Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 23.11.2022 21:19:06

Celjani doživeli šesti poraz v ligi prvakov

alesfevzer.com
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 7. krogu lige prvakov na Madžarskem izgubili proti Picku iz Szegeda s 27:36 (12:18). Celjska zasedba bo naslednjo tekmo igrala 30. novembra, tedaj bo v skupinskem delu gostila ekipo iz Szegeda.

* Mestna dvorana, sodnika: Nikolov in Načevski (oba Severna Makedonija).
* Pick Szeged: Alilović 1, Krivokapić, Tonnesen 6, Bodo 2, Radivojević 1, Szita, Gaber 1, Šoštarić 3, Frimmel 6 (4), Banhidi 6, Alustiza 4, Bombač 5, Rosta, Mačkovšek 1, Christoffersen Blonz, Molnar.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Gaberšek, Strmljan 5, Knez, Mazej 1, Cokan 3 (1), Marguč, Antonijević, Ivanković 3, Janc 4 (3), Muhović, Žabić 2, Vlah 4, Martinović 4, Suholežnik 1.
* Sedemmetrovke: Pick Szeged 5 (4), Celje Pivovarna Laško 7 (4).
* Izključitve: Pick Szeged 10, Celje Pivovarna Laško 16 minut.
* Rdeči karton: Ivanković (36.).

Slovenski rokometni prvaki iz mesta grofov so doživeli šesti poraz v skupinskem delu lige prvakov. Po Aalborgu, Barceloni, Nantesu, Kielcah in Elverumu so bili od njih boljši še tradicionalni tekmeci iz Szegeda, Celjani so v prvi polovici tekmovanja na kolena položili Kiel.

Celjska zasedba je po nepolnem sedmem krogu zdrsnila na predzadnje mesto v skupini B. V vodstvu je Barcelona (tekma manj) z 12 točkami, sledijo ji Kielce (tekma manj) in Nantes z desetimi, Aalborg s sedmimi, Kiel (tekma manj) s petimi, Pick Szeged s štirimi, Celje Pivovarna Laško in Elverum (tekma manj) pa sta v dosedanjem delu zbrali po dve točki.

Celjani so dobro odprli obračun v Szegedu. Po štirih minutah so povedli s 3:1, nato pa so se v njihovo igro prikradle napake, kar so "slovensko obarvani" gostitelji, kjer igrajo Dean Bombač, Matej Gaber, Borut Mačkovšek in Mario Šoštarić, hitro izkoristili. V deveti minuti so izenačili na 3:3, le minuto kasneje pa so jim slovenski prvaki že gledali v hrbet (3:4).

Izbranci srbskega strokovnjaka na klopi Celja Alema Toskića so do sredine prve polovice tekme kljubovali tekmecem iz Szegeda. Po izidu 11:11 se jim je povsem zaustavilo v napadu, po kar 12-minutnem strelskem postu pa so tik pred odhodom na veliki odmor zaostali za sedem golov (11:18).

V drugem polčasu se razmerje moči na igrišču ni bistveno spremenilo. Celjani so bili še naprej v podrejenem položaju, največji primanjkljaj v golih pa so si pridelali sredi druge polovice drugega polčasa, ko so zaostali za deset (16:26 in 17:27) ter tik pred zadnjim zvokom sirene (26:36).

V celjski ekipi je bil v Szegedu najbolj učinkovit Tilen Strmljan s petimi goli.

Značke: rokomet, liga prvakov