Andrej Rubljov je pravi specialist za dolge obračune. V petih nizih je izločil že Srba Lasla Đereja. Foto: EPA

Kanadčan je prevzel pobudo v tretjem nizu, v katerem je v 12. igri rešil priložnost Rusa za tretji niz. Odločala je podaljšana igra, ki jo je Shapovalov dobil s 7:3.

V četrtem nizu je Kanadčan izgubil servis v deveti igri, nato pa zapravil dve priložnosti za izenačenje v maratonski deseti igri, ki je trajala deset minut. Rubljov je izkoristil peto priložnost za izenačenje na 2:2 v nizih.

Carlos Alcaraz se je zanesljivo uvrstil med 16 najboljših. Foto: EPA

Peti niz je bil zelo napet, gledalci so uživali v dih jemajočih izmenjavah z osnovne črte. Rubljov je v deveti igri odvzel začetni udarec Shapovalovu in imel nato na svoj servis tri zaključne žoge v deseti igri. Shapovalovu je uspelo izenačiti na 5:5 in odločala je podaljšana igra do desete točke. Rus je povedel s 3:0 in prednost je ohranil do konca. Unovčil je peto zaključno žogo. Prijateljski objem pri mreži je bil pika na i odlilčnemu obračunu.

V osmini finala ga v ponedeljek čaka Cameron Norrie. Britanec je s 7:5, 6:4 in 6:1 izločil Holgerja Runeja.

Nadal ni oddal niza
Še vedno dobro igra zmagovalec 22 turnirjev za grand slam Rafael Nadal, ki ni imel težav z Richardom Gasquetom, saj je slavil zmago s 6:0, 6:1 in 7:5. Francoz je tekmec po Nadalovi meri, Španec je namreč v tem dvoboju dobil že 34 zaporednih nizov! Nadal se je po zmagi pošalil še glede nezgode v prejšnjem krogu, v katerem si je poškodoval nos: "Malce večji je kot običajno, a še vedno je na svojem mestu."

Gasquet tudi v 18. poskusu ni uspel premagati Nadala

Alcaraz po Samprasovih stopinjah
Dobro gre tudi njegovemu rojaku Carlosu Alcarazu, ki je s trikrat 6:3 izločil Jensona Brooksbyja. 19-letnik je s tem postal najmlajši igralec po Petu Samprasu, ki se je dvakrat zapored uvrstil v osmino finala tega turnirja za grand slam. Slovitemu Američanu je to uspelo v letih 1989 in 1990.

Petra Kvitova je dobila napet obračun nekdanjih zmagovalk Wimbledona. Foto: EPA

Azarenka oddala le tri igre
Pri dekletih je v odlični formi Viktorija Azarenka. Nekdanja prva igralka sveta je s 6:3 in 6:0 odpravila Perto Martić. Hrvatici ni uspelo ponoviti četrtkove predstave, s katero je izločila četrto igralko sveta Paulo Badoso.

Kvitova rešila dve zaključni žogi
Petra Kvitova je v zelo izenačenem obračunu na stadionu Louisa Armstronga premagala Garbine Muguruzo s 5:7, 6:3 in 7:6. Španka je imela dve zaključni žogi v 12. igri. Muguruza je po zaostanku s 4:7 v podaljšani igri odločilnega niza izenačila na 10:10, a nato izgubila zadnji dve točki.