Filip Kostić, ki je bil zadnji dan prestopnega roka z eno nogo že v Laziu, je odločil na Allianz Areni. Agent se ni uspel dogovoriti za prestop in v Frankfurtu so lahko zelo zadovoljni, da je Srb ostal.  Foto: Reuters
Filip Kostić, ki je bil zadnji dan prestopnega roka z eno nogo že v Laziu, je odločil na Allianz Areni. Agent se ni uspel dogovoriti za prestop in v Frankfurtu so lahko zelo zadovoljni, da je Srb ostal. Foto: Reuters

Izbranci Oliverja Glasnerja so v četrtek v sodnikovem dodatku prišli do zmage v Antwerpnu v Evropski ligi. V petek zjutraj so se vrnili v Frankfurt in danes dopoldne brez prevelikih želja prišli v München, kjer so v zadnjih sezonah doživeli številne visoke poraze. Junak tekme je bil vratar Kevin Trapp, ki se je izkazal z nekaj zunajserijskimi paradami.

Bayern je prikazal najslabšo predstavo sezone proti ekipi, ki do tega kroga še ni imela zmage v prvenstvu. Serijski nemški prvaki so imeli 72-odstotno posest žoge in ogromno premoč (streli 20:5, koti 10:1).

Leon Goretzka je poskrbel za vodstvo Bayerna, ki pa je trajalo le tri minute. Foto: Reuters

Hinteregger ekspresno izenačil
Gostitelji so povedli v 29. minuti, ko je Robert Lewandowski lepo zaposlil Leona Goretzko. Vezist je z diagonalnim strelom z desnico s 15 metrov matiral Trappa.

Veselje Bavarcev je trajalo le tri minute. Kostić je podal iz kota, Martin Hinteregger pa je z glavo poslal žogo pod prečko. Dayot Upamecano ga je slabo pokril. Eintracht je imel veliko priložnost za vodstvo v 42 minuti, ko je Almamy Toure ušel Alphonsu Daviesu in prišel sam pred Manuela Neuerja, ki je sijajno posredoval z nogo.

Gnabry zadel le vratnico
Izjemno priložnost za vodstvo Bayerna je v zadnji prvega dela zapravil Serge Gnabry, ki je zadel vratnico po podaji Leroyja Saneja. Na daljši vratnici je imel pred seboj prazna vrata, a je slabo zadel žogo in odbila se je od zunanjega dela vratnice.

Kevin Trapp je med letoma 2015 in 2018 branil za PSG, nato pa se je vrnil v Frankfurt. Foto: Reuters

Izjemne obrambe Trappa
Junak Frankfurta je bil v drugem polčasu vratar Kevin Trapp, ki je ubranil več nevarnih strelov. Najbolj se je izkazal v 56. minuti, ko je z nogo odbil strel Lewandowskega z glavo.

Nagelsmann je v igro poslal Jamala Musialo in Marcela Sabitzerja, v 81. minuti pa je vstopil še drugi klasični napadalec Eric Maxim Choupo Moting.

Eintracht se je vseskozi le branil in tudi skušal zavlačevati. V 83. minuti je neodločnost domače obrambe kaznoval Kostić z natančnim diagonalnim strelom z levico. 28-letni Srb je poslal žogo mimo Neuerja v malo mrežico za nepričakovano zmago. Popoln napad Bayerna se ni obrestoval, saj je v 91. minuti Trapp z roko obril močan strel Goretzke z 18 metrov.

Trapp: Nihče nam ni pripisoval velikih možnosti
"Mislim, da nam nihče ni pripisoval velikih možnosti. Seveda ni bilo lahko, potrebuješ tudi nekaj sreče v Münchnu. To je bila res intenzivna tekma. Bayern je v zadnjih tekmah nanizal številne gladke zmage, a vseeno smo verjeli v uspeh," je povedal Trapp, ki je napovedal, da bo na poti nazaj v Frankfurt pivo teklo v potokih.

"Zelo smo jezni. Nikakor ne bi smeli izgubiti, saj smo bili vseskozi precej boljši tekmec. Bili smo res neučinkoviti. Eintracht je izkoristil vsako priložnost. Nismo vajeni porazov na domačem stadionu. Vedno pač ne gre vse po načrtih," je bil razočaran Thomas Müller.

Andre Silva je zadel manj kot minuto po vstopu v igro. Foto: EPA

Leipzig se dviguje po zelo slabem začetku
Nogometaši Leipziga, ki so zelo slabo začeli novo sezono Bundeslige, so odpravili Bochum s 3:0. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je na Red Bull Areni igral do 79. minute, ko ga je zamenjal Ilaix Moriba.

Bochum je zdržal do sredine drugega polčasa. Trener Leipziga Jesse Marsch je v 69. minuti v igro poslal Andreja Silvo in Dominika Szoboszlaija. Manj kot minuto sta potrebovala, da sta zrežirala vodilni zadetek. Madžar je podal pred vrata, portugalski napadalec pa je z glavo zatresel mrežo.

Tri minute zatem se je Silva izkazal v vlogi podajalca, Christopher Nkunku pa je povišal na 2:0. Isti igralec je z mojstrskim lobom postavil tudi končni izid v 78. minuti po podaji Joška Gvardiola.

Julian Brandt in Marco Reus se veselita odločilnega zadetka pred 41.000 gledalci na stadionu Westfalen. Foto: EPA

Borussia do zmage tudi brez Haalanda
V Dortmundu je Borussia premagala Augsburg z 2:1. Dortmundčani so na stadionu Westfalen igrali brez poškodovanega zvezdnika Erlinga Haalanda. V napadu je začel Donyell Malen, ki je v torek priigral tri točke v Ligi prvakov proti Sportingu iz Lizbone. 22-letni Nizozemec si je tokrat zaslužil najstrožjo kazen, ki jo je v 10. minuti unovčil Raphael Guerreiro.

V 35. minuti je Arne Meier s 25 metrov stresel prečko. Žoga se je od hrbta vratarja Gregorja Kobla odbila do Andija Zeqirija, ki je izenačil.

Odločilni zadetek je v 51. minuti dosegel Julian Brandt z roba kazenskega prostora z levo nogo po podaji kapetana Marca Reusa.