Remija za Zajca in Gorenca Stankovića, zmagi za Blažiča in Petroviča

Ljubljana, 09. 12. 2021 19.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
T.Š., STA
0

Tudi v Ligi Evropa je bil na sporedu zadnji, 6. krog skupinskega dela. Od slovenskih nogometašev v dresih tujih klubov je Miha Zajc ob remiju Fenerbahčeja in Eintrachta (1:1) igral do 77. minute. Jon Gorenc Stanković je odigral celo tekmo za Sturm, ki je remiziral z Monacom (1:1), prav tako Miha Blažič za Ferencvaroš, ki je premagal Bayer Leverkusen (1:0). Tudi Dejan Petrovič je odigral vseh 90 minut, njegov Rapid pa je na gostovanju premagal Genk (0:1).

Vrhunci zadnjega kroga skupinskega dela Lige Evropa

Evropska tekmovanja je že končal Sturm iz Gradca, ki je proti Monacu v skupini B igral 1:1. V skupini B je na tekmi, kjer sta oba gola padla v prvem polčasu, prvo mesto osvojil prav Monaco, Sturm, za katerega je Jon Gorenc Stanković igral vseh 90 minut, pa zadnje. Na drugo mesto se je povzpel Real Sociedad, ki je s 3:0 – dva gola je prispeval Mikel Oyarzabal – odpravil PSV. Slednji bodo spomladi evropsko sezono nadaljevali v Konferenčni ligi.

Nogometaši Fenerbahčeja so v 6., zadnjem krogu Lige Evropa doma igrali 1:1 z Eintrachtom Frankfurtom. Turki so si že pred tem priigrali tretje mesto v skupini in nadaljevanje tekmovanja v Konferenčni ligi. V skupini D je Miha Zajc ob remiju Fenerbahčeja in Eintrachta igral do 77. minute, Nemci pa so kljub točki osvojili prvo mesto, drugo pa je zasedel Olympiakos, ki je tokrat sicer izgubil z 0:1 v Antwerpnu.

Miha Zajc
Miha Zajc FOTO: AP

Nogometaši Ferencvarosa Mihe Blažiča in dunajskega Rapida Dejana Petroviča so v večernih tekmah 6., zadnjega kroga Lige Evropa dosegli minimalni zmagi 1:0, a so oboji ostali na mestih, ki ne omogočajo spomladanskega nadaljevanja v tem tekmovanju.

Blažičev Ferencavors (slovenski nogometaš je igral vso tekmo in ob koncu dobil rumeni karton), je bil že pred tekmo obsojen na zadnje mesto, je pa danes z minimalno zmago, prvo v sezoni, proti vodilnemu Bayerju popravili vtis. Nemci so kljub spodrsljaju ostali na prvem mestu, saj je na drugi tekmi te skupine Celtic s 3:2 ugnal drugouvrščeni Betis.

V skupini H pa je na tretje mesto skočil Rapid. Petrovič, igral je vsej 90 minut, ter soigralci so premagali Genk z 1:0 in ga za točko prehiteli na lestvici. Na drugi tekmi je zagrebški Dinamo premagal West Ham z 1:0, a kljub temu ostal drugi na lestvici za Angleži.

V skupini F sta na prvih mestih ostala Crvena zveza in Braga, ki sta danes igrali 1:1, v skupini E pa sta bila prav tako že prej trdno na prvih dveh mestih Galatasaray in Lazio, danes sta v medsebojni tekmi igrala 0:0.

Sicer pa so si v Ligi Evropa zagotovili nadaljevanje tekmovanja še Lyon, Rangers, Monaco, Real Sociedad, Spartak Moskva, Napoli, Eintracht Frankfurt in Olympiakos.

V "play-offu" za osmino finala Lige Evropa se bodo drugouvrščenim moštvom (Rangers, Real Sociedad, Napoli, Olympiakos, Lazio, Braga, Real Betis, Dinamo Zagreb) pridružila tretjeuvrščena moštva po skupinskem delu iz elitne Lige prvakov. To so RB Leipzig Kevina Kampla, Porto, Borussia Dortmund, Šerif Tiraspol Lovra Bizjaka, Barcelona, Atalanta Josipa Iličića, Sevilla in Zenit.

Jantscher 7. (11m); Volland 30.
Jon Gorenc Stanković (Sturm) je igral celotno tekmo.

Skupina C
Legia Varšava -  Spartak Moskva 0:1 (0:1)
Bakajev 17.

Napoli - Leicester City 3:2 (2:2)
Ounas 4., Elmas 24., 53.; Evans 27., Dewsbury-Hall 33.

Skupina D
Fenerbahče - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Berisha 42.; Sow 29.
Miha Zajc (Fenerbahče) je igral do 77. minute.

Celtic - Betis 3:2 (1:0)
Welsh 3., Henderson 72., Turnbull 78. (11m); Bain 69. (ag), Iglesias 75.

Ferencvaroš - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Laidouni 82.
Miha Blažič (Ferencvaroš) je igral celotno tekmo, v 90. minuti je dobil rumeni karton.