Slovenija

Ministrica za zdravje: v eni od bolnišnic delež umaknjenih soglasij višji od 50 odstotkov

Ljubljana, 31. 01. 2024 15.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 10 min

Z zaostritvijo stavke so zdravniki začeli umikati soglasja za nadurno delo. Delali bodo največ 48 ur na teden in ne več kot 16 ur neprekinjeno. Ministrica za zdravje je dejala, da v sedmih bolnišnicah ni nihče umaknil soglasja, Psihiatrična bolnišnica Ormož od stavke odstopa, v eni od bolnišnic pa je delež umaknjenih soglasij višji od 50 odstotkov. Prav tako je potrdila, da je v eni od bolnišnic direktor umaknil soglasje zdravnikom za delo pri drugem delodajalcu.

Več videovsebin
  • Iz 24UR: Srečanje ministrice in direktorjev
    03:21
    Iz 24UR: Srečanje ministrice in direktorjev
  • Iz 24UR: Umik soglasja za nadurno delo
    03:36
    Iz 24UR: Umik soglasja za nadurno delo
  • Iz SVETA: Ministrstvo napovedalo nadzor
    02:20
    Iz SVETA: Ministrstvo napovedalo nadzor
  • Iz SVETA: Tretji teden stavke
    02:34
    Iz SVETA: Tretji teden stavke

Koliko je bilo preklicev soglasij?

Ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel je po vrhu koalicije na Brdu novinarjem dejala, da v sedmih bolnišnicah ni nihče umaknil soglasja, je pa Psihiatrična bolnišnica Ormož sporočila, da od stavke odstopa. Je pa v eni od bolnišnic delež preklicanih soglasij višji od 50 odstotkov.

Direktor umaknil soglasja, ki zdravnikom omogoča delo pri drugem delodajalcu

Ministrica je še dodala, da se je v eni od bolnišnic (neuradno naj bi šlo za novomeško bolnišnico) direktor odločil, da umakne soglasja, ki zdravnikom omogoča delo pri drugem delodajalcu.

Ob tem so na ministrstvu dodali, da so direktorji bolnišnic že pripravljeni na morebitne spremembe v organizaciji dela, če bo to potrebno. Kot je povedala ministrica, so direktorji na sestanku dejali, da bodo v večini bolnišnic delo organizirali v turnusih in tako zagotovili zakonsko določeni minimum.

Na ministrstvu za zdravje so ob tem oblikovali posebno skupino, ki spremlja stanje glede umika soglasij, je pojasnila. Absolutnih številk umikov pa še nimajo, Prevolnik Rupel napoveduje, da jih bodo zbrali čim hitreje.

Po besedah ministrice je eden od direktorjev že začel umikati soglasja zdravnikom za delo pri drugih delodajalcih. Da bodo v primeru umika soglasij zdravnikov za nadurno delo umaknili soglasja zdravnikom za delo pri drugih izvajalcih ali o tem razmislili, je že prejšnji teden napovedalo več vodstev bolnišnic.

Zaradi 30-dnevnega roka pri uveljavitvi preklicev v UKC Ljubljana v prihodnjem mesecu večjih odstopanj ne pričakujejo

"Ker Univerzitetni klinični center (UKC) Ljubljana ni 'stranka v postopku', temveč talec dogajanja, se UKC ne želi javno opredeljevati do stavke in zahtev," so poudarili v največji slovenski bolnišnici.

Ob tem so napovedali, da bodo ocene vplivov preklicev na organizacijo dela podali v naslednjih dneh. "Na kratko lahko povemo, da glede na to, da umik soglasij začne učinkovati 30 dni po vložitvi, v naslednjem mesecu ne pričakujemo večjih odstopanj, kasneje pa bo delo urejeno tako, da bo kljub umiku zagotovljen zakonski minimum," so pojasnili.

V UKC Maribor do poldneva 227 preklicev soglasij

Predstavnik sindikata Fides v UKC Maribor Boris Rižnar je dejal, da je 227 zdravnikov kliničnega centra do poldneva že podalo umik soglasij za nadurno delo, kar so po njegovi oceni skoraj vsi s soglasjem. Preklici teh soglasij po njegovih besedah v veljavo stopijo v roku 30 dni. Dejal je, da bodo umiki "znatno" vplivali na čakalne dobe bolnikov, izboljšali pa bodo delovne razmere zdravnikov. "Zdravstvo je funkcioniralo le zaradi več dela zdravnikov," je poudaril Rižnar.

V ptujski bolnišnici doslej preklice soglasij oddala polovica vseh zdravnikov

Vodja Fidesa v Splošni bolnišnici (SB) Ptuj Borut Kostanjevec je preklice soglasij predajal ravno med snemanjem izjave za STA. "Zdaj imam v roki 30 soglasij od 60 zaposlenih zdravnikov, ki jih vročam v tajništvo. En oddelek mi še manjka, ker jih bodo dali naknadno," je pojasnil. Manjka tudi še nekaj preklicev specializantov, ki krožijo tudi v drugih zdravstvenih ustanovah. Od specialistov, ki tudi dežurajo, je soglasja preklicala večina, je pojasnil.

Glede uveljavitve preklica soglasij je dejal, da so po zdravniški stavki leta 2017 nekateri zdravniki podpisovali soglasja za nadurno delo, ki jih je pripravilo ministrstvo za zdravje. Preklici teh soglasij po njegovih besedah v veljavo stopijo v roku 30 dni. So pa nekateri zdravniki od tedaj podpisovali tudi soglasja, ki jih je pripravil Fides. Preklici soglasij, pripravljenih s strani sindikata, pa v veljavo stopijo takoj, je pojasnil Kostanjevec.

Na vprašanje, kako bo preklic soglasij po njegovi oceni vplival na delovanje ptujske bolnišnice, je odgovoril, da v kolikor bi se stavka nadaljevala, na nekaterih oddelkih že v roku treh dni ne bo več mogoče organizirati dela po zakonskih normativih.

V SB Celje preklic podpisala večina zdravnikov

Sindikalna zaupnica Fidesa v SB Celje Mateja Grat je pojasnila, da je preklice soglasij za nadurno delo tam podpisala večina zdravnikov. Vložili jih bodo do konca delovnega dne. V celjski bolnišnici bo sicer umik soglasij začel učinkovati po 30 dneh od umika, je danes medijem sporočilo vodstvo bolnišnice.

V soboški bolnišnici bodo preklice vodstvu predali v četrtek

Predstavnik Fidesa v SB Murska Sobota Borislav Vrbanec je poudaril, da so se s kolegi zdravniki dogovorili, da bodo preklice soglasij vodstvu predali v četrtek. V soboški bolnišnici je po njegovih besedah sicer več kot polovica zdravnikov, ki opravlja tudi dežurno delo, podala preklice soglasij.

V času snemanja izjave je imel pri sebi 40 preklicev soglasij, nadurno delo pa sicer po njegovih besedah opravlja med 80 in 100 zdravnikov. Dokončna številka podanih preklicev bo znana v četrtek. V vodstvu so po njegovih besedah sicer izrazili pričakovanje, da bodo preklici v veljavo stopili čez 30 dni. A to po njegovih besedah velja za "stara" soglasja.

V slovenjgraški bolnišnici na nekaterih oddelkih preklice podalo več kot 90 odstotkov zdravnikov

V SB Slovenj Gradec je sindikalni zaupnik Fidesa Vasja Kašnik doslej zbral 68 umikov soglasij, v času snemanja izjave za STA pa je še en preklic pričakoval po elektronski pošti in se pripravljal, da bo soglasja odnesel vodstvu bolnišnice.

Po njegovih besedah je na oddelkih, predvsem tistih, ki zagotavljajo neprekinjeno zdravstveno varstvo, ponekod soglasja preklicalo več kot 90 odstotkov zdravnikov. Izpostavil je pediatrijo, ortopedijo, travmatologijo, kirurgijo in ginekologijo. Skupno je preklice soglasij podalo med 70 in 80 odstotki vseh zdravnikov od tistih, ki delajo nadure, je pojasnil.

Kakšne težave bodo preklici predstavljali za delovanje bolnišnice, mora povedati vodstvo, je dejal. "Zna biti pa kar težava pri razporejanju na delovišča," je dodal.

 "Kot smo se pogovarjali bomo šli po 30 dneh, ko začnejo ta soglasja veljati kot sobotno oziroma nedeljsko delo v obliki dežurstev, kar pomeni, da bomo izvajali samo nujne zdravstvene storitve in okrepili delo v urgentnem centru," pravi direktor slovenjgraške bolnišnice Janez Lavre, zato bo odpovedanih, ocenjujejo, kar 60 odstotkov rednih ambulantnih obravnav. 

V jeseniški bolnišnici preklice soglasij podalo več kot 60 zdravnikov

Predstavnik Fidesa v jeseniški bolnišnici Andrej Rupel je napovedal, da bo vodstvu bolnišnice danes predal več kot 60 preklicev soglasij. Gre za večino zdravnikov, ki so doslej opravljali nadurno delo, je pojasnil.

Glede uveljavitev preklicev je povedal, da bo treba preveriti, ali bodo soglasja v veljavo stopila takoj ali po 30 dneh. Na vprašanje, kakšen vpliv bo imel preklic soglasij, pa je odgovoril, da bodo imeli na nekaterih oddelkih, ki so kadrovsko podhranjeni, zelo veliko problemov.

Zastopnik Fidesa Jure Klanjšček iz SB Nova Gorica je dejal, da je do opoldan 38 zdravnikov umaknilo soglasje za nadurno delo. Ocenil je, da bo soglasje umaknila več kot polovica vseh, ki imajo soglasje. Umik soglasij bo vplival na delo v operacijskih dvoranah, saj anesteziologov že tako primanjkuje, poleg tega bo treba več zdravnikov iz specialističnih ambulant preusmeriti na delo na urgenci, kjer je treba zagotoviti nemoteno delo. "Verjetno bo kader, ki bo moral pokrivati urgenco, izpadel iz drugih nenujnih delovišč," je komentiral Jure Klanjšček.

Da je soglasja umaknilo 38 zdravnikov, je za STA potrdil tudi v. d. strokovnega direktorja novogoriške bolnišnice Erik Sedevčič. Kot je dodal, gre za 38 odstotkov zaposlenih v bolnišnici.

V kolikor bi prišlo do večjega števila umikov soglasij, bo to pomenilo krčenje ambulantne dejavnosti, predvsem subspecialistične, močno bi bile okrnjene tudi elektivne obravnave hospitaliziranih pacientov. V skrajnem primeru bi bili v bolnišnici primorani zagotavljati le nujno medicinsko pomoč, nujno zdravljenje in neodložljive zdravstvene storitve, je pojasnil.

O umiku soglasij zdravnikom za delo pri drugih izvajalcih pa za zdaj še ne razmišljajo, je navedel.

Dodatne nenujne storitve bodo odpovedane tudi v Splošni bolnišnici Novo mesto, kjer je soglasje prekinilo 41 odstotkov zdravnikov oziroma okoli 91 zdravnikov. "To pomeni, da bo odpovedanih nekje 10-20 procentov nenujnih zdravstvenih storitev, predvsem specialistične ambulante in nennujne operativne posege," je pojasnila direktorica bolnišnice v Novem mestu Milena Kramar Zupan

Pojasnili so, da bo umik soglasij vplival tudi na preklic dela zdravnikov, ki delajo še pri drugih delodajalcih.

V brežiški bolnišnici bodo v primeru večjega števila preklicanih soglasij v celoti odpadle ambulantna dejavnost in naročene operacije

Direktorica SB Brežice Anica Hribar je dopoldne pojasnila, da preklicev soglasij še ni prejela. Preklici soglasij bodo po njenih besedah pomenili oteženo zagotavljanje zdravnikov za nujne storitve in neprekinjeno zdravstveno varstvo. Oboje namreč morajo zagotavljati 24 ur 365 dni v letu.

"V tem delu nastaja največ nadurnega dela, delno pa tudi za izvedbo specialistične ambulantne dejavnosti in operativnega programa, vendar za slednje le v manjšem obsegu," je pojasnila.

Glede na število zdravnikov, ki bodo preklicali soglasja, bo odvisno, ali bodo še lahko zagotavljali neprekinjeno zdravstveno varstvo in nujno medicinsko pomoč. V primeru večjega števila preklicev soglasja bo to pereč problem. Specialistična ambulantna dejavnost kakor tudi naročene operacije pa bodo praktično v celoti odpadle, je opozorila Hribarjeva.

V ZD Ljubljana je soglasje za nadurno delo umaknilo 13 od 423 zdravnikov in zobozdravnikov

Če bi se število umikov soglasij za nadurno delo povečalo, bi to lahko vplivalo na delovne procese v dežurni službi, so ocenili.

"Umik soglasij za zdaj ne predstavlja večjih težav pri načrtovanju dežurstev na splošni nujni medicinski pomoči ali pediatrični nujni medicinski pomoči ZD Ljubljana," so pojasnili v sporočilu za javnost. Če bi se število umikov soglasij za nadurno delo povečalo, bi to lahko vplivalo na delovne procese v dežurni službi, saj v redni službi ljubljanskega zdravstvenega doma zdravniki ne opravljajo nadur.

Zdravniki, ki so umaknili soglasje za nadurno delo v času, ko ima javni zavod potrebo po delu, ki presega obveznosti iz polnega delovnega časa za javnega delavca, ne morejo delati izven zavoda oziroma po podjemni pogodbi, so še poudarili.

Bolnišnice bodo večje prilagoditve večinoma morale izvesti z marcem.
Bolnišnice bodo večje prilagoditve večinoma morale izvesti z marcem. FOTO: Bobo

Strani do novih zaključkov danes nista prišli

Namestnik vodje vladne pogajalske skupine Denis Kordež je po današnjih pogajanjih s sindikatom Fides povedal, da sta strani razpravljali o različnih stvareh, a na žalost nista toliko zbližali stališč, da bi lahko rekli, da se stavka zaključuje. Tudi v Fidesu so po pogajanjih dejali, da strani do novih zaključkov na pogajanjih nista prišli. Sindikalni zaupniki Sindikata zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides so vodstvom bolnišnic sicer začeli predajati preklice soglasij za nadurno delo zdravnikov. Ker si prizadevajo, da se stavka čim prej vsaj zamrzne oziroma zaustavi, bodo s pogajanji predvidoma nadaljevali tudi v četrtek, natančen termin bodo s sindikatom še uskladili, je dejal Kordež. "Kot rečeno, na današnjih pogajanjih nismo prišli do točke, kjer bi lahko stavko zaključili," je poudaril.

Predsednik Sindikata zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides Damjan Polh pa je dejal, da strani do novih zaključkov danes nista prišli, zato so predlagali nadaljevanje pogajanj v četrtek.

Na vprašanje, ali torej pogajanja postajajo bolj intenzivna, je odgovoril, da je to želja Fidesa, saj stavka poteka že tretji teden. "Mislim, da izčrpuje vse nas - državljane, zdravnike, pa tudi vlada mislim, da ni preveč zadovoljna z našimi nastopi," je ocenil.

 Izvajalec zdravstvene dejavnosti je po zakonu dolžen zagotavljati vse oblike naročanja.
Izvajalec zdravstvene dejavnosti je po zakonu dolžen zagotavljati vse oblike naročanja. FOTO: Bobo

Fides bo podatke predstavil čez dan ali dva

Sindikalni zaupniki Fidesa so sicer danes začeli vodstvom bolnišnic predajati preklice soglasij zdravnikov za nadurno delo. Zaupniki so imeli po besedah Polha danes s tem veliko dela, zato bo sindikat lahko natančne podatke predstavil čez dan ali dva.

Polh, ki je zaposlen v izolski bolnišnici, je sicer tudi sam preklical soglasje za nadurno delo, a bo njegov preklic začel veljati v roku 30 dni.

Na vprašanje, zakaj bodo nekateri preklici v veljavo stopili takoj, nekateri pa po 30 dneh, je odgovoril, da naj bi se pred leti ob uveljavitvi novih delovnih mest spremenili obrazci soglasij za nadurno delo. Takrat so delodajalci zdravnikom v podpis ponudili nove pogodbe za delo, z njimi pa tudi nova soglasja.

Pri Fidesu temu niso dali velike pozornosti, na obrazcih, ki so jih pripravili v sindikatu, pa sicer določbe o 30-dnevnem zamiku uveljavitve preklica ni. "Naj bo to kot neko opozorilo vladi, da se lahko tudi to zgodi," je poudaril.

Na vprašanje, ali bi zdravniki znova podpisali soglasja, če bi se denimo nekaj dni pred iztekom 30-dnevnega roka vlada in Fides dogovorila, je odgovoril, da meni, da se bodo mnogi premislili in soglasij več ne bodo podpisali. Je pa to njihova individualna odločitev, na katero sindikat po besedah Polha nima vpliva.

  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja

KOMENTARJI (179)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Senzor
02. 02. 2024 14.19
+1
Dobro vedo, da cepiva in dolge čakalne vrste, bodo naredila prisilno selekcijo v zdravstvu. Delajo počasi ležerno, plačo vseeno prejemajo. Vse ostalo jim ni pomembno.
Sickk 2
01. 02. 2024 21.32
+1
Ljudje na minimalcu, dejmo se zbrat pa jim od svoje mizerne place odstopmo 500 eurov, ker oni bojo vrjtn umrl od lakote. Kje bos pa preziveu s 5plus place
zmerni pesimist
01. 02. 2024 13.47
+0
Oni stavkajo in delajo pri zasebnikih bravo inšpekcija
borjac
01. 02. 2024 10.03
+4
Ministrica za zdravje : "Po besedah ministrice je eden od direktorjev že začel umikati soglasja zdravnikom za delo pri drugih delodajalcih", še ena izjava :" O umiku soglasij zdravnikom za delo pri drugih izvajalcih pa za zdaj še ne razmišljajo, je navedel v. d. strokovnega direktorja novogoriške bolnišnice Erik Sedevčič.", Ali ste vse razumeli, Fidesovi pohlepneži umikajo soglasja o nadurnem delu, nas BOLNIKE BODO DOBESEDNO PUSTILI UMIRATI, medtem ko bodo ONI ŠE ZMERAJ LAHKO DELALI PRI ZASEBNIKIH, konec z to zaje..bancijo, VSEM ZDRAVNIKOM TAKOJ ODVZETI SOGLASJA ZA DELO PRI ZASEBNIKIH, INŠPEKTORJI NAJ TO KONTROLIRAJO, DETEKTORJI IN OSTALI URADNI ORGANI PA NAJ NADZORUJEJO STAVKO, ČE ŽE STAVKAJO TI FINANČNI VAMPIRJI, MORAJO STAVKATI NA DELOVNEM MESTU IN NE DOMA ALI PA NA SVOJIH VILAH IN JAHTAH NA MORJU, KAR SO LJUDJE OPAZILI IN TUDI TO NAPISALI, LJUDJE NAJ JIH KONTROLIRAJO.
zibertmi
01. 02. 2024 09.28
+5
dr imajo neko navidezno moč in mislijo vse izsilit.pacienti jih ne podpiramo,poznam celo primer,ki je botroval izgubi precejšnje teže,vzroka ni ,vse bp.drugega mnenja ne dopustijo,celo grozijo pacientu,ker si plačuje preizkave,edina možnost je,da je to posledica cepiva.seveda nihče tega ne upa napisat.kljub tožbi je odgovor pristojnih v bolnišnici jasen,da je vse ok
andraa
01. 02. 2024 08.13
-1
a zdaj pa ni več zelo zadovoljna,kot je bila prej po pogovorih z direktorji bolnišnic
zmerni pesimist
31. 01. 2024 21.52
+2
Jim počasi voda v grlo teče
jutri_pa_res
31. 01. 2024 21.46
+6
Zdravniki v javnem sektorju imajo ogromno bonitet, ki so jih tekom let izštrajkali. Najvišje plače v javnem sektorju (950 od 1000 najvišjih plač je zdravniških), najdaljši dopust na svetu, nočno dežurstvo (beri spanje na oddelku) je plačano kot redna delovna ura, možnost dela pri zasebnikih (tega dvožikarstva tudi ni nikjer)...trenutni štrajk je samo naslednji korak v še bolj astronomske plače, ki v resnici že sedaj trošijo prevelik del zdravstvene blagajne in zato ni denarja za posege in so vedno daljše čakalne dobe, zaradi česar ljudje trpijo in tudi umirajo...Naše javno zdravstvo se je do konca izrodilo...Nujna je prava reforma v koncesionarstvo, tega ne bo rešilo nobeno flikanje več...
Con-vid 1984
31. 01. 2024 21.36
Konec je, ostaneta depop. in razlaščanja.
CDROM
31. 01. 2024 21.29
+7
Bla na bolniški od 17.1. do 22.1. zaradi bolezni in virusov, ki harajo okrog. Klicala da zaključijo bolovanje pa niso poslali bolniške. So me opozorili v službi ter, da jih pokličem in sem ponovno stopila v kontakt in sestra mi reče:" Bolniška je vnešena v sistem sam ne gre dalje ker stavkamo. Je pa vse noter in čaka." Danes so me spet v službi opozorili, da niso prejeli bolniške. Skratka k bom šla v ZD, ker mi bo kapo dvignilo, ko sem dolžna poskrbet za bolniški list dobit ga pa ne morem in k bom rjovla noter po ordinaciji bom na naslovnicah kako sem se znesla nad zdravstvenimi uslužbenci. Nihče pa ne vidi druge plati kaj se dejansko dogaja. Danes mi je žal, da nisem ostala dlje, ko bi morali podat karton na komisijo in pol bi lepo rekla, da sem doma ker moja zdravnica štrajka in ne izdaja bolniške, tko da lepo bom doma dokler štrajkajo in ZZZS naj od njene plače vzame denar za mojo plačo. Hitro rešen problem. Sem pa vesela, da direktorji umikajo soglasja za delo pri drugem ponudniku. Samo na tak način se bodo začele premikat zadeve.
Priap
31. 01. 2024 21.35
+5
Povejte javno kateri zdravnik, katera ambulanta...Zakaj se to skriva? Ljudje v haljah imajo imena in priimke. Bolnisnica oz. zdravstveni dom tudi!!!
martin celin
31. 01. 2024 21.43
-2
Nesi Zemljariču na grob en venec in se mu zahvali za vse dobro kar je za zdravstvo naredil.jenul in Keber pa nadaljujeta njegovo poslanstvo.
Amazonka
31. 01. 2024 21.17
+1
Če želiš prehiteti čakalno vrsto na UKC se prijaviš k privat ( koncecija ?) specialistu na pregled. Plačaš 80 EU, da ti ta specialist izda izvid in se dogovorita, da se prijaviš v njegovo ambulanto na UKC za nadaljevanje zdravljenja. ?????
Slava b
31. 01. 2024 21.30
+4
Točno to moja svakinja po nasvetu prijatelja določenega ortopeda je dobila datum za operacij 2027,pri njemu po pregledu, ki je bil isto 80.evr. marca ali aprila letos.
Uporabnik1921539
31. 01. 2024 21.09
+6
v Novem mestu nimajo direktirja ampak zelo sposobno direktorico.Ce je res umaknila siglasje za delo v bolnici zaposlenih zdravnikov pri koncesionarjih,smo na pravi poti.Tako bi miralo biti.Ali si tu ali tam.Ne mores biti povsod.Nase trenutne vlade res ne maram in ne spostujem a tule delajo prav.Ne popustit
vvvilice
31. 01. 2024 21.02
+7
Edino pacienti še malo motijo, najbolje bi bilo brez njih,pa vsakemu 20 jurjev na račun, to je rešitev, ki bi jo sprejel Fides
Hipokrat Outoftime
31. 01. 2024 21.10
+5
Jaz to takoj podpišem. So me sedaj malo zajebali, ko ne bom nabijal ur v bolnici in privat. Jaz sem pa že plačal polog za Mercedes S63 Brabus. Bom pa moral malo prodajati medicinsko opremo, pa bom zbral ta drobiž. Pa še kakšno sodno mnenje bom napisal za boljša platišča. Brum Brum. Ni lepšega kot v levi roki volan Mercedesa, v desni pa koleno brhke blondinke. Kdo šmirgla paciente.
optimist11
31. 01. 2024 20.59
+9
Danes sem vprašal na katerem mestu na čakalni listi za operacijo sem (čakam že 3leta). Odgovor UKCMB - predlagamo, da si poiščete možnost zdravljenja v drugi ustanovi. Po več kot 40 letih dela in plačevanja prispevkov, samoprispevkov za gradnjo bolnišnic , šol in vrtcev te odpikajo brez kančka sramu.
kr--en
31. 01. 2024 21.35
+3
Si se pritožil na ZZZS? Njim daješ denar, oni naj ti uredijo pravočasno oskrbo.
jutri_pa_res
31. 01. 2024 21.42
+1
Glede na nenormalne zahteve po višanju plač ob hkratni lenobnosti zdravnikov v javnih zavodih, nedostopnost osebnih zdravnikov, prenatrpane urgence in nenormalne čakalne dobe, je čas, da ta država sklene, da se je javno zdravstvo v obstoječi obliki popolnoma izrodilo in naredimo odločne korake v smeri prenosa ambulant v koncesionarstvo. Recimo po zgledu Avstrije, kjer je 3/4 javnega zdravstva na bazi koncesionarjev in so zadovoljni tako bolniki kot zdravniki.
George Bailey
31. 01. 2024 20.57
+0
Gledamo razpad našega javnega zdravstva. Vlada podpira razpad 100%. Imeli bomo bolnice za revne in bolnice za elito (se že gradijo)…
Priap
31. 01. 2024 21.26
vvvilice
31. 01. 2024 20.51
+7
Hej, dovoj je, dost vas mamo. Nehajte se cmerat, pojdite delat! Ko eni razvajeno otroci.
vvvilice
31. 01. 2024 20.51
+5
To je prava vojna, talci so bolniki. Na vojaško sodišče za vsako nepotrebno poslabšanje stanja zaradi stavke, ali celo smrt. Odgovornost je v rokah FIDESa!
Priap
31. 01. 2024 20.37
+17
Vsem prekinit delovna razmerja. Potem pa se naj vsak odloči ali bo delal v JU ali ne. Kdor to želi, naj podpiše, da popoldan ne bo delal privat, ostali pa se znajdite. Verjamite, da jih bo 90% podpisalo da se vrnejo, ker si doma ne znajo sami odtoka spucat...Zadeva rašena. To je naredila ena izmed skandinavskih držav. Vse štima...
kr--en
31. 01. 2024 21.36
Hipokrat Outoftime
31. 01. 2024 20.35
+6
Sedaj pa bo končno prišel čas, da bom večrkat lahko zapeljal svoj Mercedes G63 Brabus malo na vožnjo, ko ne bom toliko kofetkal po bolnici in sestram dvigoval krila.
N0EL
31. 01. 2024 20.30
+8
"V trenutku, ko stopam v zdravniški poklic, svečano obljubljam, da bom svoje življenje postavil v službo humanosti; da bom svoj poklic opravljal vestno in dostojanstveno; najpomembnejša mi bo skrb za zdravje mojega pacienta; z vsemi svojimi močmi bom ohranjal čast in plemenite tradicije zdravniškega poklica; niti pod vplivom grožnje ne bom dopustil, da se izkoristi moje medicinsko znanje z namenom kršenja človekovih pravic in svoboščin. To obljubljam svečano, svobodno, sklicujoč se na svojo čast." 🤣
Priap
31. 01. 2024 20.42
+3
To je pač neka brezpotrebna nuja, ki jo morajo (večina s figami v roki) izrečt, preden jim dajo tisti pildek. No potem so pa ta brezpotrebna nuja pacienti...
LovroČuk
31. 01. 2024 20.45
-6
...nikjer pa me piše:"Poročil se bom z medicino in ji prepustil dušo in telo."
Priap
31. 01. 2024 20.53
+5
Lovreeeeek. Pa daj, ne nas imet za butle no. Pa ja valda imamo oči. Ne se zdaj jokat, ko boste dobili po buči, ker so vas na suho odzadaj...