Bravo premočan za Olimpijo, Mura premagala Celje

Ljubljana, 22. 08. 2021 22.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Nogometaši Brava so v 6. krogu Prve lige Telemach premagali mestnega tekmeca Olimpijo z 2:0 (1:0). Nogometaši Mure pa so premagali Celje z 1:0 (0:0).

Čeprav Bravo še vedno ni mogel računati na kaznovanega Gregorja Bajdeta, pa je ob obisku mestnega tekmeca zadržal niz neporaženosti. Še več, zeleno-belim someščanom je vzel mero in ga premagal, s čimer se je povzpel na drugo mesto na lestvici, kjer ima točko manj od Kopra in je izenačen z Mariborom. Znova dve tretjini tekme precej bleda Olimpija pa ostaja pri sedmih točkah (s tekmo manj).

Prvih 20 minut ni postreglo s kakšnim posebnim razburjenjem, nekaj več konkretnosti pa so pokazali domači nogometaši, ki so v kazenskem prostoru gostov nekajkrat poskrbeli za malce več skrbi, toda pravega končnega strela ni bilo. V 22. minuti pa so izbranci Dejana Grabića le povedli. Žan Trontelj je izvedel kot z desne strani, žoga je priletela v osrčje kazenskega prostora, od koder jo je Sandi Ogrinec z volejem poslal pod prečko za 1:0.

Olimpija na drugi strani znova ni pokazala veliko povezane igre, prave priložnosti proti najboljši obrambi lige ni imela, zato pa jo je imel v 44. minuti znova Bravo, a je Loren Maružin na koncu žogo poslal čez gol. Že v drugi minuti nadaljevanja so gostitelji znova zadeli po prekinitvi. Trontelj je spet dobro izvedel kot z desne strani, sredi kazenskega prostora pa je visoko skočil Vanja Drkušić in z glavo povišal vodstvo Brava.

Pozneje sta dvakrat od daleč neuspešno streljala Ogrinec in Maružin, medtem ko Savo Milošević in njegovi izbranci kljub večji posesti žoge nikakor niso našli "protistrupa" za Bravo. V 70. minuti je pri slednjem tudi Martin Kramarič poskusil srečo s strelom od daleč, Nejc Vidmar pa je žogo ukrotil. V 72. minuti so po dolgem času do strela prišli tudi gosti, toda Mustafa Nukić, ki je poleti prišel prav iz Brava, je žogo poslal precej čez vrata. Natančnejši je bil v 80. minuti, toda sploh prvi nevarnejši strel Olimpije, ki je v teh trenutkih le kazala nekaj več kreacije v napadu, je obranil Igor Vekić.

Bravov vratar se je še bolj izkazal v 84. minuti, ko je poskusil Gal Kurež, brez težav pa je žogo ujel tudi po strelu z glavo Antonia Delamee Mlinarja v 90. minuti.

Mura boljša od Celjanov

Obračun zadnjih dveh državnih prvakov je v izdihljajih tekme pripadel izbrancem Anteja Šimundže. Prekmurci so prišli do svoje prve zmage v sezoni in se povzpeli na sedmo mesto, s tega pa so na zadnje zdrsnili izbranci Agrona Šalje po četrtem porazu.

Mura, ki ima tekaj težav s poškodbami, manjkal je tudi Luka Bobičanec, je že v prvi minuti zagrozila, ko je bil Amadej Maroša le malce prekratek po podaji z leve strani. Pri Celju pa so prav tako takoj imeli nekaj težav, saj je že po minuti moral iz igre Tamar Svetlin zaradi poškodbe.

Kljub temu so Celjani nase opozorili že v peti minuti, ko je Žan Medved s strelom z glavo oplazil vratnico. Pozneje sta obe ekipi prišli do nekaj nevarnejših zaključnih strelov, posebej domači vratar Matko Obradovič je moral nekajkrat posredovati, najbližje zadetku pa je bil Murin Mitja Lotrič v 30. minuti, ko je žogo po njegovem strelu z golove črte izbil Žan Flis.

V 46. minuti je bil blizu uspeha tudi Tomi Horvat, ko se je odločil za strel s slabih 20 metrov in zadel vratnico. Le malce zatem bi po slabem posredovanju Florijana Raduhe kaj lahko domači zadeli, a jim ni uspelo sprožiti pravega strela, ko pa so ga, je celjski vratar popravil vtis in ohranil mrežo nedotaknjeno.

Sobočani so v tem delu igre prevladovali, medtem ko Celjanom ni uspelo izpeljati resne akcije. V 70. minuti je sicer do strela prišel Adam Jakobsen, a je streljal prešibko, pred tem pa je Advan Kadušić preslabo izvedel zadnjo podajo po obetavnem napadu.

V 77. minuti je Mihael Klepač v vse močnejšem dežju poskusil z novim močnim strelom od daleč, Raduha pa je bil na mestu. Na drugi strani je takoj zatem Jon Šporn za malo zgrešil cilj. V 85. minuti se je malo zaiskrilo med Kevinom Žižkom in Janom Gorencem, posledično pa sta oba dobila rdeči karton.

Nekaj več prostora so nato za zmagoviti zadetek izkoristili Sobočani. Klepač je prodrl po levi strani, poslal žogo v sredino, Žan Zaletel jo je preusmeril v vratnico, odbito žogo pa je nato pred golom v mrežo pospravil Kai Cipot za minimalno zmago.