Maribor v zadnji minuti sodnikovega dodatka ostal brez polnega izkupička

Sežana, 14. 05. 2023 17.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši CB24 Tabora in Maribora so se v predzadnjem krogu Prve lige Telemach v Sežani razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Tekma na Krasu se je končala brez zmagovalca. Mariborčani so bili v odsotnosti številnih nogometašev po golu Arnela Jakupovića v začetku drugega polčasa v vodstvu do četrte minute sodnikovega podaljška, ko je izenačujoči zadetek dosegel Dino Halilović.

Mariborčani po današnjem remiju ostajajo na tretjem mestu. Pred zadnjim krogom imajo tri točke manj od drugouvrščenih Celjanov, ki bodo prihodnji teden gostovali pri Olimpiji, Mariborčani pa bodo gostili tekmece iz ljubljanskega Brava. Nogometaši iz Sežane ostajajo na zadnjem mestu v 10-članski elitni ligi, čez teden dni pa bodo gostovali v Novi Gorici. Z njimi so se po današnjem remiju izenačili po številu točk. V primeru zmage v mestu vrtnic si bodo priigrali kvalifikacije za dopolnitev Prve lige Telemach v sezoni 2023/24 z drugouvrščeno ekipo v 2. SNL, v primeru neodločenega izida ali poraza pa nazadovali v nižjo raven tekmovanja.

Po zaspanem in obojestransko previdnem uvodu v prvih desetih minutah so nogometaši iz Sežane in Maribora do konca prvega polčasa prikazali dinamično predstavo, v kateri ni manjkalo obetavnih akcij. Prvo nevarno so izpeljali gosti v 14. minuti, močan strel Ignacia Guerrica pa je zletel prek domačih vrat. Le štiri minute kasneje so izbranci hrvaškega trenerja Damirja Krznarja znova zagrozili, po strelu Arnela Jakupovića pa se je izkazal domači vratar Jan Koprivec.

V 19. minuti so prvo obetavno akcijo izpeljali tudi Kraševci, po poskusu Alena Korošca z 18 metrov je strel blokiral Andraž Žinič, žoga pa je spremenila smer in zadela okvir vrat. V nadaljevanju akcije je bilo znova nevarno, po strelu z glavo Adriana Zeljkovića pa se je izkazal Samo Pridgar, ki je z refleksnim posredovanjem preprečil najhujše. Mariborčani so v 21. minuti znova izpeljali obetavno akcijo, strel Žana Vipotnika pa je končal prek vrat. Med 25. in 28. minuto so domači nogometaši dvakrat poskusili z razdalje premagati Pridgarja, strela Marka Seliškarja in Saša Marasovića pa sta švignila mimo leve vratnice.

Nogometaši Maribora so prejeli zadetek v zadnji minuti sodnikovega podaljška in tako ostali brez polnega izkupička na gostovanju v Sežani (1:1). FOTO: NK Maribor

Štajerci so bili v prvi polovici tekme najbližje zadetku v 30. minuti, ko je Rok Kronaveter po prostem strelu z 20 metrov zadel okvir sežanskih vrat. Gostujoča zasedba je sijajno odprla drugo polovico tekme. Že v prvem napadu je Ivan Brnić prodrl po levi strani in poslal lep predložek v kazenski prostor, kjer je Jakupović po strelu z glavo zadel za 1:0. V 70. minuti so Mariborčani znova zagrozili, po kombinirani akciji pa se je po strelu Vipotnika nekoliko z desne strani izkazal vratar Koprivec.

Domači trener Dušan Kosić je z nekaterimi menjavami skušal spremeniti potek dogajanja na zelenici, med 71. in 76. minuto pa so imeli tri lepe priložnosti. Najprej se je po globinski podaji v obetavni priložnosti znašel Marasović, a je bil Pridgar na pravem mestu. Nato je Mihael Briški z roba kazenskega prostora močno streljal, žoga pa je švignila mimo desne vratnice. Še najlepšo priložnost je imel Marasović, ki se je lepo otresel gostujočih obrambnih igralcev, njegov strel z osmih metrov pa je "čudežno" ubranil Pridgar.

Gostitelji so v izdihljajih tekme le dosegli izenačujoči gol. Gabonec Fahd Ndzengue je v četrti minuti sodnikovega podaljška z leve strani poslal oster predložek, na pravem mestu pa se je znašel Halilović in postavil končni izid na dvoboju.

Statistika tekme: CB24 Tabor Sežana vs. Maribor (1:1)
Statistika tekme: CB24 Tabor Sežana vs. Maribor (1:1) FOTO: Sofascore.com

Radomlje do zmage v Spodnji Šiški
Ljubljančani in Radomljani na zadnji tekmi 35. kroga niso postregli s kakovostnim nogometom, za to pa je bila kriva predvsem razmočena zelenica z veliko stoječe vode. Vseeno so v Šiški ob koncu prišli do zmage gosti in si zagotovili sedmo mesto v prvenstvu, medtem ko bodo domačini končali na osmem.

Najbolj nevaren je bil v prvem polčasu poskus Denisa Bušnje. Ta je v 10. minuti od daleč sijajno meril v desni zgornji kot vrat, s konicami prstov pa je posredoval mladi Luka Baš. Bravo je imel še naprej vse vajeti igre v svojih rokah, a številni koti in tudi prosti strel Bušnje v 19. minuti niso ogrozili vrat Radomelj. V 21. minuti Baš po strelu Luke Štora po sredini ni imel pravega dela, mimo pa je po strelu z glavo sprožil tudi Nemanja Jakšić dve minuti kasneje. Prvič so nevarno na drugi strani Radomljani zapretili v 31. minuti, a se je obramba domačih izkazala in strel Samsondina Oura blokirala pred vrati Matije Orbanića. Ta ni imel pretiranega dela niti po strelu Maria Čuića v 36. minuti.

Bušnja je bil še naprej najbolj nevaren nogometaš na razmočeni zelenici v Šiški, a tudi njegov tretji poskus od daleč je v sodnikovem dodatku prvega polčasa obranil Baš. Tudi drugi polčas se je začel s priložnostjo Brava, a se je dvakrat izkazal Baš, ki je snel žogo domačima nogometašema tik pred strelom. V 50. minuti je po predložku Oura z neposredne bližine Filip Čuić zgrešil z glavo, kar je bila do tistega trenutka najlepša priložnost na tekmi. V 64. minuti sta zapretili obe ekipi. Najprej gosti, ki so prek Filipa Čuića prišli do strela, a je tega blokiral Jakšić. Na drugi strani je takoj zatem Flakus Bosilj po predložku streljal iz zahtevnega položaja blizu gola in zgrešil.

Natančneje je od daleč meril Bušnja v 71. minuti, a je bil Baš vnovič na mestu. Na drugi strani je Ester Sokler v 73. minuti z glavo meril prek vrat. Po mirnejšem obdobju so 13 minut kasneje gosti povedli, potem ko je Filip Čuić v 86. minuti izkoristil nepazljive branilce Brava in po podaji Vicka Ševlja dosegel edini gol na tekmi.