Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 17.12.2022 20:39:41

Končno! Krimovke dosegle pomembno zmago v Franciji!

alesfevzer.com
Rokometašice Krima Mercatorja so v devetem krogu evropske lige prvakinj v Franciji premagale Brest s 24:22 (10:12).

Brest - Krim Mercator 22:24 (12:10)
* Arena Brest, gledalcev 3766, sodnika: Braseth in Sundet (oba Norveška).
* Brest: Darleux, Foggea, Mauny, Toublanc 4 (4), Fauske, Kobylinska 2, Jauković 6, Lassource 1, Cantin, Freriks, Foppa, Brnović 2, Carlson 2, Coatanea 2, Jarrige, Grbić 3.
* Krim Mercator: Arenhart, Risović, Radoslavljević 1, Radičević 7 (1), Stanko, Pineau, Abina 1, Žabjek, Dmitrijeva 5, Klemenčič, Ljepoja, Varagić, Lazović 4, Kovarova, Rosiak 2, Svetik 4.
* Sedemmetrovke: Brest 6 (4), Krim Mercator 3 (1).
* Izključitve: Brest 4, Krim Mercator 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Ljubljanska ekipa je v zahodnem delu Francije dosegla pomembno zmago. Po drugi zmagi v tej sezoni nad tekmico iz Bresta se ji je tudi močno približala na lestvici in za njo zaostaja le točko.

Krim Mercator je po nepopolnem devetem krogu na sedmem mestu v skupini A. V vodstvu sta norveški Vipers Kristiansand in romunska Bukarešta s 13 točkami, nemški Bietigheim in danski Odense (vsi tekma manj) sta zbrala po deset, madžarski Ferencvaros devet, Brest sedem, Krim Mercator šest, češki Banik Most pa je na zadnjem mestu brez točk.

Ljubljanska ekipa bo po božično-novoletnem premoru naslednjo tekmo igrala 8. januarja prihodnje leto, ko bo doma gostila Bietigheim. V nadaljevanju se bo nato doma pomerila še z Banikom iz Mosta in Bukarešto, v gosteh pa s Ferencvarosem in Kristiansandom.

Varovanke črnogorskega strokovnjaka na klopi Krima Dragana Adžića so zelo dobro odprle obračun v Brestu. V sedmi minuti so povedle s 4:2, potem ko sta verižna gola dosegli Rusinja Darja Dmitrijeva in Barbara Lazović. A nato so doživele prvo manjšo krizo na dvoboju, po delnem izidu 0:3 pa v 12. minuti prvič na dvoboju zaostale (4:5).

Po obdobju izenačene predstave je Nataša Ljepoja v 19. minuti drugič na tekmi prejela dvominutno kazen. Gostiteljice so izkoristile odsotnost bojevite krožne napadalke, minuto kasneje so Ljubljančankam ušle na dva gola (7:9), v 25. minuti pa na tri (7:10).

Adžić je takoj zahteval minuto odmora, poleg zaostanka je Črnogorca zmotil tudi izjemno dolg strelski post njegovih varovank med 16. in 25. minuto. Po nekaterih spremembah na taktičnem in kadrovskem področju so se Ljubljančanke v 27. minuti povsem približale gostiteljicam (9:10), na veliki odmor pa se odpravile z zaostankom dveh golov (10:12).

Začetek drugega polčasa je minil v obojestransko raztrgani igri. Ljubljančanke so v 35. minuti izenačile na 14:14, sredi polčasa pa si drugič na dvoboju priigrale dva gola prednosti (17:15), potem ko sta zadeli Lazović in Maja Svetik.

Minuta odmora domače ekipe ni zaustavila njihovega naleta, Svetik je slovenske prvakinje v 47. minuti prvič na dvoboju popeljala do vodstva treh golov (19:16).

Ljubljanska ekipa v prelomnih trenutkih dvoboja ni popustila, dobro predstavo je prikazala predvsem v obrambi, ki jim je tudi prinesla drugo zmago nad Brestom v tej sezoni. Brest ji je do konca tekme vseskozi dihal za ovratnik, v živčni in napeti končnici pa so rokometašice iz Ljubljane v pravih trenutkih dosegale gole in vse do zadnjega zvoka sirene zadržale prednost enega do dveh zadetkov.

"Vesel sem, da je ekipa na tako pomembni tekmi pokazala svoj pravi obraz in svojo kakovost. Igrali smo dobro, tako kot smo se dogovorili in temu primeren je tudi rezultat. Zahtevni treningi so se obrestovali. Ekipi Bresta v nadaljevanju sezone želim vse dobro," je po zmagi dejal trener Adžić.

"Najprej čestitke tekmicam za borbeno predstavo. Pokazale smo, da ne obupamo, tudi če nekoliko zaostajamo. Vseskozi se borimo se do konca in zaupamo ena drugi," je dodala Svetik.

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Črnogorka Jovanka Radičević s sedmimi, sledila pa ji je Rusinja Darja Dmitrijeva s petimi goli.