PSG v Lizboni do točke, dortmundska Borussia in City do visokih zmag

Ljubljana, 05. 10. 2022 20.42 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

V elitni nogometni Ligi prvakov je bilo na sporedu novih osem tekem v skupinah od E do H. Salzburg je pred 30.000 gledalci v Red Bull Areni z uspešno izvedeno enajstmetrovko Noaha Okaforja z 1:0 premagal zagrebški Dinamo, Leipzig pa je prav tako na domačem igrišču s 3:1 nadigral Celtic iz Glasgowa. Na večernih tekmah smo videli visoki zmagi dortmundske Borussie in Manchester Cityja, medtem ko sta se Benfica in PSG v Lizboni razšla brez zmagovalca (1:1).

Zagrebški modri so si z drugim porazom po treh odigranih tekmah nekoliko otežili položaj v skupini E, saj trenutno s tremi točkami zasedajo tretje mesto, in če bodo varovanci trenerja Anteja Čačića želeli napredovati v izločilne boje, bodo prihodnji teden v povratnem dvoboju 'bikom' iz Salzburga morali vrniti z enako mero za nocojšnji poraz v Red Bull Areni (1:0).

Dinamo je na začetku obeh polčasov imel nekaj težav z visokim 'presingom' domačih, ki so predvsem prek obeh krilnih položajev ogrožali gostujoča vrata. Ko je že kazalo, da bi Zagrebčani v zaključku tekme lahko prišli celo do polnega izkupička, je Moharrami zakrivil najstrožjo kazen, ki jo je pri domačih v 71. minuti rutinirano izvedel Noah Okafor za vodstvo in, kot se je izkazalo po zaključnem žvižgu glavnega sodnika, pomembno zmago v boju za napredovanje v osmino finala.

Tudi modri so si priigrali dve imenitni priložnosti, po eno v obeh polčasih. Že v sedmi minuti je z izjemnim strelom pod prečnik dlani domačega vratarja Kohna dodobra ogrel vezist Josip Mišić. Vsi so že videli žogo v mreži, a je omenjeni čuvaj mreže s konicami prstov uspel ubraniti praktično neubranljivo. Drugič pa se je v stoodstotni priložnosti za dosego zadetka znašel še drugi Josip pri modrih – Josip Drmić –, a je bil Kohn znova na pravem mestu.

Statistika tekme: Salzburg vs. Dinamo Zagreb
Statistika tekme: Salzburg vs. Dinamo Zagreb FOTO: Sofascore.com

Leipzig je izkoristil prednost domačega igrišča in z izidom 3:1 nadigral škotski Celtic. Domači so mrežo Škotov načeli v 27. minuti, ko je z natančnim strelom gostujočega vratarja Joea Harta premagal Christopher Nkunku. To je bil tudi izid prvega polčasa, a že v drugi minuti nadaljevanja so gostje izenačili, ko je za 1:1 v polno meril Jota. Vprašanje zmagovalca je odločil Andre Silva, ki je v razmaku 13 minut dosegel dva zadetka; najprej je za 2:1 zadel v 64., za končnih 3:1 pa v 77. minuti.

Real porazil Šahtar, visoki zmagi Cityja in dortmundske Borussie
Madridski beli so na Santiago Bernabeuu po velikem boju le prišli do zmage nad ukrajinskim predstavnikom Šahtarjem. Čeprav so domači že v 28. minuti vodili z 2:0 - v 13. minuti je zadel Rodrygo, petnajst minut pozneje pa še Vinicius Junior - se gostje niso predali in prek Zubkova še do konca prvega dela igre znižali zaostanek na 2:1.

Ne glede na prevlado domačih v drugem polčasu so se ukrajinski nogometaši predstavili v zelo dobri luči, a konkretnejših priložnosti za izenačenje si niso uspeli priigrati.

Navijači Seville so pred domačim dvobojem z Borussio iz Dortmunda, ki je v novo sezono domače Bundeslige vstopila v odlični formi, sicer upajo, da bi lahko njihovi ljubljenci pripravili prijetno presenečenje, a je bilo njihovih upov konec že po prvih 45 minutah. Dortmundčani so namreč na veliki premor odšli z visoko prednostjo treh zadetkov, za katero so v polno merili Guerreiro, Bellingham in Adeyemi. Kanček upanja za domače je v šesti minuti nadaljevanja vlil zadetek En-Nesyrija, a je piko na i voski zmagi gostov v 75. minuti postavil Brandt.

Podobno premoč enega tekmeca smo videli tudi na drugem dvoboju v skupini G, v katerem je Manchester City povsem nadigral nebogljeni danski Köbenhavn. Za meščane je dva zadetka dosegel izjemni norveški napadalec Erling Haaland, svoje sta dodala Mahrez in Alvarez, lastno mrežo pa je v 39. minuti zadel še Khocholava.

Statistika tekme: Benfica vs. PSG
Statistika tekme: Benfica vs. PSG FOTO: Sofascore.com

'Juve' do prve zmage, remi Benfice in PSG-ja
Na Luzu sta se nocoj pomerila vodilni moštvi v skupini H Benfica in Paris Saint Germain. Po izenačenem prvem polčasu, v katerem je najprej goste z lepim zadetkom z roba kazenskega prostora v vodstvo popeljal argentinski zvezdnik Lionel Messi, nato pa je po neposrečenem posredovanju lastno mrežo za izenačenje na 1:1 zatresel Pereira.

Čeprav so imeli Parižani v nadaljevanju tekme več od igre, pa do spremembe izida ni prišlo. Povsem drugače je bilo na drugi tekmi v tej skupini, na kateri je domači Juventus vendarle izkoristil večjo kakovost in slavil proti Maccabiju iz Haife s 3:1. Do vodstva je stara dama prišla v 35. minuti, ko je bil natančen Adrien Rabiot, ki je bil natančen tudi v 83. minuti. Na 2:0 je v peti minuti nadaljevanja povišal srbski reprezentančni napadalec Dušan Vlahović, za izraelskega predstavnika pa je častni zadetek v 75. minuti dosegel David.