Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

ku
ku
1 27.02.2023 09:24:02

Izgubil žogo, ker ni poznal pravila! Dončić se je po tekmi posul s pepelom, glejte, zakaj je izgubil žogo! (video)

Luka Dončić je po petih letih v ligi NBA spoznal novo pravilo.

Čeprav je imel Dallas na domači nedeljski tekmi proti Los Angeles Lakersom kar 27 točk prednosti, pa to ni bilo dovolj, da bi obračun varno pripeljal do konca. Jezerniki so se na krilih Anthonyja Davisa in LeBrona Jamesa v zadnji četrtini povedli, v zadnjih minutah pa so gledalci spremljali nadvse napet in izenačen dvoboj.

Ekipi sta se v zadnjem delu igre večkrat izmenjali v vodstvu, 18 sekund pred koncem so gostje povedli s 108:105, Dallas pa je v naslednjem napadu žogo izvajal s strani. Kyrie Irving jo je podal Luki Dončiću, ker pa jo je vrgel proti sredini, jo je slovenski košarkar po 'evropsko' reševal, da ne bi prešla sredinske črte. V Evropi bi sodniki v tem primeru dosodili žogo tekmecu, v ligi NBA pa žoga po izvajanju lahko prečka sredino, če se je igralec ekipe, ki ima žogo v posesti, seveda ne dotakne. Jezerniki so tako brez težav prišli do žoge, Dallas pa je s tem zapravil vse možnosti za preobrat.

"To je bila moja napaka. Pozabil sem, da grem lahko čez sredino. Jaz sem bil kriv, skušal sem rešiti žogo," se je po tekmi s pepelom posul Dončić.

Kaj točno se je zgodilo, si lahko pogledate v spodnjem posnetku, in sicer od 4:11 naprej.

Značke: dončić, irving