Zug Luleå Frölunda Jan Muršak hokejska liga prvakov

Torek, 10. 1. 2023, 20.50

Hokejska liga prvakov, polfinale, prvi tekmi

Muršak podal, po prvi tekmi neodločeno

Jan Muršak | Jan Muršak je podal za prvi gol na tekmi. Končalo se je z 2:2. | Foto Guliverimage

Jan Muršak je podal za prvi gol na tekmi. Končalo se je z 2:2.

Le še štirje kolektivi so v igri za končno zmago hokejske lige prvakov. Med njimi je tudi Frölunda HC, katerega član je slovenski napadalec Jan Muršak. Švedski prvoligaš, ki dobro ve, kako je zmagovati v tem tekmovanju – prvak je bil štirikrat –, se za finale meri z ligaškim tekmecem Luleå HF. Prva polfinalna tekma se je končala brez zmagovalca 2:2. V drugem polfinalnem paru je finski prvak Tappara na prvi tekmi švicarskega Zug premagal z 2:0.

Jan Muršak
Sportal Muršakovi po dramatičnem zaključku ostajajo v igri za naslov v ligi prvakov

V Göteborgu in Tampereju se je začelo polfinale hokejske lige prvakov, ki sta si ga priigrala dva švedska kluba (Frölunda in Luleå) ter po en finski (Tappara) in švicarski (Zug) klub.

V boju za finalno vstopnico je tudi nekaj slovenskega pridiha, nekdanji slovenski reprezentant Jan Muršak se za vstop v zadnjo fazo tekmovanja boril s švedskim prvoligašem Frölunda. Žreb in potek dozdajšnjega dela sezone sta pripeljala do tega, da se Štajerčevo moštvo merilo s švedskim tekmecem Luleå

Ekipi se med seboj dobro poznata. Od njunega zadnjega medsebojnega dvoboja je minilo zgolj nekaj dni. Nasproti sta si stali v soboto v sklopu lige SHL. Člani Luleå so takrat povedli z 2:1, a na koncu se je smejalo Muršakovim. Ti so po preobratu, tri gole so dosegli v zadnji tretjini, slavili s 5:2. Končni rezultat je z zadetkom v prazen gol postavil Slovenec.

Tokrat pa le štirje goli. Frolunda je z golom Andreasa Borgmana (po Muršakovi) podaji povedla v prvi tretjini, a nato v drugi dobila dva zadetka. Manj kot tri minute pred koncem tekme je za 2:2 zadel Max Friberg.

Oba tekmeca že zmagovalca tekmovanja

Oba kluba sta že bila prvaka, odkar tekmovanje poteka v tej obliki. Luleå v premierni sezoni 2014/15, ko je v finalu izločila prav Frölundo. Ta pa je v naslednjih letih prevladovala in slavila kar štirikrat (2015/16, 2016/17, 2018/19, 2019/20).

Finski prvak na prvi tekmi premagal švicarskega

Tappara je prvo tekmo dobila z 2:0. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tappara je prvo tekmo dobila z 2:0. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V drugem polfinalu se merita najboljša kluba lanske sezone finske Liige Tappara in švicarske NL lige Zug. Finski kolektiv je v zadnji sezoni lige prvakov zaigral v finalu, a izgubil proti švedskemu Rögle BK. Zug, ki je letos igral v skupini z Olimpijo, prvič igra v polfinalu. Torkova prva tekma se je končala z 2:0 v prid finske ekipe.

Ekipe igrajo po sistemu boljši z dveh tekem. Drugi tekmi bosta prihodnji torek.