Boston izsilil sedmo tekmo, znan prvi finalist zahoda

Košarka 14. Maj 20226:44 > 6:46 0 komentarjev
Jayson Tatum je bil najboljši posameznik Bostona. Foto: guliverimage

Košarkarji Bostona so na šesti tekmi drugega kroga končnice lige NBA s 108:95 ugnali Milwaukee in izsilili odločilno sedmo tekmo. Na zahodu je Golden State postal prvi konferenčni finalist.

Šesta tekma med Bostonom in Milwaukeejem je bil predvsem dvoboj prvih zvezdnikov ekip Jaysona Tatuma in Giannisa Antetokounmpa. Prvi je za kelte dosegel kar 46 točk ob 7 zadetih metih za tri točke, dodal pa 9 skokov in 4 asistence. Grk je končal pri 44 točkah in 20 skokih, kar pa na koncu ni bilo dovolj za zmago.

Tatum je namreč tokrat dobil več pomoči s strani soigralcev. Jaylen Brown in Marcus Smart sta presegla mejo 20 točk, pri Milwaukeeju pa to ni uspelo nobenemu drugemu košarkarju. Desetico sta presegla le Jrue Holiday (17) in Pat Connaughton (14).

Boston je z zmago podaljšal serijo, o tem, kdo se bo pridružil Miamiju v konferenčnem finalu vzhodne konference bo tako odločala sedma tekma v Bostonu.

Golden State dokončal delo

Prvi konferenčni finalist na zahodu pa je Golden State. Na šesti tekmi proti Memphisu so v zadnji četrtini opravili ključen del posla in si zagotovili napredovanje. V zadnjih 12 minutah so bili namreč boljši z 32:19 in skupno slavili z rezultatom 110:96.

Najbolj razpoložena sta bila Klay Thompson s 30 in Steph Curry z 29 točkami, 30 jih je pri Memphisu dosegel tudi Dillon Brooks. Grizliji so znova igrali brez prvega zvezdnika Ja Moranta, ki se je poškodoval na tretji tekmi. Njegovi soigralci so na peti zmleli bojevnike in izsilili šesto tekmo, tokrat pa so bili premalo razpoloženi, da bi znova presenetili favorizirane in izkušene košarkarje Golden Stata, ki so serijo dobili s 4:2.

Ti v finalu zahodne konference čakajo na nasprotnika. Dobili ga bodo v noči na ponedeljek, ko bosta sedmo tekmo odigrala Phoenix in Dallas Luke Dončića.