Bayern brez težav odpravil Berlin, znova je blestel Lewandowski

München, 19. 03. 2022 20.53 |

Nogometaši v nemški ligi so danes igrali štiri tekme 27. kroga. Vodilni Bayern je bil zanesljiv in je s 4:0 odpravil Union Berlin. Prednost pred Dortmundom, ta bo svojo tekmo igral v nedeljo proti Kölnu, je začasno povečal na sedem točk (63-56).

Bavarci so Berlinčanom, ki letos sicer igrajo zelo dobro in so na meji mest, ki vodijo v Evropo, danes hitro pokazali, da ne bodo imeli možnosti za presenečenje. V prvem delu sta zadela Kingsley Coman in Tanguy Nianzou, ob koncu prvega polčasa z bele točke še prvi zvezdnik Robert Lewandowski, ki je nato zadel še v 47. minuti in dokončno odločil zmagovalca.

Statistika tekme Bayern München - Union Berlin

Manj uspešen je bil Freiburg, saj je igral le 0:0 z zadnjeuvrščenim Greuther Fürthom in se tako z Leverkusnom le izenačil po točkah (45).

Presenetila pa je Hertha, berlinska ekipa je zaradi slabih rezultatov sredi tedna zamenjala trenerja. Novi strokovnjak, sicer slovito ime nemškega nogometa Felix Magath sicer zaradi okužbe danes še ni mogel voditi ekipe, a duh sprememb je vseeno dobro vplival na igralce, ki so prvič po treh mesecih spet zmagali, s 3:0 je padel šestouvrščeni Hoffenheim.

Mainz je bil podobno učinkovit kot Bayern, premagal je Arminio s 4:0, kot zanimivost velja omeniti, da je bil zadetek Jonathana Burkardta že po 27 sekundah tekme najhitreje doseženi gol v tej sezoni bundeslige.

Že v petek je Borussia Mönchengladbach premagala Bochum z 2:0, a je bila tekma prekinjena v 68. minuti, ker so navijači stranskega sodnika zadeli v glavo s plastičnim kozarcem za pivo.

Preostale tri tekme bodo v nedeljo; druga Borussia Dortmund bo igrala v Kölnu, Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla bo gostil Frankfurt, tretji Bayer Leverkusen pa bo gostoval pri Wolfsburgu.