20 let od Ronaldovega hat-tricka, ki mu je zaploskal Old Trafford

Manchester, 23. 04. 2023 12.45 |

Mineva natanko 20 let od ene najboljših individualnih predstav v zgodovini Lige prvakov. V četrtfinalu sezone 2002/2003 je brazilski Ronaldo na Old Traffordu dosegel veličasten hat-trick za napredovanje galaktikov. Ko ga je Vicente del Bosque sredi drugega polčasa potegnil z igrišča, je 66 tisoč navijačev na Old Traffordu vstalo in zaploskalo veličini enega najboljših napadalcev vseh časov.

Real Madrid je prvo tekmo na Santiago Bernabeuu dobil s 3:1, zadela sta Raul dvakrat in Luis Figo, tako da je v polfinale napredoval kljub porazu na Old Traffordu (3:4).

Čeprav so rdeči vragi povratni obračun po dveh poznih zadetkih Davida Beckhama dobili, je bilo po tekmi govora zgolj in samo o izjemni predstavi Ronalda Nazaria de Lime. Izjemni Brazilec, čigar kariero so žal zaznamovale številne poškodbe, je med 12. in 59. minuto dosegel hat-trick.

Še posebej izjemen je bil zadnji zadetek, ko je nemočnega Fabiana Bartheza premagal s pravo bombo s kakšnih 25 metrov. Takrat je Real povedel s 3:2 in jasno je bilo, kdo bo napredoval med štiri najboljše.

Naslednji gostujoči nogometaš, ki je na Old Traffordu uspel doseči hat-trick, je 18 let kasneje postal Liverpool Mohamed Salah.

Legendarni trener Vicente del Bosque se je zato nekaj minut kasneje odločil, da brazilskega napadalca potegne na klop. Nato pa je sledil trenutek, ki se je večno zapisal v zgodovino Lige prvakov. Domače občinstvo na Old Traffordu, na katerem se je zbralo dobrih 66 tisoč navijačev, je vstalo in Ronaldu namenilo glasne ovacije.

Celotni vrhunci tekme Manchester United 4:3 Real Madrid:

Kljub izpadu Manchester Uniteda to ni bila zadnja tekma Lige prvakov na Old Traffordu tisto sezono. Teater sanj je namreč gostil veliki finale, v katerega sta se uvrstila Juventus, ki je v polfinalu izločil prav Real Madrid, in Milan, ki je bil boljši od mestnega tekmeca Interja.

Po 120 minutah brez zadetkov so o zmagovalcu na koncu odločale enajstmetrovke, v katerih so več zbranosti pokazali rdeče-črni, ki so slavili s 3:2.