Oblakov Atletico do novih treh točk, uspešna tudi Real in Barca

Madrid, 13. 04. 2024 21.06 | Posodobljeno pred 15 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V 31. krogu španskega prvenstva sta se pomerila Atletico Madrid in Girona. V Madridu so domači slavili s 3:1, uspešni pa so bili Antoine Griezmann v 34. (11-metrovka) in 50. minuti ter Angel Correa v dodatku prvega polčasa (45+6). Goste je sicer že v četrti minuti v vodstvo popeljal Artem Dovbyk. Svoj 17. gol v sezoni je dosegel s hitrim protinapadom. Prvouvrščeni Real Madrid je gostoval pri Mallorci in si priigral zmago z rezultatom 0:1, Aurelien Tchouameni je prišel do zadetka v 48. minuti. Drugouvrščena Barcelona je gostovala pri Cadizu in zabeležila zmago 1:0, zadetek je v 37. minuti dosegel Joao Felix.

Statistika tekme Cadiz - Barcelona
Statistika tekme Cadiz - Barcelona FOTO: Sofascore.com

Real Madrid je uspešno prestal generalko za povratno tekmo Lige prvakov, ki jo bodo igrali proti Manchester Cityju. Prva tekma, ki je bila pravi triler, se je končala z rezultatom 3:3. V španskem prvenstvu so prednost pred večno tekmico Barcelono le ohranili, a že prihodnjo soboto je na sporedu El clasico, tekma, ki nikoli ne razočara. Katalonci bodo gostovali na Santiago Bernabeu.

Sta pa oba oba trenerja svoje glavne favorite spočila, saj tako kot Real, tudi Barcelono čaka povratni obračun s PSG-jem. Na prvi tekmi v Parizu je bilo 3:2 za Katalonce, kar pomeni, da bodo imeli slednji tako prednost domačega terena, kot tudi rezultatsko prednost. V torek in sredo torej ne zamudite zanimivega dogajanja na VOYO in Kanalu A.

Statistika tekme Mallorca - Real Madrid
Statistika tekme Mallorca - Real Madrid FOTO: Sofascore.com

*Izidi, 31. krog:

- sobota, 13. april:

Atletico Madrid - Girona             3:1 (2:1)

Rayo Vallecano - Getafe               0:0

Mallorca - Real Madrid                0:1 (0:0)

Cadiz - Barcelona                          0:1 (0:1)

KOMENTARJI (20)

Lucky
14. 04. 2024 17.44
+6
Tamau Klopp je dosegu še eno zmago na klopi, brez, da bi oddal piko. Brat se pa zayebava z Alonsom, ki bo čez 7 kol šou v pozabo. Mislim, da je blo tm okol 70 minute, ko se je vrača v obrambo, so mu sam bergle falile, da bi zgledu kot invalid. Za Roqueja pa res upam, da ne bo še en fail. Ne vem, ka se maš pr 19-ih prvajat na Barcin fusbal? Znaš, al pa ne znaš. La Masia bo pokrila vse. Edin LW, CDM in centerfor je kritičn. Guiu bo zadel. Vprašanje pa kolk je lohk konstantn.
Vladimir.Krutov
14. 04. 2024 20.58
+1
Kollerik
14. 04. 2024 14.52
+4
Un cadizov glumac zravn Felixa v trenutku strela za gol bi moral dobit rumenega...
Lucky
14. 04. 2024 17.48
+6
Vidu sem posnetek, ko Korl po tekmi gre k sodniku. Menda mu je reku, a nisi vidu, ka se je z Manzanom zgodil? 🤣
-10
Drimtim: gre PSG po zmago, Real pa pusti pri miru. Prvo svoje z sodniki zrihtajte. Bo PSG 2x kiksnil ne bo !!!
Kollerik
14. 04. 2024 09.34
+6
Čestitke Blaugrani in Oblaku za tri pike! Glih berem... mulo Cubarsi je zadnjič od 12. neposrednih dvobojev z Mbappejem dobil kar 9...in to pri svojih 16. letih! Zraven so dobili Kyliana še 3x v offsajd zanko... Visca Barca 💪👍
manucao
14. 04. 2024 11.25
+5
Mislim,da je že sedaj najboljši centralni branilec.Pri njemu ni izgubljenega dvoboja ni kaj!!!
igyyp
14. 04. 2024 08.21
-2
Ne vem kje problem. Gledal sem samo Real, baje Jao Felix, dal lep gol, ATM zmagal Girono. Spet bilo kaj z sojenjem ?
manucao
14. 04. 2024 09.06
+1
Barni3
14. 04. 2024 09.22
+7
Ja igy tragikomicno je blo sojenje...igralci kadiza so loh vlekli tepli...ni blo prrkrska...pdoben standard kot uno tekmo k je damian suarez delu kar je hotu....pa poglej si simuliranje ob golu felixa...zame je to cisti rumen karton...ugl glavnem sojenje po standardu lalige
igyyp
14. 04. 2024 10.16
+5
Manucao: gol Reala bil čist kot solza. Nisem pa gledal tekme Barce, in ne ATM. Videl samo gol Felixa, ki je bil ok. Ne vem kaj je kdo videl.
igyyp
14. 04. 2024 10.44
+0
manucao: gol Reala bil čist kot solza. Kaj bilo z Felixom ne vem. Nisem drugih tekem gledal.
Lucky
13. 04. 2024 19.17
+9
Tale crips ma res zapleteno življenje. Samo on vidi neke penale vsako tekmo. Zdej ko navija za Bilbao in Girono, se bo mogu odločt. To ko piskajo proti Gironi, daje priliko Bilbau. Za oba bo bl težk placa med 4.