Bayern je v težavah tudi v Ligi prvakov, Lazio je slavil na prvi tekmi

Rim, 14. 02. 2024 23.02 |

STA, M.D.
2

Lazio je v Rimu presenetil bavarskega velikana Bayern in na prvi tekmi osmine finala zmagal 1:0. Bayern je tekmo zaključil z desetimi igralci in številnimi vprašanji.

Bayern je v tekmo vstopil v velikih težavah, saj v domačem prvenstvu po bolečem porazu proti Bayerju iz Leverkusna za vodilnimi nasprotniki zaostaja že pet točk. Bavarci in predvsem njihov trener Tomas Tuchel so upali, da bo v Ligi prvakov drugače, saj v tem tekmovanju v tej sezoni še niso doživeli poraza.

A zgodilo se je ravno obratno. Rdeč karton Dayota Upamecanoja v 67. minuti in zadetku Cira Immobileja dve minuti pozneje, sta serijske nemške prvake pahnila v še večjo krizo. V prvem polčasu so Bavarci sicer upravičili vlogo favorita, saj so prevladovali in bili nevarnejši. Že v uvodnih minutah so zapravili dve priložnosti, nevarna pa sta bila predvsem poskusa Leroya Saneja v 32. minuti s prostega strela in Jamala Musiale v 40., ko je tudi le za malenkost zgrešil cilj.

Lazio - Bayern München
Lazio - Bayern München FOTO: Sofascore.com

Obe ekipi sta pogrešali kar nekaj igralcev, pri Bayernu so med drugimi manjkali Serge Gnabry, Kingsley Coman in Alphonso Davies, pri Laziu je bilo odsotnosti nekaj manj in prav Italijani so imeli takoj po začetku drugega dela priložnost za vodstvo, a je Manuel Neuer dobil dvoboj z Gustavom Isaksenom. Medtem ko so se Bavarci trudili priti vsaj do izenačenja, pa so imeli Rimljani še dve obetavni akciji za povišanje prednosti, a je ostalo pri 1:0.