Nogometaši Bayerna, ki so že v 32. krogu nemškega državnega prvenstva visoko s 6:0 premagali Borussio Mönchengladbach ter potrdili naslov prvaka, so sezono končali na najlepši možni način - z zmago. Tekmeci iz Aubsburga niso bili kos münchenski zasedbi, ki si je odločilno prednost zagotovila že v prvem polčasu.

Augsburg je imel precejšnjo smolo že na začetku. V deveti minuti je bil v zmešnjavi pred vrati največji osmoljenec Jeffrey Gouweleeuw, ki je nenamerno žogo odbil mimo svojega vratarja naravnost v gol.

Vratar Augsburga sprva neizprosen

Po 23. minutah je bilo že 2:0 za državne prvake, ko je bil uspešen Serge Gnabry. Le tri minute kasneje pa je prvake rešil vratar Manuel Neuer, ki je ubranil enajstmetrovko. Zapravil jo je Daniel Caligiuri. V 33. minuti je za pravo mojstrovino poskrbel Joshua Kimmich, ki je žogo poslal v zgornji desni kot vratarja Augsburga.

Med strelce se je poskušal vpisati tudi poljski zvezdnik Robert Lewandowski. A je bil vratar Augsburga Rafal Gikiewicz tokrat neusmiljen in ubranil rojakova poskusa za spremembo izida. Zato pa je bil v 43. minuti uspešnejši Kingsley Coman. Nogometaši Bayerna so se tako odpravili v garderobo z izidom 4:0.

Lewandowski je poskusil tudi po polčasu, a njegov poskus v 57. minuti ni končal v mreži. Po polčasu pa so do svojih priložnosti prišli nogometaši Augsburga. Andre Hahn je v 68. minuti znižal na 1:4. Le štiri minute kasneje je Florian Niederlechner poskrbel za 2:4.

Vztrajnost se je izplačala

Vztrajnost pa se je izplačala tudi Lewandowskemu, ki je v 90. minuti postavil nov rekord v nemškem državnem prvenstvu po številu doseženih golov v eni sezoni. Poljak je sezono 2020/21 končal z 41. zadetki. Sloviti Gerd Müller, ki je v sezoni 1971/72 dosegel 40 golov, je bil tako končno premagan. Zaradi poškodbe je v tej izjemni sezoni Poljak izpustil pet tekem, kljub temu pa mu je uspelo vknjižiti 41 zadetkov.

Za trenerja Bayerna Hansija Flicka je bila to zadnja tekma na klopi državnih prvakov. V prihodnji sezoni bo njegovo mesto zasedel Julian Nagelsmann.