Beograd, 28. 03. 2022 20.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, T.Š.
0

Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Aba v gosteh izgubili proti Crveni zvezdi s 56:76. Pri Novomeščanih je bil prvi strelec Rok Stipčević s 17 točkami, pri Beograjčanih pa sta jih Wolters in Kuzmić dosegla po devet.

V Beogradu sta se srečali ekipi z nasprotnih delov lestvice. Crvena zvezda kroji vrh z doslej le dvema porazoma v 22 tekmah, Krka pa je čisto na dnu s štirimi zmagami in 18 porazi. Novomeščani so sicer poudarjali, da lahko gredo sproščeno v tekmo, saj proti evroligašu nimajo česa izgubiti, toda zdržali so le prvo četrtino, pozneje pa je bilo vse v znamenju gostiteljev.

Novomeščani so v prvi četrtini še držali korak s favoriziranimi Beograjčani, a so ti drugo četrtino dobili kar s 27:9 in pobegnili na praktično neulovljivo prednost.

Drugi polčas je bil bolj ali manj zgolj formalnost, domačini so tekmece ves čas držali na varni razdalji, razlika je že v tretji četrtini znašala tudi 28 točk, kar je bila tudi najvišja na tekmi. Pri domačih so se vsi igralci vpisali med strelce,  a nihče ni presegel meje desetih točk, Wolters in Kuzmić sta jih prispevala po devet, pri Krki pa je prednjačil Rok Stipčević s 17 točkami.

V 25. krogu bo Krka v soboto gostila Budućnost.