Šeško zadel ob zmagi nad Dortmundom, Leverkusen v 96. minuti podaljšal niz neporaženosti

Leipzig, 27. 04. 2024 17.16 | Posodobljeno pred 13 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
J.B., S.V., STA
5

Nogometaši Leipziga so v 31. krogu nemškega prvenstva na domači zelenici premagali Borussio Dortmund s 4:1 in naredili velik korak k neposredni uvrstitvi v Ligo prvakov. Drugi zadetek za domače je ob koncu prvega polčasa zabil slovenski napadalec Benjamin Šeško. Vodilni Bayer Leverkusen po drami še naprej ostaja neporažen.

Benjamin Šeško proti Borussii Dortmund
Benjamin Šeško proti Borussii Dortmund FOTO: Sofascore.com

Leipzig je kljub zaostanku hitro našel pravi ritem in s štirimi zadetki ustavil Dortmundčane, ki jih v sredo čaka prva polfinalna tekma Lige prvakov proti Paris Saint-Germainu (prenos na Kanalu A in VOYO).

Borussia Dortmund - PSG

Črno-rumeni so v 20. minuti povedli po lepem zadetku Jadona Sancha z roba kazenskega prostora, a je že štiri minute pozneje za izenačenje poskrbel Lois Openda s 24. golom v sezoni.

Benjamin Šeško je dosegel že svoj 11. bundesligaški zadetek sezone.
Benjamin Šeško je dosegel že svoj 11. bundesligaški zadetek sezone. FOTO: Profimedia

Svojega 11. pa je v drugi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu dosegel Benjamin Šeško, ki je za hrbet vratarja Gregorja Kobla pospravil odbito žogo po strelu od daleč. Že v prvi minuti nadaljevanja je vodstvo povišal Mohamed Simakan, piko na i pa je postavil Christoph Baumgartner v 80. minuti.

Šeško je zelenico domačega stadiona zapustil v 70. minuti, drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl pa je priložnost za igro dobil v 87. minuti.

Bayern z dobro popotnico pred polfinalnim obračunom Lige prvakov

Bayern - Eintracht
Bayern - Eintracht FOTO: Sofascore.com

Bayern München je doma z 2:1 ugnal Eintracht iz Frankfurta. Harry Kane je dosegel oba zadetka za Bavarce in je v aktualni sezoni že pri 35 golih. Vmes je za goste sicer izenačil Hugo Ekitike

Varovanci Thomasa Tuchla so si tako priigrali dobro popotnico pred torkovim polfinalom, ko na stadion Allianz Arena prihaja madridski Real (prenos na Kanalu A in VOYO).

Bayern München - Real Madrid

Bayer Leverkusen v zadnjih sekundah ohranil niz neporaženosti

Robert Andrich
Robert Andrich FOTO: AP

Bayer Leverkusen je ostal neporažen, potem ko se je še drugi konec tedna zapovrstjo rešil globoko v sodnikovem dodatku. Stuttgart je tokrat v gosteh v Leverkusnu vodil z 2:0, a ostal brez treh točk.

Vsi goli so padli v drugem polčasu. Chris Führich je zabil v 47. minuti, deset minut kasneje pa je bil natančen še Deniz Undav. Na 1:2 je znižal Amine Adil, v šesti minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa pa je domače navijače razveselil Robert Andrich, ki se je najbolje znašel v gneči v kazenskem prostoru.

Wolfsburg je ob koncu dvoboja prišel do gostujoče zmage z 2:1 proti Freiburgu, Werder Bremen pa je bil s 3:0 v gosteh boljši od Augsburga.

Na lestvici je Bayer zdaj pri 81 točkah, sledijo pa Bayern z 69, Stuttgart s 64, Leipzig z 62 ter Dortmundčani s 57 točkami.