Zaradi karantene so morali zmaji prestaviti štiri dvoboje, v petek pa so izgubili v Gradcu. Tivolska zasedba ima kar nekaj težav z boleznimi in poškodbami, ob tem sta Tadej Čimžar in Miha Zajc kaznovana (manjkala bosta še sedem tekem), tako da je v zadnjih dneh okrepila svoje vrste, zdaj pa dosegla tudi zelo pomembno zmago. Na Celovški 25 se je zbralo 628 gledalcev. Zagotovo bi jih prišlo precej več, a so omejitve zelo stroge.

Sanjski debi Kapla na Celovški 25
V četrti minuti se je zatresla domača mreža. Dornbirn je izpeljal hiter protinapad. Kombinirala sta Kevin Macierzynski in Stefan Häussle, ki je ploščico poslal pod prečko ljubljanskih vrat, v katerih je bil Paavo Hölsä. Dobrih pet minut so bili gostje v vodstvu, potem pa je ob koncu devete minute po dobljenem sodniškem metu Wada Murphyja prvi gol na svoji drugi tekmi v zeleno-belem dresu dosegel Rok Kapel.

Tomaževič izenačil iz bližine
26. minuta je tekla, ko so buldogi drugič povedli. Finskega čuvaja Olimpijine mreže je matiral Sam Antonitsch. Vodstvom Dornbirna je tokrat trajalo dobrih šest minut. V 32. minuti je Kapel podal Blažu Tomaževiču, ki mu je skušal ploščico vrniti. Ta se je odbila, nato pa jo je Tomaževič pospravil v mrežo.

Simšič natančen ob "power playu"
13 minut pred koncem so zmaji prvič na srečanju povedli. Nik Simšič je ob igralcu več lepo našel Murphyja, ki ga je David Madlener zaustavil, toda do odbite ploščice je prišel Simšič in jo spravil za njegov hrbet. Slabih deset minut pozneje se je najprej z izvrstno obrambo izkazal Hölsä, na drugi strani pa je kmalu zatem z izjemnim strelom pod prečko na 4:2 povišal domači kapetan Žiga Pance.

34 sekund je minilo, ko je Dornbirn znižal. Davis Vandane je streljal z razdalje, Macierzynski je podstavil palico, tako da je ploščica presenetila in preskočila Olimpijinega vratarja, avstrijski napadalec pa jo je spravil v mrežo. Minuto in 50 pred koncem je dokončno tri točke Ljubljančanom z drugim zadetkom na tekmi zagotovil Kapel.

Šivic: Fantastična zmaga, ki smo jo krvavo potrebovali
"Decembra smo doživeli velik padec v primerjavi s prejšnjimi meseci. Na nekaterih smo si zaslužili precej več, a smo na koncu ostali praznih rok. Ta liga je zelo izenačena, to smo želeli in to smo tudi dobili. Imamo veliko težav s poškodbami, okužbami in kaznimi," je poudaril trener Mitja Šivic.

Ljubljančani so decembra osvojili tri točke v Celovcu in Beljaku, vse ostale tekme pa so izgubili. Sledilo je 15 dni premora zaradi okužb in posledične karantene.

"Zelo se pozna, da so bili fantje deset dni v karanteni. Noge so bile težke, nervoza je bila prisotna. To je bila fantastična zmaga. Veliko težje je dobiti tako tekmo kot takrat, ko ti gre vse po načrtih. Spomnim se tekme v Salzburgu, ki smo jo dobili, ko je šlo vse po naše. Zelo sem zadovoljen z odnosom igralcev, res nismo popustili. Ko si enkrat v nizu porazov, krvavo potrebuješ zmago," je razlagal strateg zeleno-belih.

Za najboljšega igralca tekme je bil izbran Kapel, ki je iz druge ekipe KAC-a prišel v Ljubljano v četrtek.

Paavo Hölsä se je nekajkrat izkazal. Finski čuvaj mreže bo v zgoščenem sporedu na številnih preizkušnjah, saj bo Žan Us zaradi poškodbe kolena počival še nekaj tednov. Foto: www.alesfevzer.com

"Kapel se je dokazal že v Alpski ligi. Zelo sem zadovoljen z njegovo igro. Ima vrhunski odnos do dela. Ne poznam ga še dobro, a prišel je iz karantene in nam tokrat odprl pot do zmage," ga je pohvalil Šivic.

Us bo manjkal še nekaj tednov
Poleg Kapla je ta teden Olimpijo okrepil tudi Francoz Bastien Maia, a Šivic vseeno ne more sestaviti štirih napadov.

"Tokrat je manjkalo devet igralcev. Aleš Mušič je začel drsati, Žan Us bo manjkal še nekaj tednov, Kristjan Čepon je velika neznanka, saj se mu virus še kar vleče. Velik del ekipe sta seveda Tadej Čimžar in Miha Zajc, ki bosta manjkala še sedem tekem. Krvavo smo potrebovali zmago in težko je več minut zaupati mlademu Gregorju Žežlju."

Urnik za naslednja dva tedna še ni znan
Olimpija bo naslednjo tekmo v Ligi IceHL igrala v petek v Tivoliju proti Dunaju, nato pa 28. januarja sledi gostovanje v Brunicu. Vmes so bile predvidene tekme državnega prvenstva, ki pa so preložene. Hidria Jesenice bodo v Tivoliju zelo verjetno gostovale šele naslednjo nedeljo.

"Spored tekem v naslednjih dveh tednih še ni znan. Zaradi okužb na Jesenicah je preložen četrtfinale državnega prvenstva proti ekipi Hidria Jesenice, seveda nato tudi polfinala ne moremo začeti. Vodstvo Lige IceHL pritiska na nas, da moramo odigrati preložene tekme. Čakamo, da sprejmejo kakšno odločitev. Mi na to ne moremo vplivati. Znano je le, da bomo v ponedeljek trenirali. Moramo biti pripravljeni, da bo treba odigrati kakšno dodatno tekmo. Treba se bo prilagajati. Vodstvo lige je odločilo, da moramo odigrati 80-odstotkov tekem. To pomeni, da bomo morali odigrati najmanj 42 tekem. Trenutno kaže, da jih bomo vsaj 44, a lahko vedno še kakšna tekma zaradi okužb odpade. Ne moremo igrati šest tekem na teden. Treba je upoštevati še dolge vožnje, " je zaključil Šivic.