Ikwuemesi poskrbel za minimalno zmago Celja

Ljubljana, 10. 08. 2023 22.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
Anže Mlakar
1

Celjani so se v tretjem krogu kvalifikacij za Konferenčno ligo pomerili z beloruskim prvoligašem Neman Grodnim. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v 69. minuti pa je Charles Ikwuemesi po predložku Luke Bobičanca poskrbel za edini gol na tekmi. Povratna tekma bo odigrana 17. avgusta na Madžarskem.

Celjski nogometaši so evropsko pot začeli v drugem krogu kvalifikacij za Konferenčno ligo, kjer jim je žreb takoj zadal težko nalogo po imenu Vitoria Guimaraes. Po odmevni zmagi na Portugalskem in napredovanju v tretji krog kvalifikacij so grofje v ljubljanskih Stožicah pričakali nasprotnike iz Belorusije.

Prva polovica tekme ni prinesla spremembe začetnega izida

Po mirnem uvodu v srečanje so si v 10. minuti prvo omembe vredno priložnost priigrali grofje. Po uigrani kombinaciji iz prostega strela je do zaključka prišel Luka Bobičanec, a meril preveč po sredini vrat gostujočega vratarja. Ob izteku 17. minute so se Celjani znašli v novi obetavni priložnosti. Aljoša Matko je po predložku iz desne strani igrišča v kazenskem prostoru našel Charlesa Ikwuemesija, strel slednjega pa je vratar Konstantin Rudzenok obranil. V 35. minuti so tudi gostje prišli na svoj račun. Kotna zastavica je poskrbela, da je žoga ostala na igrišču, kar je izkoristil Pavel Savitski, ki pa je iz ugodnega položaja nastreljal Matjaža Rozmana. Do konca polčasa si ekipi nista uspeli priigrati resnejših priložnosti, posledično pa je tudi rezultat ostal poravnan.

Celje - Neman Grodno
Celje - Neman Grodno FOTO: Aljoša Kravanja

Ikwuemesi grofom priigral minimalno prednost pred povratno tekmo

V 47. minuti sta Matic Vrbanec in David Zec poskrbela za nekaj zmede v celjski obrambi, na srečo domačih pa je strel kapetana gostov Jegorja Zuboviča obranil Matjaž Rozman. Dve minuti kasneje je Luka Bobičanec z natančno podajo našel Charlesa Ikwuemesija, žoga pa je po njegovem strelu z glavo zletela preko gostujočih vrat. V 68. minuti se je Charles Ikwuemesi še tretjič na srečanju znašel v odličnem položaju. Po visoki podaji iz obrambne linije je nigerijski napadalec z eno potezo iz igre vrgel gostujočo obrambo, pri odločitvi med strelom in podajo pa bil premalo sebičen, saj je njegovo namero prebral branilec Andrej Vasiljev. Če ni uspelo v tretje, je šlo pa v četrto. Le minuto kasneje je Luka Bobičanec poslal predložek pred beloruska vrata, Charles Ikwuemesi pa je s strelom z glavo matiral gostujočega vratarja in poskrbel za navdušenje med navijači, ki so iz Celja pripotovali na tribune ljubljanskih Stožic.

Ob izteku 81. minute je imel gostujoči rezervist Maksim Kravcov na nogi žogo za izenačenje, v zadnjem trenutku pa je Žan Karničnik z drsečim startom poskrbel, da so grofje ostali v vodstvu. Dve minuti kasneje je bil Luka Bobičanec blizu tega, da asistenci doda še zadetek, veselje celjskih privržencev pa je preprečila prečka. Do konca tekme ni prišlo do spremembe izida, 2167-glava množica pa je po zadnjem žvižgu kazahstanskega sodnika Danijarja Sahija borbeno predstavo svojih ljubljencev nagradila z bučnim aplavzom.

Statistika tekme Celje - Neman Grodno
Statistika tekme Celje - Neman Grodno FOTO: Sofascore.com

Celje - Neman Grodno statistika tekme

Izidi prvih tekem 3. kroga kvalifikacij za Konferenčno ligo:

AEK Larnaka - Maccabi Tel Aviv    1:1 (0:0)

Gent - Pogon Szczecin             5:0 (4:0) (Luka Zahović je igral do 45. minute za Pogon)

Tobol - Derry City                1:0 (0:0)

Struga - Hesperange               3:1 (2:0)

Sabah Baku - Partizan             2:0 (0:0)

Bodö/Glimt - Pjunik Erevan        3:0 (2:0) (Nina Žuglja ni bilo v ekipi Bodö/Glimt)

Omonia - Midtjylland              1:0 (1:0)

Santa Coloma - AZ Alkmaar         0:1 (0:0)

Valmiera - Partizani              1:2 (1:0)

Nefči Baku - Bešiktaš             1:3 (0:2)

Sepsi Gheorghe - Aktobe           1:1 (0:0)

Viktoria Plzen - Gzira            4:0 (2:0)

Adana Demirspor - Osijek          5:1 (2:0) (Amirja Feratovića ni bilo v ekipi Adane)

Rosenborg - Hearts                2:1 (2:0)

Dila Gori - Apoel                 0:2 (0:1) (Vid Belec je branil celo tekmo za Apoel)

Farul Constanta - Flora           3:0 (0:0)

Hapoel Beer Sheva - Levski Sofija 0:0

Lech Poznanj - Spartak Trnava     2:1 (0:0) (Miha Blažič je igral celo tekmo za Lech, Adrian Zeljković je igral celo tekmo za Spartak, Mihe Kompana Breznika ni bilo v ekipi Spartaka)

Fenerbahče - Maribor              3:1 (0:0)

Hamrun - Ferencvaros              1:6 (0:1)

Celje - Neman Grodno              1:0 (0:0)

Arouca - Brann                    2:1 (1:0)

B36 Torshavn - Rijeka             1:3 (1:1) (Dejana Petroviča ni bilo v ekipi Rijeke)

Twente - Riga                     2:0 (1:0)

Club Brugge - Akureyri            5:1 (4:0)

Aris - Dinamo Kijev               1:0 (0:0)

Hibernian - Luzern                3:1 (0:0)

FCSB - Nordsjaelland              0:0

Ballkani - Lincoln Red Imps       2:0 (0:0)

Rapid Dunaj - Debrecen            0:0

Hajduk Split - PAOK               0:0 (Jan Mlakar je igral celo tekmo za Hajduk)

Legia - Austria Dunaj             1:2 (0:1) (Blaža Kramerja ni bilo v ekipi Legie)