Švedinja Sandra Näslund je dobila deseto od enajstih tekem smučarskega krosa v tej sezoni. Foto: EPA

Näslund potrdila vlogo favoritinje v smučarskem krosu
V smučarskem krosu je naslov olimpijske prvakinje osvojila Švedinja Sandra Näslund in tako prekinila prevlado Kanadčank, ki so osvojile zlato na prejšnjih treh olimpijskih igrah, odkar je ta disciplina na programu. 25-letnica je veljala za favoritinjo, saj je v svetovnem pokalu v tej sezoni dobila devet od desetih tekem. Druga je bila branilka naslova Marielle Thompson, tretja pa Nemka Daniela Maier, potem ko so naknadno zaradi oviranja na progi diskvalificirali Švicarko Fanny Smith.

Japonka Takagi uspehe v Pekingu nadgradila še z zlato medaljo
V hitrostnem drsanju na 1000 metrov se je z zlatom okitila Japonka Miho Takagi, ki je postavila tudi olimpijski rekord. Druga je bila Nizozemka Jutta Leerdam in tretja Američanka Brittany Bowe.

Za Takagi je to četrta olimpijska medalja v nekaj dneh, potem ko je bila v Pekingu druga na 500- in 1500-metrski razdalji, srebrno medaljo pa je skupaj s sotekmovalkami osvojila tudi v ekipnem zasledovanju.

Nizozemska zvezdnica hitrostnega drsanja Ireen Wüst je tokrat ostala brez medalje. Svoj zadnji olimpijski nastop je 35-letnica končala na šestem mestu. Z v Pekingu osvojeno zlato medaljo na 1500 metrov in bronasto v ekipnem zasledovanju sicer ostaja najuspešnejša hitrostna drsalka na olimpijskih igrah do zdaj. Zbrala je skupaj šest zlatih, pet srebrnih in dve bronasti olimpijski kolajni.

Hitrostno drsanje, 1000 m (Ž)
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Miho Takagi1:13,19
2Jutta LeerdamNizozemska+0,64
3Brittany BoweZdružene države Amerike+1,42

Prva končna odločitev je bila alpska kombinacija, v kateri je slavila Švicarka Michelle Gisin pred rojakinjo Wendy Holdener in Italijanko Federico Brignone. Več TUKAJ. Zadnja odločitev dneva je bila najtežje pričakovana, olimpijska prvakinja v umetnostnem drsanju pa je (ob neuspehu Kamile Valijeve) postala Rusinja Ana Ščerbakova. Več TUKAJ.

V ekipni tekmi nordijskih kombinatorcev je prepričljivo zmagala Norveška pred Nemčijo in Japonsko. Več TUKAJ.