Dino Skender se je vrnil z zmago, prvi gol Marka Futacsa

V 13. kola 1. SNL so Olimpija, Mura, Maribor in vodilni Koper osvojili poln izkupiček. Jutri v Celju zadnja tekma.
Fotografija: Olimpija ni bila spektakualrna, a je strla zanjo enega od najtrših orehov v slovenskiligi sežanski Tabor. Strelec za minimalno zmago je bil novinecv Marko Futacs (v sredini). FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Nogometaši Kopra so v 13. koku Prve lige Telemach premagali Domžalčane s 3:2 (2:1) in prišli do 27. točke. Gostovanje v Domžalah so odprli z dvema velikima priložnostma, a so zaostajali po golu Janeza Piška.

Najboljši prvenstveni strelec Maks Barišić je do odmora zabil dva gola, skupaj že devet, toda tekma se je razživel v drugem polčasu. Domžalskem rezervistu Dejanu Georgijeviću so sodniki najprej razveljavili gol zaradi ofsajda, ki ga ni bilo, a je srbski napadalec hitro dosegel še veljaven gol. V končnici je domačega rezervista v vratih, komaj 17-letnega Lovra Štubljarja, ki je v igro vstopil ob koncu prvega polčasa namesto poškodovanega Ajdina Mulalića, z bližine za osmo koprsko zmago premagal Bede Osuji. Georgijević je v 86. minuti zatresel še prečko za izenačenje.

še šesto ligaško tekmo zapovrstjo ostali neporaženi. Tekma se je za slovenske prvake začela odlično, saj so povedli že v tretji minuti. Takrat je po podaji z leve strani žogo nespretno izbijal Johan Nkama in premagala lastnega vratarja Luko Janžekoviča. Kidričani so prišli do izenačenja v 28. minuti, ko je Armin Đerlek streljal s 14 metrov, na poti proti golu pa se je žoga od Jana Gorenca, ki je poskusil blokirati strel, odbila za hrbet nemočnega Matka Obradovića.

Muraši so se na koncu le veselili zmage. FOTO: NŠ Mura

Proti toku dogajanja na igrišču so v 59. minuti gosti prišli do prednosti. Klemen Bolha je z lepo dolgo podajo našel Roka Kidriča, ki je malce z leve strani kazenskega prostora zadel za 2:1. V 73. minuti je na veselje domačih navijačev zadel Gorenc, ko je po kotu z desne strani s strelom z glavo poskrbel za izenačenje. Muri je popoln zasuk uspel v 83. minuti, ko je Samsondin Ouro z nizkim strelom z več kot 30 metrov premagal Janžekoviča.

Maribor je z zadetkom Marka Alvirja v 45. minuti ugnal Kalcer Radomlje. V Ljudskem vrtu sta se sicer srečali ekipi, ki sta v prvi ligi na zadnjih šestih tekmah zbrali najmanj točk. Radomlje štiri (vse na zadnjih dveh tekmah), Maribor, ki je bil v nizu treh tekem brez poraza, pa šest. Vijolični so tekmo v svoj prid odločili v izdihljajih prvega polčasa. Martin Milec je najprej z desne strani žogo poslal na drugo do Rudija Požega Vancaša, ta pa je z leve strani kazenskega prostora na kratko podal pred gol. Tam je bil Marko Alvir in s strelom žogo poslal v mrežo pod prečko.