Novinec Bulega do zgodovinske prve zmage

Phillip Island, 24. 02. 2024 07.56 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
N.M., J.B.
5

V noči na soboto se je na legendarnem Phillip Islandu začela nova sezona razreda Superbike, ki jo boste lahko v celoti spremljali na VOYO. Ob 3. uri zjutraj so bile na sporedu kvalifikacije, prva dirka pa je sledila tri ure kasneje. Novinec Nicolo Bulega je bil najhitrejši tako na kvalifikacijah kot tudi na prvi dirki. "Mogoče je to najboljši dan v mojem življenju," je bil jasen po koncu. Na petkovih testiranjih se je najbolj izkazal Britanec Alex Lowes. Ne zamudite tudi pestrega nedeljskega dogajanja, pred dirkači sta še dve zanimivi dirki.

Vrhunci sobotne dirke razreda Superbike

Kakšen začetek za novinca Nicoloja Bulega v razredu Superbike, bi lahko dejali. Na svoji prvi dirki je prišel do impresivne zmage, ki kot pravi sam, je ne bo nikoli pozabil. V dirko se je na svojem Ducatiju podal s prvega mesta, saj je že na kvalifikacijah pokoril vso konkurenco. Gre za prvi "pole" novinca po Benu Spiesu, ki mu je to uspelo leta 2009. In ne zgodi se ravno pogosto, da nekdo zasede prvo mesto na zadnji dirki sezone razreda Supersport in potem tudi naslednjo sezono otvori z zmago. "O tem sem sanjal več mesecev, zdaj pa je postalo resničnost. Osvojil sem prvo mesto na kvalifikacijah, zmagal na svoji prvi dirki in poleg tega dosegel tudi rekord kroga. To je nekaj posebnega, česar ne bom nikoli pozabil," je bil jasen. Da je veselje še toliko večje, pa so poskrbeli še nekateri drugi mejniki. Postal je šele tretji Italijan, ki je zmagal na tem kultnem dirkališču po Maxu Biaggiju in Marcu Melandriju leta 2012 oziroma 2018. Postal je tudi peti dirkač, ki je zmagal na svoji prvi dirki z Ducatijem. "Malo sem začel jokati, ko sem videl vse svoje fante na ciljni črti in vse z velikim, prešernim nasmehom. Bilo mi je tako lepo pri srcu. Neverjetno je, ker je ta ekipa kot moja družina in vedno so verjeli vame," je še dodal zmagovalec.

Alvaro Bautista, tisti dirkač, ki je običajno glavni akter Ducatija, je po tem, ko je že kmalu na začetku dirke pristal v pesku, na koncu uspel doseči le 15. mesto. Toda razveselil se je debitantske zmage svojega kolega: "Ni lahko, sam sem to dosegel leta 2019. Ni lahko zmagovati, še posebej v tej sezoni, saj je veliko dirkačev, ki so tega sposobni. Čestitam mu in zares lepo ga je imeti za moštvenega kolega. Je zelo dobra motivacija, gre za dirkača, ki raste, se razvija in uči iz dirke v dirko."

Posnetek kvalifikacij in prve dirke sezone si lahko kadarkoli ogledate v našem arhivu na VOYO!

Današnja prva dirka sezone je bila sicer zelo italijansko obarvana, saj se je na drugo mesto zavihtel Andrea Locatelli (Pata Prometeon Yamaha), tretji pa je bil Andrea Iannone (Team GoEleven). Slednji je zaznamoval svojo vrnitev v dirkaški pogon, po štirih letih odsotnosti, z medaljo.

Turek Toprak Razgatlioglu je dirko zaključil na petem mestu, več nesreče pa je imel Jonathan Rea, ki ni končal med dobitniki točk.

Kakšna so bila pričakovanja pred prvo dirko sezone?

O pričakovanjih pred novo sezono smo na naši spletni strani v zadnjih dneh na dolgo in široko poročali. Branilec lanskega naslova Bautista se je tudi pred začetkom soočal s številnimi težavami, o katerih je tudi javno spregovoril.

Največja sprememba je, da je Razgatlioglu, ki je naslov prvaka slavil pred tremi leti, Yamaho zamenjal za BMW. Garažo japonskega proizvajalca pa je zapolnil Rea, ki je pred tem kar devet sezon preživel pri Kawasakiju.

V petek se je dogajanje v Avstraliji začelo z uradnimi treningi, kjer je konkurenco presenetil Alex Lowes. 33-letnik na novo zmago čaka vse od leta 2020 in bo zato še dodatno motiviran. Letos je na njem dodaten pritisk, saj po odhodu Reaja velja za prvega aduta Kawasakija.

Z drugim časom je že na treningu nase opozoril novinec Bulega. 24-letni Italijan je zadnji dve sezoni dirkal v razredu Supersport, pred tem pa je okusil tudi slast nastopanja v moto2.

Njegov moštveni kolega Bautista je že takrat dal jasno vedeti, da po poškodbi hrbta še ni v najboljši formi. Treninge je sklenil na 12. mestu.