enajstmetrovke Lionel Messi Lionel Messi Katar 2022 Poljska

Četrtek, 1. 12. 2022, 9.57

Poljak izgubil stavo proti Messiju: Ne bom mu plačal 100 evrov, mislim, da ima dovolj denarja #video

3

SP Argentina Poljska Messi Szczesny | Poljski vratar Wojciech Szczesny je pred dosojeno enajstmetrovko v 39. minuti tekme med Poljsko in Argentino z Lionelom Messijem stavil, da se bo sodnik odločil drugače.  | Foto Reuters

Poljski čuvaj mreže Wojciech Szczesny, ki je včeraj senzacionalno ubranil enajstmetrovko za mnoge najboljšega nogometaša na svetu Lionela Messija, je po tekmi z Argentino priznal, da je tik pred odločitvijo sodnika, da dosodi strel z bele točke, z Argentincem stavil 100 evrov, da se bo sodnik odločil drugače.

32-letni poljski vratar Wojciech Szczesny ima danes kopico razlogov za dobro voljo. V 3. krogu predtekmovanja na svetovnem nogometnem prvenstvu v Katarju je na tekmi med Poljsko in Argentino najprej v 33. minuti ubranil strel Angela Di Marie, na pravem mestu pa je bil tudi ob poskusu Juliana Alvareza nekaj minut pozneje.

Uspešen pa je bil tudi v 39. minuti, ko je ubranil strel Lionela Messija iz enajstmetrovke, za katero je bil po mnenju tehnologije VAR kriv sam zaradi posredovanja ob poskusu argentinskega superzvezdnika z glavo, čeprav bi se marsikdo odločil drugače.

SP Argentina Poljska Messi Szczesny
Sportal Argentina zmlela Poljsko, ki napreduje kljub jurišu srčne Mehike

Prav ta obramba se je na koncu izkazala kot odločilna glede napredovanja Poljske v skupini. Zaradi boljše razlike v golih je v skupini C v osmino finala napredovala Poljska, ki je včeraj z 0:2 izgubila proti Argentini, in ne Mehika, ki je z 2:1 premagala Savdsko Arabijo.

V skupini C je Argentina osvojila šest točk, Poljska in Mehika štiri, vendar so imeli Poljaki gol razliko 2:2, Mehičani pa 2:3. Savdska Arabija je s tremi točkami osvojila četrto mesto.

SP Argentina Poljska Messi Szczesny | Foto: Reuters Foto: Reuters

100 evrov

Poljski vratar Szczesny je po tekmi v pogovoru z mediji razkril, da je bil tako prepričan o tem, da sodnik Danny Makkelie Argentini ne bo dosodil enajstmetrovke, da je v času, ko se je sodnik mudil pred zaslonom za VAR in preverjal vse zorne kote dogajanja pred golom, Messiju dejal, da stavi 100 evrov, da sodnik ne bo določil kazenskega strela.

"Pred enajstmetrovko sva na kratko govorila. Rekel sem mu, da stavim sto evrov, da mu je sodnik ne bo dosodil," je Szczesny razkril v pogovoru za televizijo TV2.

"Tako sem izgubil stavo proti Messiju. Ne vem, ali je to (stava, op. a) na svetovnem prvenstvu sploh dovoljeno, in verjetno bom dobil prepoved. V tem trenutku mi je vseeno," je vzneseno razlagal vratar. "Pa tudi plačal mu ne bom. Vseeno mu je za 100 evrov, mislim, da ima dovolj denarja," se je smejalo Szczesnyju, ki sicer brani mrežo italijanskega Juventusa.

V Katarju ubranil že dve enajstmetrovki

Szczesny je na tem prvenstvu ubranil že drugo enajstmetrovko. V soboto je bil nepremagljiv tudi za nogometaša Savske Arabije Salema Al Dawsarija.

"Že dvakrat sem imel srečo na tem prvenstvu," je vratar Poljske priznal v pogovoru za italijanski RAI Sport. "To je izjemen trenutek v karieri vratarja, svetovno prvenstvo je največ, kar obstaja. Seveda gre v to precej dela, a da ubraniš enajstmetrovko Messiju, moraš imeti tudi kar nekaj sreče," je priznal.

Messi je na tem prvenstvu zabil dva gola (proti Savdski Arabiji in Mehiki), medtem ko se s po tremi lahko pohvalijo Anglež Marcus Rashford, Francoz Kylian Mbappe, Nizozemec Cody Gakpo in nogometaš Ekvadorja Enner Valencia.