Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

sta
sta
0 14.05.2023 20:55:47

Hud spodrsljaj Arsenala na široko odpira vrata Manchestru Cityju

Nogometaši Manchester Cityja so v 36. krogu angleškega prvenstva v gosteh premagali Everton s 3:0 in naredili velik korak proti novemu državnemu naslovu prvaka. Na roko mu je šel tudi izid drugouvrščenega Arsenala. Londončani so danes doma izgubili proti Brightonu z 0:3.

City ima zdaj na vrhu prvenstvene lestvice s tekmo manj štiri točke prednosti pred Arsenalom, do konca pa sta še dva kroga. Tretja in četrta sta Newcastle in Manchester United, ki imata po 66 točk.

Pri sinje modrih je danes blestel Ilkay Gündogan. Ta je City v 37. minuti popeljal v vodstvo, dve minuti zatem pa podal Erlingu Haalandu. Po dobrih petih minutah nadaljevanja je bil nemški vezist znova natančen in postavil končnih 3:0.

Arsenal je imel možnost, da se Cityju znova približa na točko zaostanka, a mu je načrte prekrižal letos sijajni Brighton. Gostje z južne angleške obale so povedli na začetku drugega polčasa, ko je zadel Julio Enciso. Ob koncu dvoboja sta zadela še Deniz Undav in Pervis Estupinan.

Brighton je s 17. zmago v sezoni skočil na šesto mesto lige in je na mestih, ki ob koncu sezone peljejo v evropsko ligo. Zasedba Roberta de Zerbija ima tudi nekaj odigranih tekem manj, kot ekipe okoli njih, tako da je pred zadnjimi tekmami sezone v dobrem položaju.

Brentford je danes doma ugnal West Ham z 2:0. V prvem polčasu sta za domače zabila Bryan Mbeumo in Yoane Wissa.

Krog bosta v ponedeljek sklenila Leicester in Liverpool.

Značke: nogomet, anglija