Drugi športi

Slovenke nemočne proti Poljakinjam

Luxembourg, 06. 02. 2020 21.41 |

Slovenska ženska teniška reprezentanca je izgubila drugi dvoboj skupinskega dela prve evroafriške skupine pokala Fed v Luxembourgu. Že po obeh posamičnih obračunih si je zmago zagotovila Poljska, slovenska izbrana vrsta pa je dobila zadnji obračun dvojic za znižanje na 1:2.

Tamara Zidanšek
Tamara Zidanšek FOTO: AP

Poljakinje so v Luxembourgu dokazale, da so z razlogom favoritinje v skupini B2, kjer igrajo varovanke Andreja Kraševca. V prvem dvoboju je 18-letna nadarjena Iga Swiatek pričakovano ugnala leto starejšo Niko Radišič s 6:2, 6:1. V drugem obračunu so v slovenskem taboru pričakovali tesnejši obračun med Magdo Linette in Tamaro Zidanšek. Dvaindvajsetletna Konjičanka je imela v prvem nizu kar trikrat prednost breaka, a je 42. igralki sveta vselej uspelo vzpostaviti ravnotežje, na koncu pa je s četrtim odvzemom servisa niz dobila s 7:5. V drugem je Zidanškova znova vodila z breakom prednosti, a je nato popustila. Vseeno je imela pri vodstvu na svoj začetni udarec s 40:0 ob izidu 4:5 priložnost, da izenači, a je tekmica dosegla pet zaporednih točk za predčasno zmago svoje reprezentance. V dvojicah sta nato Pia Lovrič in Kaja Juvan dobili obračun proti Maji Chwalinski in Alicji Rosolski s 7:5, 6:0. Kljub porazu so Slovenke blizu sobotnemu odločilnemu nastopu za kvalifikacije v svetovno skupino, saj ne gre pričakovati, da bi Turkinje v petek presenetile močno poljsko ekipo, kar bi posledično pomenilo, da bi za napredovanje odločal medsebojni izkupiček treh reprezentanc.

Ob petkovem porazu Turkinj bi se slovenska reprezentanca za nastop v kvalifikacijah za svetovno skupino pomerila proti zmagovalki petkovega obračuna v skupini A2 med Srbijo in Švedsko.