Rokometašice z delitvijo točk

14.11.2021 | 08:30

Novo mesto - Sobotni obračun modre skupine 1. ženske rokometne lige se je v Novem mestu končal z delitvijo toč. Dvoboj Krka : Mlinotest Ajdovščina se je končal z neodločenim izidom (25:25).

ŽRK KRKA NOVO MESTO : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 25:25 (11:14)

Novak in Barukčić (1) po 6; Janković Rustja 10 (1), Fegic in Abina po 4.

STATISTIKA

Ajdovke so tekmo odprle bolje in po desetih minutah igre vodile s 5:2, nato pa je sledil dober niz gostiteljic. V 19. minuti je za izenačenje na 7:7 zadela Vita Vinski. V nadaljevanju prvega dela so se gostje zbrale in na odmor odšle s tremi goli prednosti (14:11). V drugem polčasu so sicer večino časa vodile rokometašice Mlinotesta Ajdovščine, a so Novomeščanke držale korak z njimi. Štiri minute pred koncem je Erin Novak zadela za vodstvo domače zasedbe (24:23), dve minuti pred iztekom časa pa so zmago (24:25) v rokah držale izbranke Jana Žbogarja. Za izenačenje in končni izid (25:25) je zadela Živa Čopi.

Najbolj razpoloženi med rokometašicami Krke Novega mesta sta bili s šestimi zadetki Erin Novak in Ivona Barukčić, za ekipo iz Ajdovščine pa je deset golov dosegla Nataša Janković Rustja.

V desetem krogu modre skupine izbranke Gašperja Kovača čaka obračun z ekipo Trga ABC Izole.

IZJAVI PO TEKMI

Ivona Barukčić, rokometašica Krke Novega mesta:

"Ves teden smo se dobro pripravljale na obračun z ekipo Mlinotesta Ajdovščine. Prikazale smo borbeno igro tako v obrambi kot v napadu, na koncu pa nam je zmanjkalo nekaj športne sreče, da bi tekmo dobile."

Veronika Leški, rokometašica Mlinotesta Ajdovščine:

"Tekma je bila zelo napeta. Predvsem ob koncu prvega dela smo naredile preveč napak, s katerimi smo tekmicam omogočile, da so se vrnile v igro. Drugi polčas pa je bil izenačen, tako da smo si zasluženo razdelile točki."