Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

STA
STA
8 23.04.2022 20:34:13

JEZUS, kaj počne Jesus!

Nogometaši Manchester Cityja so na tekmi 34. kroga angleškega prvenstva zabeležili visoko zmago proti Watfordu (5:1) in se začasno na vrhu lestvice Liverpoolu odlepili na štiri točke. Redse tekma čaka v nedeljo. Arsenal pa je na prvi tekmi 34. kroga s 3:1 premagal Manchester United in storil velik korak proti ligi prvakov v prihodnji sezoni.

Junak dvoboja v Manchestru je bil Gabriel Jesus. Sinjemodri so v prvi polovici prvega polčasa dvakrat zadeli, obakrat je bil natančen Gabriel Jesus (4., 23.). Zatem je zaostanek znižal Hassane Kamara (28.), končni izid po prvih 45 minutah pa je postavil Rodri (35.).

V nadaljevanju je Gabriel Jesus zadel še dvakrat. Najprej je v 49. minuti uspešno izvedel strel z bele točke, nato pa je štiri minute kasneje zadel še po podaji Kevina De Bruyneja. Petindvajsetletnik je v tej sezoni angleškega prvenstva pred današnjim obračunom na 23 tekmah zadel vsega trikrat.

Arsenal je dvoboj odločno začel in že v tretji minuti povedel po zadetku Nuna Tavaresa. Bukayo Saka je v 32. minuti z bele točke povišal prednost topničarjev, le dve minuti kasneje pa je znižal Cristiano Ronaldo. Slednji se je po smrti novorojenega sina vrnil v kader rdečih vragov, potem ko je izpustil torkov dvoboj proti Liverpoolu.

V nadaljevanju je Bruno Fernandes v 57. minuti iz enajstmetrovke zadel le vratnico, v sobi za Var pa so nato upravičeno razveljavili še zadetek Ronalda v 60. minuti. Domači so končni izid postavili v 71. minuti po strelu od daleč Granita Xhake. United je sicer v dvoboju prek Dioga Dalota še dvakrat zadel okvir vrat.

Na lestvici imajo sinjemodri 80 točk, rdeči iz mesta Beatlov pa štiri manj ob tekmi v dobrem. V nedeljo namreč Liverpool čaka Merseyside derbi proti Evertonu. Tretji je Chelsea z 62 točkami, četrti Arsenal se je modrim približal, ima 60 točk. Tottenham (57) pa se bo skušal priključiti obema londonskima tekmecema. Danes varovance Antonia Conteja čaka gostujoči obračun z Brentfordom (18.30).

Šestouvrščeni rdeči vragi so po porazu bržčas izgubili vse možnosti za uvrstitev v ligo prvakov za prihodnjo sezono, saj imajo tekmo več od Arsenala in dve več od Tottenhama, obenem pa zgolj 54 točk.

Značke: nogomet, anglija