London, 26. 02. 2023 15.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
M.J., STA
9

V tekmi 25. kroga angleške Premier lige sta se v Londonu udarila mestna rivala Tottenham in Chelsea. V prvem polčasu sta mreži mirovali, v nadaljevanju pa so gostitelji dosegli dva zadetka (2:0) in ostajajo v boju za nogometno Ligo prvakov v naslednji sezoni. Chelsea po novem porazu v igri za preboj na evropska tekmovanja v naslednji sezoni drži le še teorija. Modri trenutno zasedajo zgolj deseto mesto na razpredelnici.

Graham Potter ima malo razlogov za veselje ...
Graham Potter ima malo razlogov za veselje ... FOTO: AP

Nogometaši Tottenhama so na zadnjem obračunu tega vikenda v angleški ligi zabeležili pomembno zmago v boju za uvrstitev v Ligo prvakov. Na svojem stadionu so dobili londonski derbi proti razglašenemu Chelseaju, izid je bil 2:0. S tem se je Tottenham utrdil na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice, pred Newcastlom ima štiri točke prednosti, a tudi dve tekmi več. Chelsea, ki je na derbiju iskal izhod iz krize, je ostal na desetem mestu, praktično brez možnosti, da bi naslednjo sezono igral v Ligi prvakov. V zadnjih šestih tekmah je dosegel le en gol, tudi tokrat je bil bolj ali manj nemočen. V 19. sekundi drugega polčasa je s strelom od daleč domače v vodstvo popeljal Oliver Skipp, to je bil njegov prvi gol za Tottenham, končni izid pa je postavil Harry Kane, potem ko se je po kotu dobro znašel v kazenskem prostoru. Za Tottenham, ki ga ni vodil Antonio Conte, saj še vedno okreva po operaciji žolčnika, je bila to prva zmaga nad Chelseajem na zadnjih devetih medsebojnih tekmah.

Harry Kane
Harry Kane FOTO: AP

Dve tekmi 25. kroga sta bili preloženi, svoja obračuna sta prestavila finalista ligaškega pokala Manchester United in Newcastle, preostale dvoboje pa so odigrali že v soboto. Vodilni ekipi, Arsenal in Manchester City, sta zabeležili zmagi, pri tem je bil bolj prepričljiv City, ki je s 4:1 ugnal Bournemouth. Erling Haaland je bil eden izmed strelcev, s svojim 27. golom v sezoni je postal klubski rekorder po številu golov v eni sezoni, prehitel je Sergia Aguera. Še naprej je zelo zanimivo tudi v boju za obstanek. Pomembno zmago v njem je zabeležil Leeds, tri točke proti zadnjeuvrščenemu Southamptonu mu je v 77. minuti zagotovil Junior Firpo. Mest, ki vodijo v drugo ligo, se je zaenkrat znebil West Ham, ki je bil kar s 4:0 boljši od Nottingham Foresta, do 70. minute ni bilo golov, nato pa je v treh minutah dva dosegel Danny Ings. Za njim sta se med strelce vpisala še Declan Rice in Michail Antonio. Razočarani so spet navijači Evertona, ki je na domačem igrišču z 0:2 izgubil proti Aston Villi, Crystal Palace in Liverpool pa sta se razšla brez golov.

Tottenham vs Chelsea
Tottenham vs Chelsea FOTO: Sofascore.com

Točkovna razlika med Arsenalom in Cityjem ista

Razlika med vodilnim Arsenalom in Cityjem, za katerega so se med strelce vpisali Julian Alvarez, Erling Haaland in Phil Phoden v prvem polčasu, Chris Mepham pa je še pred častnim golom svoje ekipe v drugem dosegel avtogol, tako ostaja enaka, Londončani imajo ob tekmi manj dve točki prednosti. Še naprej je zelo zanimivo tudi v boju za obstanek. Pomembno zmago v njem je zabeležil Leeds, tri točke proti zadnjeuvrščenemu Southamptonu mu je v 77. minuti zagotovil Junior Firpo. Mest, ki vodijo v drugo ligo, se je zaenkrat znebil West Ham, ki je bil kar s 4:0 boljši od Nottingham Foresta, do 70. minute ni bilo golov, nato pa je v treh minutah dva dosegel Danny Ings. Za njim sta se med strelce vpisala še Declan Rice in Michail Antonio. Razočarani so spet navijači Evertona, ki je na domačem igrišču z 0:2 izgubil proti Aston Villi.