Padle so Srbkinje: Nasvidenje Celje, živijo Ljubljana!

Reprezentance 8. Nov 202217:55 0 komentarjev

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v Celju z rezultatom 27:25 ugnala srbske tekmice in se prebila v drugi del tekmovanja na evropskem prvenstvu, ki ga poleg Slovenije gostita še Severna Makedonija in Črna gora.

Slovenija je z odličnim drugim polčasom izpolnila cilj in se prebila na drugi del prvenstva v Stožice. Danes velja pohvaliti predvsem vratarko Amro Pandžić in pa levo zunanjo igralko Elizabeth Omoregie, ki je zbrala šest zadetkov in bila tudi igralka tekme.

Drugi del prvenstva bo potekal med 10. in 16. novembrom v Ljubljani, za uvrstitev kamor bi Slovenkam zadostoval že neodločen izid.

Slovenija v drugi del prenaša dve točki, v Stožicah varovanke Dragana Adžića čakajo dvoboji s Hrvaško, Norveško in Madžarsko, ki so že v skupinskem delu igrale v slovenski prestolnici.

TEKMA V ŽIVO

KONEC TEKME

56. minuta: Katarina Bojičić je bila zaradi grobosti izključena. Tekma je praktično odločena po novi obrambi Amre Pandžić.

53. minuta: Tamara Mavsar je izkoristila strel s sedmih metrov in domače prvič vodijo z občutnejšo prednostjo (+3).

51. minuta: Slovenija se ne more odlepiti za več kot dva gola prednosti, izjemno predstavo na levem krilu pa je danes pokazala Omoregie, ki je dosegla že svoj šesti zadetek.

40. minuta: To so minute domačih. Gros je zadela za prednost, v naslednjem napadu so Srbkinje zadele vratnico, Slovenijo pa na +2 vodi Tija Gomilar Zickero.

38. minuta: Nina Zulić je imela priložnost, da Slovenijo prvič po dolgem času povede v vodstvo, a se je izkazala srbska obramba. Bregar je vzel minuto odmora. Prihajajo odločilne minute.

36. minuta: Izenačenje v Zlatorogu! Liza Omoregie je z zunanjega položaja zadela za 16:16.

POLČAS

30. minuta: Slovenska junakinja prvega polčasa je Amra Pandžić, ki je ubranila skoraj polovico strelov nasprotnic.

26. minuta: Tjaša Stanko se je podala v prodor in v skoku zadela za znižanje vodstva gostij le na gol. V naslednjem napadu je še enkrat zadela, tokrat skoraj iz mrtvega kota. Izid je izenačen!

17. minuta: Po golu Sanje Radosavljević z levega krila so gostje prvič povedle s tremi goli razlike, minuto zatem je prednost še povišala krožna napadalka Srbije, Marija Petrović.

15. minuta: Točno na polovici prvega polčasa je selektor Srbije, Uroš Bregar, vzel minuto odmora.

12. minuta: Srbkinje so po golu s krila prvič povedle za dva zadetka.

2. minuta: Listo strelcev odpira Elizabeth Omoregie. Kot se je kasneje izkazalo, je zadela za edino vodstvo Slovenije v prvem polčasu.

V Dvorani Zlatorog se je zbralo okoli 3000 gledalcev.