Nenavadno pravilo v ligi MLS razburilo Messija

Nogomet 13. Maj 20249:00 0 komentarjev
Lionel messi

Da Američani nogomet dojemajo nekoliko drugače kot preostali svet, je v soboto na lastni koži spoznal tudi Lionel Messi, ki ga je močno začudilo pravilo, ki velja zgolj v tamkajšnji ligi MLS.

Inter Miami Lionela Messija je v soboto vpisal še osmo prvenstveno zmago in ostal na vrhu lestvice lige MLS. A moštvo s Floride se je za nove tri točke moralo pošteno potruditi, saj je proti Montrealu zaostajalo že z 2:0, na koncu pa z goli Matiasa Rojasa, Luisa Suareza in Benjamina Cremaschija zrežiralo zasuk za končnih 3:2.

Čeprav prvi zvezdnik Miamija Lionel Messi tokrat v svojo statistiko ni vpisal gola oziroma asistence, se je znova znašel v središču pozornosti. Argentinec je namreč v 43. minuti zaradi lažje poškodbe po prekršku zapustil igrišče, po prejeti zdravniški pomoči približno 20 sekund pozneje pa se želel hitro vrniti na zelenico. A sodnik mu tega ni dovolil, za kar je krivo novo pravilo, ki so ga v letošnji sezoni uvedli v ligi MLS.

To narekuje, da če igralec s sumom na poškodbo ostane na tleh več kot 15 sekund, bo sodnik ustavil igro in pomahal zdravniški ekipi, da pride na igrišče in oceni zdravstveno stanje igralca. Ko bo varno, bo igralec odstranjen z igrišča, zunaj njega pa mora nato ostati najmanj dve minuti. Messija je to vidno vznemirilo. “S takšnimi pravili …” je v španščini dogajanje komentiral 36-letnik, kar so ujele tudi kamere.

Po tekmi se je oglasil tudi trener Miamija Gerardo Martino, ki je vodstvo lige pozval, naj znova premisli o smiselnosti pravila. “Kot razumem, je bila ekipa, ki je utrpela prekršek, kaznovana. S temi novimi spremembami pravil obstajajo situacije, ki jih je treba pregledati. Prekršek je bil storjen in igralec je prejel rumeni karton, a na koncu smo mi izgubili Lea za dve minuti,” je bil kritičen Martino.