povedel z 2:0, s tribun v Fazaneriji so se zaslišali žvižgi.

Mura je na začetku drugega polčasa našla priključek. Po strelu Žige Kousa je Mihael Briški igral z roko v svojem kazenskem prostoru. Sodnik je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Nikola Petković. Vratar Tabora Jan Koprivec je prebral namero Srb in ubranil strel, a se je žoga na njegovo smolo odbila do Srba, ta pa je bil v drugo natančen in se podpisal pod drugi zadetek v 1. SNL v tej sezoni. Mura je tako znižala na 1:2. Petković je nato povedel Muro do izenačenja in dvignil Fazanerijo na noge. V 68. minuti je izkoristil nezbranost gostujoče obrambe in še drugič na tekmi spravil žogo izza hrbta Koprivca. Ostalo je pri 2:2, Mura pa še naprej v letu 2023 ostaja brez zmage. To je za črno-bele, ki se želijo vmešati v boj za Evropo vse prej kot spodbuden podatek.

Radomlje proslavljale prvo zmago po sušnih 207 dneh

Uvodno dejanje 23. kroga je postreglo z velikim presenečenjem. Oliver Bogatinov, ki je v Kopru pustil velik pečat na položaju športnega direktorja in v prejšnji sezoni sodeloval pri odmevnih dosežkih kanarčkov (pokalni naslov in drugo mesto v prvenstvu), se je vrnil na Obalo kot trener Radomelj. Njegovi izbranci so premagali kanarčke z 2:1, oba zadetka je dosegel Ester Sokler, in se povzpeli na osmo mesto. Trener Kopra Zoran Zeljković je zaradi kazni spremljal dvoboj na tribunah in še tretjič letos ostal brez zmage.

Andrej Kotnik je dosegel jubilejni deseti zadetek v tej sezoni, a tudi to ni pomagalo Kopru do pozitivnega rezultata proti Radomljam. | Foto: Grega Valančič/Sportida Andrej Kotnik je dosegel jubilejni deseti zadetek v tej sezoni, a tudi to ni pomagalo Kopru do pozitivnega rezultata proti Radomljam. Foto: Grega Valančič/Sportida Da to ne bo uspešen dan za Koprčane, je nakazala že 25. minuta, ko je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno z igrišča 22-letni Francoz Omar Correia. Radomljani so tik pred koncem prvega polčasa izkoristili prednost. Nogometaš Kopra Rudi Požeg Vancaš je storil ogromno napako, ko je na svoji igralni polovici podal proti kazenskemu prostoru neposredno v noge napadalcu Radomelj. Ester Sokler je prodrl v kazenski prostor, nato pa z natančnim strelom premagal nemočnega Adnana Golubovića.

Drugi polčas se je začel po željah Kopra. Najboljši strelec Andrej Kotnik je v 51. minuti po podaji Luke Vešnerja Tičića s spretnim strelom z bližine zatresel mrežo gostov. To je bil jubilejni deseti zadetek Koprčana v tej sezoni, kanarčki so izenačili na 1:1. Veselje gostiteljev pa ni trajalo dolgo. Vicko Ševelj, eden izmed številnih posojenih nogometašev Hajduka pri Radomljah, je prispeval podajo z desne strani, Ester Sokler pa je z natančnim strelom z glavo še drugič na tej tekmi matiral Golubovića. To je bil njegov tretji gol v tej sezoni. Na Bonifiki je tako znova zadišalo po veliki senzaciji. Gostje so ubranili prednost do konca in tako prekinili več kot polletni niz brez zmage v prvi ligi, ki je trajal kar 19 tekem. Zmagali so prvič po 207 dneh, zadovoljstvo pa je bilo še toliko večje, ker so se na lestvici (začasno) povzpeli na ''varno'' osmo mesto.

Sportal Kapetan Maribora okrcal sodnike: Uničujejo najlepšo tekmo v Sloveniji