R.T.
23. 11. 2022, 21.24
Posodobljeno: 23. 11. 2022, 21.29
Deli članek:

Saudijski vratar Al Owais je na torkovi tekmi v žaru borbe s kolenom »razbil« glavo soigralcu Yasserju Al Shahraniju.

S kolenom v obraz. Poškodbe so hude, na prvi pogled pa je kazalo, da bi lahko bile še hujše.

Saudova Arabija je po alahovsko navdahnjenem začetku drugega polčasa prevzela vodstvu proti močno favorizirani Argentini. Po vodstvu z 2:1 so se osredotočili na obrambo. V eni od dolgih diagonalnih podaj je njihov golman Al Owais stekel na visoko žogo, skočil in se s kolenom srečal z obrazom soigralca Al Shahranija, ki je po trku nepremično obležal na travi. Po več minutah je dvignil palec in pokazal, da je še živ. Poškodba je bila tako huda, da so ga morali z nosili odnesti z igrišča. Po pregledu v bolnišnici so ugotovili, da ima zlom čeljusti in ličnice ter notranjo krvavitev.

Družina Saud, ki vlada v kraljevini Saudovi Arabiji že od leta 1932, je za nesrečnega junaka takoj organizirala let z zasebnim letalom v Nemčijo. Tam so ga že operirali. »Dobro sem. Molite zame. Čestitam vsem navijačem Saudove Arabije, zaslužili ste si zmago,« se je iz bolniške postelje oglasil Al Shahrani.