135583

Rola dobro začel na US Open

Avtor: Marko Premrl
26. 8. 2021, 08.04

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je uspešno začel kvalifikacije na odprtem teniškem prvenstvu ZDA v New Yorku. V uvodnem krogu je po uri in 11 minutah igre ugnal Kazahstanca Dmitrija Popka s 6:2 in 7:5. V drugem krogu se bo pomeril z Italijanom Gianom Marcom Moronijem.

Rola, 179. igralec sveta, je tri mesta nižje uvrščenega Kazahstanca nadigral v prvem nizu, ki ga je dobil z odvzemom servis. Bolj izenačena sta bila igralca v drugem, ko je slovenski igralec do prve priložnosti za “break” prišel v 12. igri, jo izkoristil in se uvrstil v nadaljevanje.

Glavni del turnirja na odprtem prvenstvu ZDA se bo začel v ponedeljek.

VIR: STA

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več