Dva obraza Maribora: v prvem priložnosti, a brez zadetka, v drugem polom

G.G.
4. 8. 2022, 20.20
Posodobljeno: 4. 8. 2022, 22.12
Deli članek:

Mariborski nogometaši so v Ljudskem vrtu igrali s finskimi prvaki HJK Helsinki. V prvi kvalifikacijski tekmi 3. prekroga Evropske lige so izgubili z 0:2. Čez teden dni jih v Helsinkih čaka zahtevna naloga. Zmagovalec dvoboja ima zagotovljeno evropsko jesen.

Zajem zaslonske slike
Brnićev strel je Hazard le spremljal. Žoga je zadela prečko.

Zaključek prve tekme. V prvem polčasu boljši Maribor, ki je imel lepe priložnosti za zadetek. V drugem po hitrem golu Helsinkov kar nekoliko nerazumen razpad Maribora, gostje so zadeli še enkrat in mirno pripeljali tekmo do konca.

90. min: Nekaj žvižgov v Ljudskem vrtu.

85. min: HJK še naprej zadovoljno čaka na občasne protinapade, Mariborčani ne pridejo do zaključkov, poskušajo le iz kota.

78. min: Finci so se umaknili na svojo polovico, Mariborčani pa nimajo ideje, kako bi se lotili obrambe HJK. Iz posesti ni (nevarnih) zaključkov napadov.

63. min: Brazilec Murilo je sprejel lepo žogo z desne strani, potegnil nekaj metrov in poslal nizek predložek z leve strani, žoga je odšla mimo obrambe in Bergsena, na drugi vratnici pa je Helsinkov Radulović neovirano potisnil v mrežo. 0:2!

54. min: Maribor ne uspe povezati igre, Baturina je v napadu osamljen, ne uspe zadržati žoge... Sikošek je potem prodrl in streljal od daleč, Hazard je žogo odbil v kot.

47. min: V začetku drugega polčasa so si Finci izmenjali nekaj podaj. Ena je odletela do Browna, desnega bočnega iz Papue Nove Gvineje. Browne je prelahko preigral Sikoška, izmenjal dvojno podajo s kolegom v napadu, ta si je drznil oddati žogo kar s peto, še malce potegnil in z levo nogo poslal žogo v desni kot vratarja Bergsena. Čez minuti pa se je Browne po trku s Sikoškom poškodoval in moral zapustiti igrišče. Svoje je naredil!

44. min: Po napaki Fincev si je Brnić priigral soliden položaj za strel z leve strani. Zavit strel je stresel prečko.

42. min: Po igri z roko Fincev je Antolin s prostega strela sprožil z velike razdalje, sicer natančno, a ne dovolj močno za severnoirskega vratarja Hazarda.

38. min: Igra se je umirila, HJK igralci so prejeli dva rumena kartona, iniciativa Maribora je zamrla.

30. min: Po prevladi Maribora so se Finci otresli pritiska, stopili na žogo, nanizali nekaj podaj in umirili igro ter ustvarili nekaj obetavnih napadov.

25. min: Maribor je prevzel nadzor, ustvarjajo si (pol) priložnosti.

21 min: Hiter napada Mariborčanov, predložek Brnića na rob kazenskega prostora, Repas si je namestil žogo in sprožil, vratar Hazard pa se je izkazal in žogo odbil v kot.

17. min: Mini pritisk Maribora. Strel Antolina so obrambni igralci Helsinkov odbili v kot, po izvedbi je Maribor nadaljeval z napadom, ki se je zaključil s strelom z roba kazenskega prostora.

10. min: Prvič so zapretili Finci. Po odbijanju žoge pred golom domačih, je Hostikka z nizko podajo lepo zaposlil Abubakarija, ta pa je skromno streljal.

7. min: V prvih minutah enakovredna igra, brez priložnosti, potem pa je Maribor prvič resneje pogledal proti vratom gostov. Baturina je po desni strani prodrl v kazenski prostor, preigral enega igralca, imel priložnost za dober predložek, a je pred vrata poslala predolgo žogo.

Maribor je v letošnji evropski sezoni v prvem krogu kvalifikacij lige prvakov izločil Šahtjor Soligorsk, v drugem pa izpadel proti Šerifu iz Tiraspola ter se tako preselil v kvalifikacije evropske lige. V primeru, da bo Maribor izločil Fince, ga v zadnjem krogu kvalifikacij čaka danski Silkeborg. Če izgubi proti Silkeborgu, se kljub temu uvrsti v skupinski del konferenčne lige. Če Mariboru ne uspe preskočiti finske ovire, bo igral v zadnjem krogu kvalifikacij konferenčne lige, kjer se bo meril bodisi spet s Šahtjorjem Soligorskom bodisi Clujem.

POSTAVI

Maribor: Bergsen, Sikošek, Watson, Mitrović, Žinič, Vidaković, Repas, Antolin, Brnić, Vipotnik, Baturina

HJK Helsinki: Hazard, Raitala, Tenho, Peltola, Vaananen, Lingman, Hostikka, Browne, Murilo, Olusanya, Abubakari